Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz hibavissza #17 üzenetére

    Erről van szó.

    A cikkhez pedig:
    Számítások alapján nehéz kijelenteni, hogy hiba volt-e vagy sem. Számolgatni meg cikkben maximum a kereslettel lehet, még azzal is nehéz. Gyártási-, fejlesztési költséggel meg a gyártón kívül nehezen számolunk.
    Szóval merész kijelenteni, hogy rosszul tették a bezárást.

    Mondjuk nekem ezen felül, a tudható tényezők alapján is meredek.
    Oké, én se kávaszélesség alapján veszek TV-t, de azért megnézem... ahogy normális ember megnézi mind a dizájnt... TV-nél is kenyérpirítónál is meg autónál is. Pedig egyiknek se funkciója, hogy szép legyen. :F Vagy pl. a fogyasztást. Autónál elfogadott, TV-nél nem. :F
    Nyilván ide sorolható a 3D, hajlítás, stb... is. Attól, hogy sokra nem tartjuk még van aki nézi.
    A 4k szerintem külön kategória mert az előbb-utóbb el fog terjedni és árban is normalizálódik, ahogy az FHD is. Egy árban meg kevesen választják a gyengébbet szívesen. Akár vitatjuk a szükségességét akár nem.
    Szóval sok az apróság... lehet, hogy ma még ott tartunk, hogy kevés és szükségtelen ami a plazmán kívül van, de 3-4 év múlva a "Mit adott nekünk az LCD TV?" kérdés után már túl hosszú lesz a lista.

    És akkor ezek az apróságok.
    Az OLED is csak fejlődik, terjed. A kavantumpontos LCD-nek se rossz a képe a tesztek alapján... A 4k-ra nem nagyon lenne plazma oldalról válasz...

    Akárhonnan is nézem egyre szarabb lenne a helyzete. Legalábbis ha nincs plazma oldalon nagy fejlődés, de nyilván nem lenne, lévén, hogy elég régi, kiforrott technológia. Másrészt egy amúgy is kis - még ha elszánt is - vásárlóbázisra építve nyilván nem is lenne lehetőség nagyon fejleszteni. Egy lélegeztetőgépre kapcsolt vegetálás lenne.

    Összegezve egy most még talán életképes technológia + kicsi, de egyelőre erős vásárlókörre építeni egy perspektívában szegény, vegetáló ágat. Arra alapozva, hogy plazma konkurencia nem nagyon van és a jelenlegi, talán semmitmondó hátrányok mellett hátha nem lesz sokkal több/nagyobb a következő 5-10 évben... :F

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák