Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rick4

    félisten

    válasz Polemius #73951 üzenetére

    Érdekes ez, ahogy olvasom, a Te szemszögedből hátrányos ugyanazt a melót elvégezni alkalmazotti jogviszony helyett vállalkozóként. Azt nem tudom, ki és miért nézne le, ha ugyanazt vállalkozóként kellene csinálni, egyrészt elvileg kockázat nélküli a dolog, hiszen egy adott termékkört egy adott területen belül adott idő alatt értékesíted, a jutalékot kiszámlázod, ha van autód, elszámolod, a bruttó összegből adózol, mindent befizetsz, és jóval több marad a zsebedben. Ha nem tetszik a meló, továbbállsz, csakúgy, mint alkalmazottként. Egyetlen hátránya lehet, nincs fizetett szabadság, de jó eséllyel abból a pluszból bőven marad annyi, amennyi a szabira járna. A megbecsülés szerintem azután jön, hogy kijöttél a fizuból, amíg nincs elég pénz, addig tökmindegy, hogy minden reggel veregetik-e a vállad...
    Szóval én azt mondom, minden állásra van megfelelő ember, de a klasszikus állás, ahol az egyik oldalon a munkavállaló és a másikon meg a munkaadó van, az alapjaiban véve egy érdekellentétre alapuló kapcsolat. A munkavállaló szeretne minél kevesebbet dolgozni minél több pénzért, a munkaadó meg szeretne minél kevesebb fizetésért minél több munkát elvégeztetni. Nincs ezzel semmi baj, érthető mindkét fél oldala. Egy biztos: Itthon divat egy munkahelyen az órát nézni, úgy tenni, mint ha dolgozna, és termelne az ember. Azt gondolom alulról kellene itt is építkezni, ha rendesen elvégzett munka van, és abból profit, nem gondolom, hogy az a fajta normális munkaadó, aki meg is akarja becsülni az emberét ezt ne látná és ne tudna többet is adni. De sokan úgy vannak vele, úgyis elmismásolja a napot, úgyse dolgozik, úgyis lop, ennyit tudok csak fizetni. Ja, és mindig lesz valaki, aki kevesebbért vállalja ugyanazt a melót...

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák