Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dudika10

    veterán

    válasz ollie #7718 üzenetére

    Tehát ha én ateistaként leélem az életem mindenkinek segítek és erkölcsösen élek, de nem hiszek Istenben akkor nem kerülhetek csak a pokolba?
    Szerintem pont ezért nem szabad szó szerint értelmezni a Bibliát, mert Isten így hagyna elveszni igaz embereket és akkor hol a végtelen irgalom?

    A keresztényeknél ez a kérdés amit feltettem egyszerűen elintézhető, a kisebbik rosszat kell választani.
    Egyébként lehet még ilyen kérdéseket feltenni:
    Ha elalszik a tűzoltó és ezért meghal egy ember, a tűzoltó vétkezett? A jog szerint igen, viszont nem tudva és akarva követte el a bűnt, ami a keresztény hitben a bűn első jellemzője.

    Mutasd meg a Bibliában, hogy hol van, hogy a rendőrnek szabad. ;)
    Ne keverjük ide a jogokat szerintem.

    Akkor csak a 3. nyelven olvasod a Bibliát, nem sok dolgon változtat szerintem.

    Teológián egyébként külön óra az, hogy a Biblia szövegét át tudják a papok ültetni a mai életbe. Ezt nálam sokkal okosabb emberek találták ki, hogy ez így lesz jó. Olyanok akik -meg merem kockáztatni- mindannyiunknál többet olvasták és értelmezték a Bibliát.

    Sokadik pont: nyilván tudod, hogy a Bibliai iratokat emberek válogatták össze, hogy mi az ami kánoni és mi az ami nem, ezen is érdemes elgondolkodni.

    Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Új hozzászólás Aktív témák