Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vladi

    nagyúr

    válasz bronin7 #8204 üzenetére

    "Ki minek értelmezi."
    Annyira nagyon nem kell értelmezgetni, teljesen egyértelmű a dolog.

    "Szükség van erre a módszerre is egy idő után, mert egyeseket annyira elvakít a hit, hogy már az egyértelmű dolgok se világosak számukra."
    Akkor mi van, ha valakit elvakít a hit? Egy pár elvakult nekiáll magyarázni, meg egy fórumon irkálni. Akkor mi van? Semmi.
    De komolyan. Ez miért zavar téged?

    "A hívők bármit mondhatnak, következmények nélkül,"
    Ezt nem egészen értem. Van ugye egy szólásszabadság, meg persze van ennek törvényi szabályozása. Akkor milyen következmény kellene, kiknek és milyen kijelentések miatt?

    "Jónéhány tudományos körben pedig pont az ellenkezője igaz...
    Aki elkezd vallásos dolgot belevinni az adott kutatásba, kísérletbe, megbeszélésbe, azt nézik ki onnan, hogy mégis mit gondol meg hogy ne vicceljen."
    Igen, mert tudományos körökben alap, hogy tudományos dolgokat tudományos szemmel nézzük. Vallási körökben meg alap, hogy vallási kérdésekre vallási választ adnak.
    Normálisan a két dolgot nem keverik. Az olyan lesz, mint a gulyás leves gumicukorral. :DDD

    "20. század 50-60-as évei óta van komolyabb támadás, konkrétan globálisan, a vallások létjogosultsága ellen. "
    Szerintem meg alapvetően az érdektelenség van. Vallások létjogosultságát nem tudom miért kell támadni, mikor az egy alapvető emberi igényre válasz. Kb olyan, mint a családok létjogosultságok támadása. :))

    "Na, mentem."
    Na szia. :)

    (#8205) dabadab:

    Aha. Sejtettem. Vagyis semmit. :D

    [ Szerkesztve ]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Új hozzászólás Aktív témák