Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • illjo

    senior tag

    válasz .Szaki. #189 üzenetére

    Rendben, csak az én szövegem volt, hogy azok a legendás alakok (a hms fanok, térítők, akik titokban gms-ért vuduznak) nem léteznek :) Gondoltam, erre reflektáltál, de akkor ezek szerint nem.
    A mobilpiaci visszaesés tény, ezen nincs mit szépíteni. Értesítették a beszállítóikat, hogy 60% -al kevesebb lesz a megrendelésük. Az 5G hálózatból is szorítják ki őket rendesen. De azért az edddigi részesedésüket mindkét területen elbagattelizálni ugyanúgy felesleges, ahogy megkérdőjelezni a visszaesést is. Nyilván a rövid ideig tartó elsőségük a mobilpiacon az eladott db számra vonatkozott főként, amiben benne voltak a középkategóriás (alsó-felső) telefonok is, amelyek népszerűek, de ugyanez a népszerűség elmondható a felső kategóriás telefonjaikra is. Még ha mondjuk google szolgáltatás valamilyen okból megmaradt volna, "csak" a többi szankció sújtaná őket, akkor is elég lehetetlen helyzetben lennének, hiszen azok a nem amerikai gyártóknak is tilos a kereskedés velük, aki amerikai liszenszű terméket gyártanak. De így hardveresen és szoftveresen a mobil üzletágukra nézve ez katasztrófa.
    Az 5G "tényeket" ahogy láthattad, kicsit módosítottam. De egyébként semmi jelentősége nincs, csak az objektivitás kedvéért tettem. A lényeg, hogy a mobilpiachoz hasonlóan a hálózatépítésben is bukdácsolni fognak a nyugati piacokon a tiltások miatt. Kanada, Ausztrália, Japán és az Egyesült Királyság is az amerikaiakhoz hasonlóan teljes mértékben nemkívánatosnak minősítették őket. Amerikában eddig a Nokia volt a nyerő, de már az előtt, hogy a Samsung kapta meg az amerikai 5G piacot, elkezdtek visszaesni.
    Hogy mi lesz a sorsuk, az majd kiderül.
    Csak azért írtam korábban, hogy nem értem, minek odáig eljutni, hogy valaki a huaweit védje körömszakadtáig, a másik fél pedig azt próbálja bebizonyítani minden lehetséges eszközzel, hogy a huawei nemcsak napjainkban, hanem korábban sem volt túlságosan meghatározó tényező. Nem teljesen mindegy bárkinek is, hogy van aki ragaszkodik a márkához, ezért próbál márkahű maradni és esetleg úgy gondolja, hogy jól is teszi, mert neki jó úgy ahogy van? Hogy tényleg így van e vagy hazudik kicsit magának, nem tudjuk kívülről eldönteni. Tudom, most jön az, ok, mindenki azt használ amit akar, de legalább ne terjessze a "hülyeségeit". Azért ismételgettem sokszor hogy nem léteznek ezek, mert ez a legenda lett az alapja annak, hogy fel kell lépni a huaweit használók ellen. Nyilván ha valakit b--gatnak, hogy miért használod azt a sz--rt, védekezni fog, de attól még nem lehet rá ujjal mutogatni, hogy na megmondtam itt egy hms térítő. És ez az említett ideológiai alap elégnek látszik arra, hogy kialakuljon egy ilyen idióta ovódás adok kapok..Te huaweies vagy, te samsungos vagy te iphone-os vagy te xiaomis vagy... eddig is létező egymásnak feszülések mintájára. MINEK???? És eljutunk odáig a bizonyításban, hogy kinek mekkor a bevétele, mlyen a piaci részesedése..Nonszensz...

    https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák