Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rolly

    veterán

    válasz axioma #254 üzenetére

    Nyugaton érdekes változások várhatóak... az autók aksijának pufferként használata - ráadásul van ahol még fizetnek is érte... elég biztató fejlődésnek teremt táptalajt...

    Pl otthon van egy cirka 100 kWh-s aksid amit nappal töltesz... majd erről töltőd a napi fogyasztásodat át az autóba és éjszaka visszatölthetsz a hálózatra akár te is... (amiért pénzt kapsz) ... Ráadásul például a netatmo időjárás állomás már most írja nekem, hogy a következő 1 hétben melyik nap hány óra napsütés várható így cirka +- 20-30%-kal ma be tudom lőni, hogy holnap milyen termelés várható tehát ehhez lehetne igazítani a visszatöltést is, hogy a te pufferedben 1-2 napra legyen mindig tartalék áram...

    Úgy gondolom a fejlődésnek ez lesz az iránya, a sok kis kihelyezett puffer aksi visszatermeléssel sok felesleges - a szállítás miatti - áramveszteséget tud megspórolni a hálózat üzemeltető és közben az elosztott termelés és tárolás miatt a központi infrastruktúra túlméretezésén is lehet optimalizálni... De ez még 10+ év szerintem....

Új hozzászólás Aktív témák