Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz _q #13025 üzenetére

    Ezen a témán elég sokat agyaltam itt a topikban egy-két hónapja.
    Kitárgyaltuk, hogy léteztek erre külső hdd-s adatmentő eszközök régebben, de vmiért kihaltak.
    Aztán amit most kapni azt a pár darabot, azok horror árban mennek. Így maradnak az ilyen öszvér megoldások, mint ultrabook/tablet/telefon és usb-s külső hdd. Én ragaszkodnék az usb3/usb-c specifikációhoz, mert 20 MB/s-mal egy örökkévalóság lementeni egy memóriakártyát. Tudom, csináltam. Egy 64 gigás kártya közel 2 óra volt és ez egy túra alatt elég kellemetlen logisztikai problémákat okoz: menet közben kivitelezhetetlen, a szállásra visszaérkezve meg a pihenés rovására megy. És nekem csak egy akciókamerám volt akkor. Idén három eszközzel fogok rögzíteni... Egy tempósabb 80-100 MB/s már sokkal barátibb.
    HDD-k bírják, usb3-as hdd keretek is bírják. Tabletből/laptopból kell egy olyan, ami képes ekkora átviteli sebességre usb-n. Vannak még ilyen 2in1 hdd keretek, amikben van SD kártya foglalat is és két meghajtóként csatolható a gépre. Talán még ez a legszimpatikusabb megoldás, mivel a legtöbb hordozható masinán szinte csak micro sd foglalat van. Teljes méretű kártyaolvasó ritka, mint a fehér holló.

Új hozzászólás Aktív témák