Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    Most szelektálom a képeket az elmúlt napokból. Készült néhány 20 megapixelen ("Kézi" módban), illetve a nagy többség a teljesen automatikus módban 8 megapixelen.

    Pár képet (sajnos tényleg elég keveset) megcsináltam úgy, hogy ilyen módban is, olyan módban is.

    Ebből én (tévedés joga fenntartva) a következő következtetésre jutok.

    Azt vártam, hogy a 20 megapixeles fotók jobbak lesznek (evidens okokból nyilván), és ez igazolódott szerintem. Nemcsak a felbontás miatt, hanem érzésem szerint kisebb mértékű a jpg tömörítés, vagy másképp tömörít a gép, mindenesetre nem csak belenagyítva látszik a különbség, hanem akkor is, ha simán csak teljes képernyőn nézem a képeket. Belenagyítva a képekbe, elsősorban nyilván a több részletet tartalmazó részeken lehet látni markánsan a különbséget, de ezeknek a részeknek a megnézésénél jutott az eszembe, hogy más lehet a jpg tömörítés.

    Ami számomra probléma, illetve szeretném, ha változtatnának rajta, hogy a HDR mód 15 ill. 20 megapixelen nem elérhető. Az SCN gomb kézi üzemmódban szürke, a teljesen automatikus módban pedig meg sem jelenik. Nem értem, hogy egyáltalán mire lenne használható.

    Ami megdöbbentett, hogy az ISO 1600-as képek teljesen használhatók. Ez akárhányszor is látom, mindig megdöbbent, a 2006-ban 300k-ért vásárolt dslr-emnél jobb a képminősége magas iso-n (mondjuk az 3200-at már nem is tud). E fölött egyszerűen nem térek napirendre.

    Szóval szerintem a kameraszoftvert kellene tvíkelni egy kicsit, és nagyon király lenne.

    Színekkel, fényméréssel, fehéregyensúllyal egyáltalán nem volt problémám.

Új hozzászólás Aktív témák