Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    Valószínűleg én kisebbségben leszek a véleményemmel, de nekem inkább nem tetszik az új FW mint de.
    Hogy miért?
    - Piszkosul alfa még, a fele le sincs fordítva. Értem én hogy leaked, meg 50% progress meg hasonlók, de 3-4 hónap késés után azért legalább egy valóban béta legyen a cucc.
    - Kontakt backup lista nem kompatibilis a régi verzióval, ráadásul a konvertálást egy másik menüpontban kell megtenni, mint a visszatöltést. Hülyeség. (Arról nem is beszélve, hogy ez a rész totálisan kínai (nyelvű), ez nyilván a Meizu szemszögéből kisebb gond.) A hosszú "ű" és "ő" elveszik konvertáláskor.
    - Képek beolvasása piszok lassú, nálam 8 thumb után megállt és azóta sem hajlandó a bélyegképeket beolvasni. Szopovics. [*update* most máshol rohad le képbeolvasás közben; pedig csak 80 körüli fotóval kellene megküzdenie]
    - Kép lapozása belassult, néhány másodpercig egyáltalán nem hajlandó a lapozó mozdulatot érzékelni. Ilyenkor a készülék az elforgatást szintén nem érzékeli.
    - Készenléti (lock) képernyő fényévekkel rondább mint a korábbi. Az óra botrányosan szarul néz ki, remélhetőleg a véglegesben ízlésesebb lesz.
    - Stopperóra szintén randa, remélhetőleg itt is az a gond, hogy nincs még felskinezve.
    - A ki/bekapcsoló gombok szintén nagyon csúnyák, csak ismételni tudom magam azt remélve, hogy visszakapják a régi skint.
    - A kezdetek óta nem tudják megoldani, hogy egy telefonszámot a névjegyzékből könnyedén hozzáadhasson az ember a gyorstárcsázás listához (vagy én vagyok a nagyon béna). Külön be kell írni a számot és a hozzá tartozó nevet. Kőkorszak. (Vagy az én n00bságom.)
    - Az SMS-ek importálása után mindegyik üzenetnek 1970/1/1 lett a dátuma, ráadásul minden thread 3x került visszatöltésre (itt szintén fennáll a lehetőség, hogy én szúrtam el valamit). Importálás után nekem nem jelentek meg az üzenetek, csak ha beléptem az új SMS írásba, majd onnan kiléptem. Onnantól látszott a lista.
    - Fényképező kép készítésekor nagyon lassú. A beállításokat vagy kivették, vagy én nem találtam meg.
    - Az angol fordítás sok helyen nem fér be a rendelkezésre álló helyre, kilóg, rálóg másik szövegekre.

    És hogy mi tetszik benne?
    + Az SMS-ek áttervezett megjelenítése jól néz ki
    + Új ikonszett szép lett
    + Az Android-szerű húzogatós fülek szintén rendben vannak
    + Új zenelejátszó is használhatóbb lett
    + Úgy látom a videólejátszó képes több hangsávos videók ill. feliratok kezelésére is (nem teszteltem)

    Első benyomásoknak ennyi, még barátkozunk. :)

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

Új hozzászólás Aktív témák