Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mcrazy

    őstag

    válasz mezis #53385 üzenetére

    Ha a két AP-nek különböző az SSID-je (erősen ajánlott :K ), akkor fogod látni.
    Ezt ki tudnád fejteni, vagy tudnál egy linket adni, ahol utána lehet olvasni, hogy miért "erősen ajánlott" ?
    Azért kérdezem, mert nekem a következők a tapasztalataim.
    Próbáltam repeater módban több routert (Tplink-MR3420 v1-v2 1043nd v1-v2, valamint a mostani repeatert: Asus RP-N12) azonos és különböző SSID-vel. Minden esetben a következők történtek.Hiába volt olyan gyenge a jel, hogy már nem lehetett használni a hálózatot, akkor sem léptek át a telefonok, tabletek a másik SSID-ra, csak akkor, ha megszakadt a kapcsolat.
    Időközben vettem egy Xiaomi repeater-t. Nos ezzel ügy működik minden, ahogy az elvárható. Amint túl gyenge a jel, már át is lép a repeaterre és akkor is átlép, ha gyengébb jelnél megterhelem a hálózatot (lejátszás, letöltés). Ugyanez az a korábban említett routerekre, Asus repeater-re nem igaz. Még használhatatlan jel esetén sem csatlakozik át a telefon, tablet csak, ha megszakadt a kapcsolat.
    Kíváncsi vagyok (és gondolom mások is), hogy mitől működik a Xiaomi jól, a többi meg nem.

    Üdv: Mcrazy

Új hozzászólás Aktív témák