Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • utomi

    senior tag

    Azért azt el kell ismerni, hogy még mindig az Apple az aki képes kiváltani érzelmeket (legyen az totál értelmetlen hate akár) az emberekből és habár a cikk az értelmetlen Androidos másolásról szól mégis a 45x hsz az Appleről szól. :D Hihetetlen, hogy ide gyűllik ilyenkor az összes szokásos Apple hater és folyamatosan ugyanazt a toxicot nyomják mint mindig, legalábbis mintha kötelező lenne. :C (Pedig emlékeim szerint soha egy embert sem kényszerített még az Apple ,hogy megvegye bármelyik készülékét :D :C :DD :DDD )

    Rögtön az elején szeretném tisztázni, hogy Pixel 2 XL és iPhone X tulaj vagyok így mindkét világba bele látok. Szeretném azt is kijelenteni, hogy nekem tetszik a Notch mert szerintem ettől totál egyedi és más a készülék mint az összes többi mai teló.Természetesen ez teljesen szubjektív vélemény. Emellett elismerem, hogy a Samsung S8 vagy S9 is gyönyörű.(Mindazonáltal az egyik legunalmasabb update az S9 lett mostanság.) Az EDGE viszont rohadtul öncélú design és ne jöjjön senki a plusz funkcióval mert az oldalsáv bizony Edge nélkül is behúzható. :D Szépnek szép de emiatt katasztrófa felrakni bármilyen fóliát, igenis van színtorzulás (volt S6 Edgem, S7 Edgem, S8+-om és Note 8-om is tehát mint volt tulaj mondom.:R) és nehá zavaró tud lenni, hogy ott is van tartalom.De szerintem sokkal nagyobb probléma a Samsung userra szarós hozzáállása a szoftver frissítés esetében ami miatt nem is lesz több Samsung telóm. Persze együtt lehet vele élni de a notchal is. Kb. az első 2 óra után elfelejted, hogy ott van és leszarod. Ugyanakkor láthatóan egy okos döntés volt az Apple részéről mert ez bizony semmi más mint Signature és most mindenki másolja mert gondolják így több lesz az eladás. Szerintem értelme nincs de hát ők tudják.

    Már bocsánat lehet, hogy csak nekem de ez egy eléggé clickbait és köpködő cikk lett. Adott egy ember aki szerint esztétikai öngól a Notch de mégis honnan ez a nagy arc, hogy ilyen kinyilatkoztató megállapításokat tegyünk? Mondjuk nekem tetszik a notch akkor én talán hülye vagyok? Mert nekem egy ilyen kijelentésből ez jön le. Régen nem voltak ilyen cikkek itt és nagyon tetszik ez az új irány. Meg is néztem ki írta ezt a valamit aztán meg is nyugodtam, hogy nem Bocha vagy Bog volt. Ez legutóbb még nem egy blog hanem egy független és objektív szakmai lap volt és ott talán nem kellene ilyen szubjektív fröcsögéssel teli véleményeket kitenni. A kezdetektől olvasom az oldalt és sajnálnám

  • utomi

    senior tag

    válasz ZavaBalazs #462 üzenetére

    Ok jogos, úgy értettem amikor megjelent egyedi volt (eltekintve PH1-től dehát azt inkább hagyjuk .)

    #466 Seth :
    Bőszen építi is erre a marketingjét a kezdetek óta.

    És hibáztatod őket ezért ? A Samsung csak szeretné ha fele ilyen hatást el tudna érni. Az igazság az , hogy az Applenél brutálisan profi a marketing és egyik cég sem tudta ebben a tekintetben befogni őket.

    [ Szerkesztve ]

  • utomi

    senior tag

    válasz Reinhardt #469 üzenetére

    :D nem hiszem , hogy fizetve lenne. Én azonban annak vagyok a híve ,hogy tartsuk tiszteletben egymás véleményét ! Egy kis egészséges vita az nem gond de a toxic hate az már nálam nem fér bele.

  • utomi

    senior tag

    válasz Reinhardt #491 üzenetére

    Szoval az igazsag bajnoka vagy.

    Vagyis még az én kurva anyámat mert nem szállok bele mindenkibe és kezdek személyeskedni. :DD erdekes.

    Na akkor nezuk at jobban a hosszu hozzaszolasod.
    Egyertelmu, hogy nem tartod tiszteletben a cikkiro velemenyet, es az itt forumozok 80-90%-anak velemenyet se.

    Amennyiben a tisztelt cikk író ezt az egészet a blog kategóriába tette volna egy szavam se lenne. De ez a Teszt kategóriába került ahol szerintem nem lenne szabad ennyire elfogult és szubjektív cikknek szerepelni. A fórumozók véleményét egy percig sem kezdtem ki csak leírtam a saját eltérő véleményem ! Vagy az is már tiszteletlenség ?

    Akik szerinted csak nyomjak a szokasos toxicot.
    Ezutan elengedsz egy gyonyoru toxic hate dumat a Samsungrol, amit ugyan probalsz kicsit arnyalni azzal, hogy az elejen bejelented, hogy Samsung S8 vagy S9 is gyönyörű. Amit aztan rogton kicsit savazol is (Mindazonáltal az egyik legunalmasabb update az S9 lett mostanság.). Ez az iPhone 6-8 fenyeben meg szebb (elnezest a hater tixicert).

    Nem hiszem ,hogy komolyabban bántottam volna bármelyik Samsung telót. Pusztán leírtam a saját tapasztalaton alapuló véleményem . Szerintem ez még mindig korrektebb mint amit itt sokan csinálnak az iXel kapcsolatban !( Látatlanban fikázni ) Az iPhone 7 és 8 Update tényleg brutál unalmas volt de ez miért menti fel a Samsungot ? Vagy ha az Applenek szabad szart csinálni akkor a Samsungnak is ? :DDD

    A velemenyedet tiszteletben tartom: nekem tetszik a Notch mert szerintem ettől totál egyedi és más a készülék mint az összes többi mai teló.
    Az alszentsegedet viszont mar nem.
    Sajat magad legnagyobb ellensege vagy.

    Ez nálam már szemelyeskedes és trollkodás amire inkább nem reagálok ! : R

    Mindezek mellett mégegyszer elmondanám ,hogy nem az a gond ha nem tetszik a Notch vagy akár az Apple csak azt tartom rohadtul gáznak ,hogy egy ideje baromi nagy divat az Apple hate csak mert APPLE és akkor minden szar. Az ilyen minden észérvet nélkülöző gyűlölet nem fér a fejembe de biztosan velem van a gond. :R

    [ Szerkesztve ]

  • utomi

    senior tag

    válasz <Lacy85> #533 üzenetére

    Jaj csak ezt ne ! Persze nem Apple köpködés megy csak a notche amiből viszont jelenleg kereskedelmi forgalomban csak az iX és a PH1 kapható de azt inkább hagyjuk ! Vagyis akkor mégis csak Apple köpködés megy. Egyébként pedig lehet tagadni de tény , hogy néhány vérpistikének egyszerűen lételeme , hogy amint meglát valamit ami kapcsolódik az Applehoz akkor habzó szájjal megy a hate.Ez van ! Amúgy pedig továbbra sem értem ,hogy mégis miért nem lehet azt elfogadni ,hogy van aki szerint nem feltétlen csúnya a Notch ,sőt (bár az bizonyítottan elmebeteg) van olyan aki szerint tetszetős!

    [ Szerkesztve ]

  • utomi

    senior tag

    válasz Samott #607 üzenetére

    Vannak itt azért egészen komoly és mélyen megalapozott vélemények is ! Remélem igazán sokat gondolkodtál ezen a hozzászóláson. És külön gratulálok ,hogy ezzel is emelted a topic fényét. :R

  • utomi

    senior tag

    válasz somogyib #611 üzenetére

    De honnan veszed ,hogy nem vevők az emberek az iXre? Mert én ilyet sehol sem olvastam ! Persze valamiféle beszállítói pletykát igen de az ugye annyira hiteles mintha innen kérdeznénk meg bárkit ! Vagy van hiteles linked?

  • utomi

    senior tag

    De az valami fantasztikus ,hogy mennyire szűk látókörű tud lenni az ember. Itt is nagyon sokan azt gondolják ,hogy komolyabb hatással van egy vásárlói döntésre a Notch mint az ár ! Pedig szerintem tök egyértelmű ,hogy ez az egyik legfontosabb vásárlási tényező ! Mindamellett maga az Apple is tudta ,hogy ilyen drága telefon közel sem fog akkor eladást generálni ,tehát nem lehet rá egy teljes generaciot építeni ,ezért is jelent meg az i8 ami unalmas és szürke de elérhetőbb áru és hardveresen,kijelzőtől eltekintve, hozza az iX szintjét ! Az én meglátásom szerintem komolyabb hatása a notchnak nincs arra ,hogy bár lenne valakinek 1k UDS-je meg iOSt is akar de nem veszi meg mert Notch! Valaki említette fentebb, hogy sok ismerőse váltott Androidra de ez meg egyrészt statisztikai szempontból irreleváns másrészt pedig mindig is volt átjárás a két platform között , nem vetiteném ezt én így ki a Notchra. Szerintem a legjobb véleményt MKHD alkotta ,érdemes megnézni mert total logikusak a gondolatai !

  • utomi

    senior tag

    válasz Samott #621 üzenetére

    Amellett, hogy ez igaz azért jónéhány Androidos emberre is igaz ez! Nem tudom miért gondolja azt bármelyik oldal is,hogy csak egy igaz OS létezik ! Ez így nagyon fals és nagyon rossz eredményre vezet !

  • utomi

    senior tag

    válasz judas13 #652 üzenetére

    pcforum.hu mint hiteles vagy legalább érdemleges forrás :DD !

    Egyébként az megvan, hogy a gyártást mindig felfuttatják egy telefon premierjekor és azt utána nyilván folyamatosan csökkenteni kell megfelelő ütemben? És az megvan, hogy egy 1000 USD-s vagy EUR-os telefonból megy el 20M? Szerinted az Apple mennyire aggódik? Egy folyamatosan szűkölő piacon meg tudja tartani a legfontosabb mutatóját, a haszonkulcsot. Mert lehet, hogy kevesebb megy el a X-ből de azon komolyan keresnek. Vagyis lényegében mindegy, hogy 40m 500USD-s vagy 20M 1000USD-s teló megy el, nekik csak a pénz kell, hogy jöjjön. Jobs idejében máshogy lett volna de ez már mindegy sajnos.
    Persze ClickBait címek születnek de hát ez meg ugye nem is lep meg senkit.

    Egyébként láthatóan nagyon messze vagyunk már az eredeti felvetéstől, hogy a Notch mennyire szép vagy csúnya. Sikerült kb. 600hszt összehozni az Appleről és ez is jól mutatja, hogy nekem volt igazam amikor azt mondtam, hogy mindegy ,hogy az eredeti iromány miről szólt, ha megvan említve az Apple akkor máris itt van a Vérpistikék hada akik máris eljutottak arra az elmés következtetésre, hogy az Apple hanyatlik és milyen szarul megy iX. :C Megvan még valakinek a témaindító ? ;]

    Valaki írta fentebb Handrást meg Magyarósit. Handrásnak kell most a támogatás meg a hírverés és mi más erre a legjobb módszer ha nem az, hogy bejelenti a nagy szakítást az Applelel. Ugye úgy szakít, hogy tovább használ mindent de azért egy kcisit savazta a márkát mert az hoz nézőket. Aki ennek komolyan bedől az megérdemli. :C
    Magyarósi meg emlékeim szerint nem a notchot bántotta, hanem az ár és az esetenként kevés RAM akasztotta ki (jogosan), mindamellett, hogy továbbra is iXet használ.

    De pl. MKHD-nek is egy Pixel 2 XL és egy iX a Daily driver. Akkor ,hogy is van ez a nagy elfordulás hullám?

    [ Szerkesztve ]

  • utomi

    senior tag

    válasz Reinhardt #654 üzenetére

    Zseniális vagy ahogy megpróbálsz mindent kiforgatni. Igazi troll vagy. Jár a pacsi. Egyébként [tessék]! Talán mégse úgy van ahogy mondtad !

  • utomi

    senior tag

    válasz Somatom #656 üzenetére

    De mégis honnan veszed, hogy mi volt az Apple várakozása az iXel kapcsolatban? Mármint erről semmiféle adat nincs így akkor mégis mi alapján vontad le a következtetésed? Ja , hogy az említett 20M bukta? Hát fene tudja, szerintem egy abszolút premium kategóriás telóból nagyon is szép szám. Csak ismétlem magam amikor leírom, hogy az Apple nem véletlen nem épített egy konkrét generációt rá. Van i7, i8 és iX. Nem véletlen.
    Tetszik vagy sem jelenleg az iPhone X az egyetlen Notchos készülék a piacon. Ha pedig csakis ezt az egy telefont vizsgáljuk a Notch siker mert 20M az nem kevés. Androidos vonalon minden egyes gyártó érzi, hogy szükség van vérfrissítésre mert az összes telefon egyforma. Megtalálták a notchot mert úgy látják az LG,OnePlus, Asus stb. , hogy a Notch siker. De ha ők akik ezért kapják a fizetésüket, sikernek látják ezt akkor te honnan veszed a szöges ellentétjét?

  • utomi

    senior tag

    válasz Reinhardt #657 üzenetére

    :DDD Miután az előttem leírt 300hsz az Appleről szólt így erre igyekztem reagálni. Mondom nagyon jól nyomod a troll figurát. Nem csak ebben a topicban, nálad ez mindenhol így van. Engem szórakoztat ,szóval nekem igazán nem gond. :C

Új hozzászólás Aktív témák