Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MageRG

    addikt

    válasz kymco #22144 üzenetére

    "...az ember maga akarja eldönteni, hogy mi a jó és a rossz."
    Ne röhögtess már. Nem arról szól a felnőttség, hogy el tudod már dönteni magadtól, neked mi a jó és a rossz? Lehet hogy lesznek hibás döntéseid, de jobb esetben tanulsz belőle.
    Ha valaki mindig megmondja helyetted, az szellemi infantilizmus.

    "Ha elkártyázom a házam, akkor a gyerekeim jövőjét is elkártyázom vele..."
    Igen, de az adósságomat nem kell a gyerekeimnek tovább fizetni. Ezt csak uzsorázó maffiafőnökök várják el.

    "Mi lesz a fiú sorsa? Megöli az apa?"
    Ez majdnem olyan klasszikus lett, mint a kormányszóvivő "De sikerült?" beszólása,
    Aki szeret, soha nem kér tőled ilyet.

    Mondhatod nekem, hogy sarkítok, meg fekete fehérben látom a dolgot.
    Az igazság az, hogy én nem élek abban a hitben, aminek - kerül ami kerül - bizonyítania kell az Isten végtelen jóságát a Bibliában is.
    Én egyszerűen annak látom, ami: egy bronzkori törzsi hadisten, a megfelelő rítusokkal. A feljegyzések nem a szeretetét bizonygatják, hanem az erejét demonstrálják, vagy a feltétlen hűség fontosságát hangsúlyozzák.

    Az én szememben a modern keresztények mind a gombhoz keresik a kabátot: egy olyan entitáshoz próbálnak békét és szeretetet társítani, ami eredetileg egyáltalán nem azt képviselte.
    Kínkeservesen próbálják az idők szavához igazítani, ami végül csak úgy sikerül, ha vég nélkül mazsoláznak, amíg szinte semmi nem marad az eredetiből.

    Lehet hogy nincs teljesen igazam, de az tény, hogy a keresztények állandó kínos magyarázkodásra kényszerülnek, valahányszor ezek a témák előjönnek. Ami azt jelzi, valami még sincs itt rendben.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

Új hozzászólás Aktív témák