Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tuninger

    Topikgazda

    Mivel kicsit pang a topic gondoltam írok nektek egy Lens reviewt:

    Canon EF 24-105mm f/4L IS USM:

    Már nyitva F4-en is éles saroktól sarokig, CA nincs, jó a kontraszt, szuperek a színek, szép a bokeh.
    F5.6-én éri el a csúcsélességét középen. F8on a szélek érik el a maximumot.

    Fotónál 5D Mark II-őn az AF elképesztő, az eddig a leggyorsabb amivel találkoztam.
    Stabilizátor kb 2,5-3 EV-t hoz, videónál a 105mm is simán kitartható vele.

    - a fókuszgyűrűje finoman jár, könnyen és hangtalanul lehet vele élességet állítani
    - a stabilizátor hangos, behallatszik a felvételbe
    - nagyon nem parfokális, egy pici zoom módosítás után már hozzá kell nyúlni a fókuszhoz is mert sokat mászik el
    - 77-es szűrőméret, amihez drágák a szűrők, egy B+W variND 70 ezer forint...

    Speedboosterrel F2.8 lesz a fényerő egy APSC vázon ami párosítva a 24-105 fókusztávval nagyon jól használható optikává teszi.
    160 ezer forint a használt piacon jelenleg, ennyi pénzért én úgy gondolom jó választás videózásra.

    Sony APSC-re a közvetlen ellenfele a Sony Pz 18-105mm f4 G OSS

    Sony előnyei:
    - gyors AF videómódnál a PDAF vázakon
    - hatékonyabb (4 EV) + hangtalan stabilizátor
    - power zoom (van akinek ez inkább hátrány :)
    - nagyobb átfotás (ekv 27- 160mm)

    Canon előnyei (speedboosterrel):
    - 24mm-től indul
    - jobb élesség a teljes tartományon
    - nagyobb fényerő
    - melegebb színvilág
    - nem fly-by-wire fókusz és zoom

    Amíg nem próbáltam a Sony-t addig nem mondok véleményt, mindenesetre a Canonnal elégedett vagyok Sony vázon,
    ettől függetlenul lehet érdemes lesz lecserélni...

    Canon EF 50mm F1.4 USM:

    Nyitva F1.4-en lágy, erős a CA, és a kontraszt is hagy maga után némi kívánni valót.
    Meglepő módon lassabb a fókusz mint a Canon 24-105 esetén
    A fókusz túlságosan rövid futású, 5 méter feletti fókusztáv esetén nehéz pontosan élességet állítani manualban
    Maga a fókusz gyűrű minősége sem az igazi, nem olyan "smooth" mint a 24-105, ráadásul "hangos", egy egy gyorsabb
    csavarás behallatszik a felvételbe.
    F2.0 -ra a CA jelentősen mérséklődik, a kontraszt szuper, és az élesség is sokat javul. "sweet spot"

    Használt ára 60-80 ezer között van állapottól függően. Én az USM, a bokeh (8 lamellás írisz) és az építési minőség miatt választottam
    az 50mm F1.8 II ellenében.
    Videóra nem ajánlom, mivel az Canon 50mm F1.8 STM optikailag majdnem ugyanez (6 lamellás írisz), csak működik az AF a megfelelő adapterrel és a használt ára 35 ezer körül mozog,
    ez egyszerűen jobb válaszás ennyi pénzért.

    Minolta MD 50mm F1.4 manual objektív:

    F1.4-en gyenge kontraszt (gyengébb mint a canon), nagyon lágy és rengeteg a CA. Már-már használhatatlan.
    F2.0-án rengeteget javul, jó kontraszt, a CA is visszafogottabb
    F2.2 a sweet spot, még egy fokot javul minden paraméter F2.0-hoz képest, viszont nem sokban marad el
    az F2.8-as teljesítményhez képest.
    F5.6-F8-on olyan éles mint egy mai modern 50mm-es objektív, viszont csak tized annyiba kerül.

    A manual miatt nagyon jól lehet használni videózásra, kényelmes, pontos vele az élesség állítás és kiemelkedő
    az építési minőség. Kb 16-20 ezer forint használtan, csak ajánlani tudom.

    Ha másnak van kedve, írhatna néhány szót az általa tesztelt/használt objektív(ek)-ről, mert képet kaphatnánk hogy az
    adott objektív jó választás e videóra. A legtöbb teszt oldal a technikai paramétereket teszteli első sorban,
    így viszont lenne tapasztalat arról milyen használni ezeket a lencséket.

    Engem pl egy Panasonic 20mm F1.4 érdekelne, illetve egy Sony 16-50 kitobira is kiváncsi lennék.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák