Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • st6969

    őstag

    válasz kormi0312 #26511 üzenetére

    Szia!
    Mi is pontosan az a local dimming, mármint hogyan érhető tetten, ha nem jól működik?
    Azért kérdezem, mert én pl. olyat vettem észre (még frissítés előtt, azóta nem csekkoltam), hogy egy Prime Video-n játszott filmnél tiszta felhős a kép (elsősorban a képernyő jobb 1/4-e, de bal széle is). Mondom, biztos ilyen a felvétel, mert eddig sehol sem láttam felhősödést (előző Samsung tv-n azért gyakori volt a látvány), sőt, senki nem írt róla eddig. Aztán, jobban megnézve már a Prime Video intrónál látszik pont ugyanaz a felhősödés, amin szó szerint megdöbbentem (azt mondjuk nem néztem, ha más filmet indítok, ott is látszik-e az intrónál...). Annyira látványos, hogy simán lehetne fotózni is (legközelebb lehet meg is teszem), és a felhős részek mindig pont ugyanott vannak, alakjuk is ugyanolyan, amiből nekem az következik, hogy ilyen a panel :F .
    Érdekes módon, máshol nem vettem eddig észre (pl. tv bekapcsoláskor a TCL logó szintén fekete háttérrel megy, majd a Google TV logó, de ott nem látszik ez egyáltalán). Nem nagyon értem ezt, hogyan lehetséges...talán van valami algoritmus, ami a Prime Video-nál nem jól működik?! A sorozat egyébként a Menedék (Shelter) volt, ami amúgy borzasztó sötét alapból, kellett is rajta világosítanom.
    Tapasztalt valaki ehhez hasonlót (felhősödés)?

Új hozzászólás Aktív témák