Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kadabra

    csendes tag

    Sziasztok, szeretném megosztani a tapasztalataimat wifi ping 'ugrálással' kapcsolatban.

    A hibajelenség: ping spike. Böngészés közben nem gond. Azonban home office vpn kapcsolat megszakad jobb esetben óránként rosszabb esetben félpercenként. Utp kábellel használva nincs gond a ping-gel. (Az utp kábel jelenlétével annál inkább.)

    Vettem új router-t, új usb reciever-t. A helyzet változatlan maradt. Végigpróbáltam az összes usb2 usb3 portot a gépen. Tettem a router-t közelre távolra még közelebbre még távolabbra. Az usb receiver-t próbáltam távolabbra/feljebb/lejjebb tenni a géptől usb hosszabbítóval. Kikapcsoltam minden bluetooth és vezeték nélküli eszközt, a telefont repülőgép üzemmódba tettem.

    Telepítettem inSSIDer-t. Végigpróbáltam jó sok channel-t mind 2.4 és 5g-vel mindkét router-rel mindhárom usb reciever-rel. Mindkét színessel kiemelt jel az enyém:

    Szóval elcsesztem jó sok időt és pénzt, és a hiba változatlan maradt.

    Majd a ping parancsot -t paraméterrel futtatva, inkább szoftveres problémának tűnt a hibajelenség, ugyanis mindig minden hatodik ping egy tüske:

    A megoldás:

    netsh wlan show autoconfig
    netsh wlan set autoconfig enabled=no interface="..."

    Az eredmény:

    [ Szerkesztve ]

  • kadabra

    csendes tag

    válasz kadabra #59520 üzenetére

    Van egy kis mellékhatása a megoldásomnak.
    A usb wifi-t este kihúzom az usb portból, különben a led zavaró fényjátékot játszik a mennyezeten és a falakon. Azonban reggel visszahelyezés után nem kapcsolódik a router-hez. Parancssorban vissza kell kapcsolnom az autoconfig-ot. Ez után kapcsolódik. Ekkor megint minden hatodik ping 1-2 másodpercig tart. Ez után autoconfig ki. És ekkor jó a ping a mai napra is.

    Asus AC53 nano led-jét ki lehet kapcsolni valami trükkel? Letakarni nem merem, mert eléggé forró, és attól tartok, hogy a takaró miatt még ennél is forróbb lenne.

    Esetleg van-e valami kevésbé körülményes megoldás a fenti ping ugrálásra?

  • kadabra

    csendes tag

    válasz sztanozs #59529 üzenetére

    Amiket eddig próbáltam:

    - windows update: nem akadt el, működik automatikusan, nincs telepítendő update
    - inSSIDer uninstall, és restart windows
    - control panel > network connections > wi-fi 3 > diagnose: nem talál hibát
    - control panel > network connections > wi-fi 3 > status > wireless properties: look for other wireless networks while connected to this network: ki van kapcsolva
    - device manager > network adapters > asus usb-ac53 > properies > power management: allow computer to turn off this device to save power: ki van kapcsolva
    - settings > privacy > location: itt mindent kikapcsoltam
    - settings > network > wifi > hotpsot 2.0: kikapcsoltam
    - settings > network > wifi > advanced sharing options > network discovery / file-printer sharing: ki vannak kapcsolva
    - settings > system > projecting this pc: itt minden beállítás le van szürkítve, mert nincs telepítve wireless display
    - device manager > network adapters > asus usb-ac53 > properies > advanced: ezeket kikapcsoltam: adaptivity qos vht24g (majd később visszaállítottam az eredeti beállításaikat mert kétlem, hogy jó ha ezek ki vannak kapcsolva)
    Mindezek után minden hatodik ping továbbra is 'ugrál'.

    Most ennyi settings babrálás után megint újraindítottam a windows-t. Egy ablakban folyamatosan fut a "ping -t 192.168.1.1". Egyelőre hibátlan. Gyakran figyelem, remélem észre fogom venni, hogy mikor/mitől kezd el belassulni.

    Ha szerencsém van akkor jó is marad. Ami azt jelentené, hogy a fenti beállítások valamelyike windows újraindítással kombinálva volt a megoldás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák