Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kadabra

    csendes tag

    Sziasztok, szeretném megosztani a tapasztalataimat wifi ping 'ugrálással' kapcsolatban.

    A hibajelenség: ping spike. Böngészés közben nem gond. Azonban home office vpn kapcsolat megszakad jobb esetben óránként rosszabb esetben félpercenként. Utp kábellel használva nincs gond a ping-gel. (Az utp kábel jelenlétével annál inkább.)

    Vettem új router-t, új usb reciever-t. A helyzet változatlan maradt. Végigpróbáltam az összes usb2 usb3 portot a gépen. Tettem a router-t közelre távolra még közelebbre még távolabbra. Az usb receiver-t próbáltam távolabbra/feljebb/lejjebb tenni a géptől usb hosszabbítóval. Kikapcsoltam minden bluetooth és vezeték nélküli eszközt, a telefont repülőgép üzemmódba tettem.

    Telepítettem inSSIDer-t. Végigpróbáltam jó sok channel-t mind 2.4 és 5g-vel mindkét router-rel mindhárom usb reciever-rel. Mindkét színessel kiemelt jel az enyém:

    Szóval elcsesztem jó sok időt és pénzt, és a hiba változatlan maradt.

    Majd a ping parancsot -t paraméterrel futtatva, inkább szoftveres problémának tűnt a hibajelenség, ugyanis mindig minden hatodik ping egy tüske:

    A megoldás:

    netsh wlan show autoconfig
    netsh wlan set autoconfig enabled=no interface="..."

    Az eredmény:

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák