Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rothmanakos

    tag

    válasz NGA #48 üzenetére

    Akkor gondolj bele abba, mennyi egy 128GB-s Micro SD (ergo 128 Gb tárhely) ára. Most 2 perces keresés alatt találtam (megbízható oldalról) 40 USD körül is. Ez ugye a végfelhasználói (kisker.) ár, szállítással együtt, és nyilván legyártani ennek a töredéke, de számoljunk most 30 dollárral, hogy ne lőjünk alá. A 128-as pedig $429-től kezd, szóval 100-zal drágábban, és nem magyarázza semmi a (minimum) $70 különbséget. Illetve igen, ezzel lehet trükközni, hogy az emberek mégtöbb pénzt hagyjanak ott a boltjaikban.

    Igen, az 5c az 5 (műanyag) újracsomagolása volt, egy évvel később, és hasonló áron, hogy az 5s-t fölé lehessen pozicionálni. Igen, az 5s-ben komolyabb vas volt, emiatt is lehetett drágábban eladni.
    A tárhely-ár kombinációval mindigis trükközött az Apple, mindigis kihagytak egy opciót, korábban az iPhone-ok és iPad-ek 16 és 64 Gb-osak voltak, most, hogy a 16 már nem lenne elég semmire (a piac szerint) a 32-128 combo van soron, a 64-est direkt kihagyva, hogy azt mondja a vásárló, hogy "32Gb lehet, hogy kevés lesz de 128 Gb-t pedig sose fogok megtölteni. Sebaj, inkább több legyen, mint kevesebb, egy plus százas már mindegy, úgyis több évre veszem..."

    Ez egy stratégia, Marketinget tanultam. Lehet, hogy ahogy így leírom, nem teljesen jön át a történet, bocs, nem vagyok oktató, de igyekeztem úgy megfogalmazni, hogy érthető legyen, hogy mit akarok elmondani.
    Kb mint ha mennél nyaralni külföldre, és 2 opció van, mondjuk mehetsz 3 napot 70000-ért, vagy 8-at 120-ért.
    3 nap semmire se elég, inkább befizetsz 8-ra, hogy mindent megnézhess az út alatt.
    Egy kicsit a "Ha már lúd, legyen kövér" effekt:D

    Sony Xperia Tablet Z2, Sony Xperia Z2 (korábban Sony Xperia S, Nokia C7, Nokia N8)

Új hozzászólás Aktív témák