Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • netreg

    tag

    Csinált már valaki WiFi-UMTS hálót? Úgy értem azt gondoltam, mivel 3G-s szolgáltatónál vagyok:
    1. veszek egy 3G modemet pl. Huawei E220-t (most Nokia 6120c-on nyomulok, ami kényelmes, UMTS-en bárhol megy, de szerintem a modem benne nem az igazi 100-120Kbps-nál nem jobb a sebesség),
    2. teszek rá egy külső antennát,
    3. a modemről USB-vel lelopom a jelet,
    4. ezt betenném egy Wifi routerbe,
    5. és megosztanám a LAN-on.

    Kérdések:
    a) Elképzelhető hogy a 3. és 4. lépés közé kell egy PC, hiszen nem tudom hogyan tudna a router USB eszközön internethez jutni, de lehet hogy tud. Tud?
    b) Vagy a PC legyen a router? Olvastam (talán éppen itt), hogy valaki a PC-t használja routerként DD-WRT-vel.
    c) Mi van ha a PC-re teszem az 3G USB klienst és a WiFi USB klienst is (kvázi a megosztott USB/internet kapcsolatot a WiFi LAN-ra teszem)
    d) Van olyan WiFi router, amibe be lehet tolni a SIM kártyát (van benne 3G képes modem) és van külső antenna csatija (a routert nem szívesen vinném ki a tetőre)?

    Ötletek? (Milyen antenna, milyen kliens, milyen router, milyen firmware?)

    +1: milyen progival lehet monitorozni a GSM alapú (GSM, EDGE, UMTS) hálózat paramétereit?

    [ Szerkesztve ]

    [-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

Új hozzászólás Aktív témák