Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Sir Pocok #1802 üzenetére

    szerintem monoton alatt nem az unalmasat kell erteni, es nem magara az allapotra mintsem az utra jellemzo.

    roviden osszefoglalva amit gondolok errol: az ego elhallgattatasahoz gyakorlatoztatni kell az agyat. erre vannak eszkozok. ismetlodo gondolatok, ismetlodo mozgas, visszatero szaginger, melodikus hang, vagy az egyenletes hangrezgesek vibracioja, vagy a recitalas, az ima. mindezek monotoniara epulnek. egy ido utan treningeztetve van az agy es konnyen felismeri a szituaciot, reagal. (nalam az elso amiket eszreveszek hirtelen azok a szagok es illatok, szoval fustoloket szeretek segitsegul hivni)

    szerintem ez egy sima es termeszetes dolog, szeles korben hasznalt tudatallapot, sot, hitem szerint az allatvilagban is megfigyelheto hasonlo tevekenyseg. a varazslat abban van, hogy tul sok receptet probalnak adni ra: hogy kell ulni, tartani a kezet ujjat fulet orrot, ez egy dolog, de hova kell fokuszalni, mire kell koncentralni, mire kell gondolni, a levegot igy meg ugy venni. szerintem osszekevertek az egeszet. a leirasbol receptet csinalnak, igy lehet tanfolyamokat szervezni. de nem igy kell 'kesziteni' a meditacios levest, hanem mikor meditalsz akkor valamilyen testhelyzetben leszel ami pont jo lesz, akkor majd oda fogsz nezni, koncentralni, levegot venni ahova jon, es pont az a jo hely ahova ugyis kellene. hasonloan ehhez lehet fekve, setalva, ulve, allva, terdelve. a tai chi chuan sokak altal tevesen harcmuveszetnek nevezett mozgasforma egy taoista meditacio. ha 'tornazva' lehet, akkor fejenallva is (hegeduversenyt jatszva vagy autot vezetve haromszazzal. olvas valaki konyvet autoversenyzokrol vagy meginkabb edzoktol (pl bentley)? ok ugy mondjak hogy tudatalattival kell vezetni, mindent kikapcsolni, nem gondolni semmire, az 'osztoneikre' kell bizzak magukat a versenyzok... akkor mennek mint a nyil, es ha bekapcsolodik a tudat akkor ilyen meg olyan modszerrel kell kikapcsolni gyorsan mielott nekimennek valaminek.)

    a halado fokon meditalo nem attol mester hogyha kettehasitja a villam mellette a fat akkor 'nem esik ki a fazisbol', hanem attol hogy masodpercek alatt visszater a teljes nyugalomba. foldontuli tudomany? csudat. gyakorlat.

    nicht kompot

Új hozzászólás Aktív témák