Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lenoma

    aktív tag

    válasz Cs1csó #17096 üzenetére

    Igazatok van valóban jobb lenne egy nagyobb UPS, de ezt a tipust tudtam kihozni a bolti ár negyede alatt.
    Illetve átsiklottatok az alulfeszelős és halkítos részen.
    Igazából ellégé komolyan csökkentve van a fogyasztás, így a hő és így a zaj a PC-kben, mert extrém módon zavar az elktróniaki zaj. Volt, hogy egy SSD-t küldtem vissza mert zavart a ciripelése a gépházban...
    Egy Ryzen 3600 tesztprogival terhelve fel tud menni 100W-ra is nálam -0,25 Offset voltage használatával 60W alatt marad! átlagban 40-45W játék alatt.
    Ez a gép egy 1660S-el nem tud 200W-nál többet fogyasztani! fogyasztádsmérővel ellenőrizve, játék alatt még kevesebbet.
    A másik gépben egy L5430 van de 1V alatti feszültségen egy 750Ti társaságában, ez a gép nem tud többet 120W-nál fogyasztani!
    Azért egyszerre a kettőt nem terhelem maxra, vagy csak az egyik megy. Nyomtatni is ritkán szoktam.
    Azért a Silver és a Gold táp között több tíz W fogyasztás különbség van.
    Így nem tudnám 370W-nál többel terhelni az UPS-t a legrosszabb esetben sem és ugye a 850VA 480W maxra képes.
    A 10 db eszköz 1 fogyasztásmérőbe van dugva átlagban 100-150W közötti áramfelvétellel. Így le fogom tesztelni hogy mennyit bir, remélem 5-10 percet. 370W-on bírt 1,5 percet és utána indult el a leállítása a PC-nek amit úgy állítottam be, hogy az utolsó 1 percben.
    Szóval a sorrend: fogsztásmérő, túlfeszvédő, UPS, elosztó, távirányítos dugaljak, és azokban is elosztók, majd eszközök. Működik!
    Itt tájékozódtam és valaki nagyon hasznosan ezt az Eaton 850VA-t ajánlotta.
    Amúgy fentebb valaki egy 500VA-s UPS-re akar rákötni egy 600W-os táppal rendelkező gépet, lehet neki több segítségre lenne szüksége...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák