Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csoszogi

    tag

    válasz zseta98 #88913 üzenetére

    én ezt nem értem, hogy miért állt meg a kocsi a troli előtt? Ha a Retek utcáról kanyarodsz a Szamos utcára(kis ívben), vagy fordítva (nagy ívben), ahogy a trolik is járnak az főútvonal, elsőbbséged van. Ki is van táblázva rendesen. Igen van ott egy STOP tábla, de az kisebb és a bicikli úton van ami a Retek utcán egyenesen haladó biciklisekre vonatkozik.
    Akkor nézzük mi van ha a József Attila sugárútról jössz: Ebben az esetben a Retek utca mint alsóbbrendű út csatlakozik be a Szamos utcai kereszteződésben az innentől már főútként üzemelő Retek utcába a Csillag tér felé. Ez ki van táblázva, STOP táblával, szép sárga festéssel is. Ha ezt valaki képtelen megérteni, megjegyezni felfogni, akkor annak minek jogsi? Ez nem is bonyolult, szerintem. Mivel nem akarom, hogy valami bal*asz összetörje az autómat, ezért inkább kerülök egy kicsit, a Deák gimi felé...

    Másrészt ez egy jó pszichológia felmérés is lehetne: az emberek hány százaléka képes a táblák alapján kitalálni, hogy mit kell csinálnia? És ezeket legalább tanulta is (KRESZ) és nem túl bonyolult dolog (3-5-féle tábla?) ...Lesújtó lenne az eredmény. Ennek folyománya, hogy akkor mit várunk, milyen döntést hozzon olyan helyzetben amiről még ennyi fogalma sincs (banki hitel, politikai választás stb....) A sajnálatos, hogy ezt a fentebb lévő hatalom pontosan tudja és visszaél vele...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák