Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dareal

    tag

    válasz Dave™ #25 üzenetére

    nem beszéltem most a vpn-ről, más, alapvető dolgokra gondoltam. copy paste (ahhoz képest, hogy anno azt mondták, hogy azért nem került be, mert a fogyasztóknak arra nincs szüksége. most már van?).

    okostelefon pl azért is okostelefon, mert egy időben tudja futtatni a programokat, minden zokszó nélkül. ez is hiányzik. (de majd jön)
    közeljövőben. több, mint fél évről beszélsz. az ezen a piacon nem közeljövő, ez idő alatt a másik két gyártó nem egy frissítést ad ki (ami javítás, feature update egyaránt). épp, hogy úgy bele kéne húzniuk, mint az állat, de látszólag nem ez történik. sőt, látszólag szinte semmi sem történik. nem így van? mire kijön a mango, addigra már kb a 6. android frissítés jön ki (2.2-től 2.3.5-ig számolva, bár már lehet, hogy 2.4 is kint lesz), ios esetében szintén. ennyire jó a wp7, hogy nem kell neki az update? ugyan, dehogy))
    a beépített szoftverek is harmatgyengék (böngésző pl)

    winmo alatt azt értem, hogy nem az első rendszerük a wp7, winmo-n rengeteg szolgáltatás megvolt, ami itt nincs (nem rétegfunkciókra gondolok, maradjunk a szimpla multitasknál (ami ott tényleg gyenge volt, de nem is azt mondom, hogy a wm multitaskot kérném, jó nekem az android vagy az ios megoldása, hisz tökéletesen muzsikál mindkettő), copy paste funkciónál, vagy mondjuk annál, hogy az alkalmazások tudjanak egymással kommunikálni, kiegészíteni egymást, stb).
    az működik már végre, hogy böngészés közben tudjak zenét hallgatni?
    van már értelmes navigáció?
    nem fikázni akarom, én is használtam (bár nagyon gyorsan túl is adtam rajta).

    speciel azt akarom mondani, amit már számtalan esetben leírt más:

    http://www.pcworld.com/businesscenter/article/201874/windows_phone_7_why_the_missing_features_matter.html

    [http://gigaom.com/mobile/mango-update-windows-phone-7-timing/]

    engem egyáltalán nem érdekel, hogy mi lesz majd fél év, 1 év múlva, mert addig vígan használok más platformot, amin a várt funkció már réges-régen működik.

    orientációs hiányosságok:
    röhej, hogy egy landscape/portrait módot támogató készüléknél az os korlátozza a felhasználót, hogy mikor melyiket használhatja, adott funkciók csak landscape, vagy csak portrait módban érhetőek el. ez mi? bohócda. pl a cikkben említett office hub-ot próbáltátok landscape módban? gondolom nektek sem ment :) (nem hiszem, hogy javították)

    bíztam a wp7-ben, de rettenetesen nagy pofára esés volt az egész. igazából egy jó feature phone többet tud, szóval minek vennék okostelónak wp7-et? ha meg egy egyszerű feature phone kell, akkor sem veszek wp7-et, mert annak meg drága.

    én drukkolok a wp szériának, de úgy fest, hogy az ms nem (bár amióta ballmer van az élen, egyre gázosabb az egész)

    a kezelőfelület valóban remek, a legjobb, leg informatívabb. bár hozzáteszem, szeretem a változatosságot, idővel lehet, hogy jobb lenne más (arról nem is beszélve, hogy az UI gyártási is külön piac, bőven lehet, hogy egy 3rd party csapat jobbat csinál. mondjuk az spb. csak erre most nem sok lehetőség van, max egy hub).

    [ Szerkesztve ]

    HTC Desire Amoled: rooted/AlphaRev 1.8 S-OFF HBOOT 0.93.001 - MIUI-Ekre (based on MIUI_Au) | Galaxy Tab: rooted stock 2.2 rom | iPhone4 / iPad2: JB 4.3.3 | Xperia x1i: own custom rom | Several WinCE systems

Új hozzászólás Aktív témák