Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz Novver #5812 üzenetére

    Sajnos ez a schuko csatik hátránya, be lehet őket dugni kétféleképpen is, és úgy tudom (de majd a profik kijavítanak), hogy nincs rá a mai napig szabvány (csak valamiféle szokásjog), hogy egy fali konnektorban a fázis/nulla jobb/bal oldalon van e. Az elosztó ha máshol várja a nullát, mint ahol van, akkor világítani fog a "not grounded". Szerintem a fordítva bedugás egy jó ellenpróba, csak azt bizonyítja, hogy ok nálad minden, csak vagy a Belkin, vagy a villanyszerelőid máshogy gondolkodnak a konnektor nulla vezetékének a helyéről (jobb vs. bal problémakör).

    Lazán kapcsolódó kérdés mindenkihez: túl vagyok már néhány ilyen túlfeszvédős elosztón. Nagyon-nagyon szeretnék egy olyat, amin USB aljzatok is vannak töltéshez, és nem tróger-legalja DC tápegység van bennük, amik 6-8 hónap után elkezdenek magas frekin fütyülni, ha nincs rajtuk terhelés. Eddig kiesett versenyzők: olcsóbb APC, drágább APC, olcsóbb CyberPower, drágább CyberPower. Nem tudok már több ilyen hulladékot száműzni a garázsba/pincébe/anyóshoz (ő már úgysem hallja :D), szeretnék végre egy jót :)

Új hozzászólás Aktív témák