Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vince

    őstag

    válasz shev7 #3017 üzenetére

    ok, akkor megpróbálom érthetőbben leírni. Nálam van az internet-előfizetés, én osztom a hálózatot 3 másik embernek. Nálam üzemel egy ZyXEL router, aminek az egyik portján lóg az SMC ap, ami a többiekkel (másik három helyen lévő SMC ap-vel) tartja a kapcsolatot. Az egyik helyen az eddigi asztali gép mellé vásároltak egy notebookot, amivel szintén szeretnének internetezni, tehát az egyik ap-re nem egy, hanem két gépet szeretnénk kötni. Az ap-k közötti kapcsolatot én úgy képzeltem, hogy az szimplán helyettesíti a vezetéket, de egyébként ugyanúgy működik, mintha wired hálózat lenne. Ennek megfelelően a szóban forgó végpontra beüzemeltem egy sima 4 portos (egyébként ZyXEL) switch-et, csakhogy ezzel a két gép együtt nem éri el a hálózatot, csak az, amelyik előbb elindult, előbb csatlakozott a hálózatra. A kérdésem az, hogy ez így van-e rendjén és az ap egy db számítógépet tud rákapcsolni a hálózatra, és ha többet szeretnék, akkor a switch helyett egy routert kell beállítanom, vagy ez nem normális jelenség.

    [Szerkesztve]

    "Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

Új hozzászólás Aktív témák