Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moha21

    addikt

    válasz draff #13887 üzenetére

    "Hja kérem, akkor azon az 500 W-os rosszalkodó tápon a reklamáló kollega jano_77 vajon mit hajt még?"

    Nem is igazán értem, hogy mire akarsz kilyukadni, de 6-7 éves tápnál normális jelenség, ha a kondenzátor öregszik, bár az sem biztos még, hogy egyáltalán táphiba van az illetőnél.

    "Én sose számoltam, de még csak nem is nagyon mértem ki, vajon "mit eszik" ez a szerkezet."

    Akkor elképzelésem sincs, hogy a számokat te honnan veszed elő :F

    "Csupán azt tudom, hogy a hálózatról 230 W-ot vesz fel (van egy konnektorba beledugható teljesítmény-mérőm, azzal néztem egyszer)."

    Tehát pár százalékos eltéréssel és a hatásfokot számolva, majdnem jól tippeltem a 150W-os DC fogyasztás tekintetében. Meg szabad kérdezni mivel történt a mérés? Illetve kissé ellentmondást érzek a két mondat közt, az egyikben az állítod nem mérsz , a másikban meg fordítva.

    "Tehát a 3 működő vinyóm fogyasztása - az máris 324 VA."
    Kemény is lenne ennyit fogyasztana egy hdd. Régebbi HDD-k amúgy is sokkal többet fogyasztanak az újabbaknál, de példa kedvéért egy 60-as Samsung is max 15W-ig megy fel felpörgés közben, aztán 5-6 W között elvan windows alatt.

    RAM, hálókártya, hangkártya és társai alig fogyasztanak pár wattot, előzőnek fogyasztását megtalálod a jedec honlapján saccra, a többi hűtés nélkül is elvan, tehát gondolhatod mennyit fogyaszt.

    "meg egy csomó ventilátor ... a procié (kb. 8 W - ez van ráírva)"

    Ja így meg a 2,5 W-osokkal egyutt van vagy 15W max.

    "a videokareszé (?)"

    Gef4mx azért elég messze van a mostani VGA-k fogyasztásától...

    "de nem számoltam bele az USB-s cuccokat ..."

    Kár, pedig 2.0-ás USB maximális 500mA-es áramával számolva pár wattot még itt is lehetett volna tippelni. _:)

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

Új hozzászólás Aktív témák