Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    Ezt most talaltam:
    A nyelvelsajátítás lényegénél fogva tudattalan folyamat. Miközben "történik", nem is vagy tudatában, hogy most "ragad rád" a nyelvtudás, csak azt veszed észre, hogy használod a nyelvet - átjön az üzenet, sikeres a kommunikáció.

    A nyelvtanulás a szabályok, a nyelvtan tudatosítása. Ez lehetővé teszi a nyelvről való elmélkedést, de a valódi, gyakorlati nyelvtudás és beszédkészség fejlesztésében a szerepe elenyésző.
    [link]

    Na errol beszeltem korabban.

    Termeszetesen nincs meg az egyik a masik nelkul, de pont ezt mondtam,ha valamit sokszor hall az ember, az rogzul , pont ugy , ahogyan kisgyerekek is tanuljak az anyanyelvuket...

    Nalunk a tanarunk rendszeresen ad ki feladatokat, ha az orak anyagait neznek kb 10% a nyelvtan, 40% a kommunikacio, 30% az iras (tesztek, es essze) , es kb 20% a vocabulary.

    Eddig kb ket embert ismerek kozelrol, aki filmekbol, kulfoldiekkel valo kommunikaciobol tanult, es nem az iskolaban angolul. Mindketten kb felsofok szinten irnak es beszelnek. Szinte MINDENKI azt mondta, igy LEHETETLEN nyelvet tanulni. Pedig...

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Új hozzászólás Aktív témák