Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Füleske #22052 üzenetére

    A lényegen nem változtat, hogy az államnak a működés az elsődleges feladata és nem az életben maradás.
    Igen, ha vallásos vagy, akkor lehet egy olyan okod a gyilkolásra, hogy vallási felindulásból, ez ateistaként nehezen értelmezhető, tehát igen, így ebbe a kategóriába rakhatsz tételt. Viszont vallásosként van egy olyan okod, hogy nem ölök, mert Isten nem szereti, ateistaként ezt se értelmezhető, tehát ebbe a bugyorba is rakhatsz. Szerintem többen nem ölnek Isten miatt, mint amennyien ölnek miatta.

    "a cölibátus miatt sokkal gyakoribb, egy ösztönző tényező a vallási előírás a pedofíliára."
    Nem tudom követni az érvelésedet. Abból az következne, hogy ahogy egyre kevésbé jutsz szexhez úgy egyre szimpatikusabbá válnak számodra a 12 éves kisfiúcskák. Szerintem ez hülyeség, ha nincs szex, akkor max a kurtizánok válhatnak egyre szimpatikusabb opcióvá, esetleg a Julcsi aki folyton panaszkodik a férjére és olyan helyesen mosolyog, Terike aki besegít a parókián, a kórusvezető Bogi stb.

    Igazad van, sehol se mondtad, hogy a tudományt szereted, viszont a tudomány esetén megbocsátod a fejlődésből eredő hibákat, míg a vallásnál felrovod.

Új hozzászólás Aktív témák