Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blash

    tag

    válasz Geret #832 üzenetére

    Redmi 3 prót tudok S3-hoz, S5-höz hasonlítani, azoknál nem csinál szarabb képeket.Kevesebb fénynél mind ronda zajt produkál. Az S5 képeiért sem voltam oda.

    A hdr bekapcsolása sokat segít, hogy ne legyen teljesen kiégve az ég. De a 7-es miui kamera app-jában az nagyon idegesít, hogy fényérőt állítani csak a fókuszpont körüli szart tekergetve lehet, ami nem is marad állandó, kép visszanézése után újra nullán van. Másik idegesítő dolog, hogy a kijelző szélétől a közepe felé húzva valami szir-szar megjelenik: képeffektek, váltás a másik kamerára stb. Kár, hogy ezt nem lehet kikapcsolni.

  • dzsi23

    addikt

    válasz Geret #832 üzenetére

    S3 Neo-m volt, ahhoz képest talán jobb képeket lő. Vagyis inkább úgy mondom, hogy tud jobb képeket készíteni, mert sokkal megbízhatatlanabb a Redmi kamerája. A legapróbb mozgástól is elmosódik az egész kép, sokszor 3 képet kell lőnöm, mire sikerül, a Neo-val ilyen nem fordult elő, max. néha, de akkor is mindig sikerült a második kép, pedig abban sem volt semmiféle képstabilizálás. A fehéregyensúlyt és a fényerőt is nagyon nehezen találja sokszor (beltérben szinte mindig mellélő). Én semmiképp sem ajánlanám nyugodt szívvel annak, akinek fontos a kamera.

    Sőt, eddig egy ismerősömnek sem mertem ajánlani a szeszélyessége miatt. Random újraindulás a vásárlás óta eltelt 2.5 hónap alatt csak egyszer fordult elő (ami eggyel több a kelleténél, de elviselhető), de alkalmazásokat és widgeteket akkor állít le, amikor akar, nem akkor, amikor kell, pedig minden optimalizáció és energiatakarékosság kikapcsolva.

    Eltűröm ezeket a problémákat, mert fontos a jó üzemidő, amiben 3x jobb, mint a Neo volt a 4-5 órás kijelzőidejével. A kijelző fényereje is sokkal jobb (bár az ips-t visszalépésnek érzem az amoled után), és az ujjlenyomat-olvasó használata is nagyon kényelmes (előlapi szvsz. jobb lenne), na meg úgy egybevéve az egész hardver sokkal jobb, de a szoftver megbízhatatlan, és ezért nem merem ajánlani.

Új hozzászólás Aktív témák