Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    Egyik barátom Óriás telót keres és véletlenül beleszaladtam a teló tesztjébe.

    Kinézetre már megnyert magának a Z2 pro és nagyon megfogott, amit leír Bone a telefonról, tapasztaltakról.
    Valahogy így képzelek el egy igényesen megépített telefont, melyet szoftveresen még szépen meg is lehet fejelni, mint ahogy tették ezen telefon esetében is, így örömmel olvastam, hogy eszükbe jutott a gyártóknak hogyan lehetne megoldani az egykezes kezelést a nagyméretű kijelzős eszközök esetében.

    Én nem igazán vagyok híve az egész estét betöltő nagyságú telefonoknak. Jelenleg egy Razr Maxx-ot használok és már ennél is vannak problémák mikor (jobb kezes lévén) a bal felső sarokban kell matatnom valamivel. Az olvasott szoftveres trükkök - jobbra megborítva a telót pl. oldalra csúszik a tartalom vagy C betűt rajzolva kicsinyítődik a képernyő - miatt igen csak elgondolkodtam azon, hogy végre talán megvan a Maxx utódja. Gyorsan vágtam is a cikkben olvasható méretre egy karton lapot, hogy mégis valamilyen szinten képbe kerüljek a valódi nagyságával és bepróbálgattam nadrágok, ingek zsebeibe, ahol eddig a Maxx lapult.

    Nem volt gond, mindenhová simán befért, bár vastagságot nem "szimuláltam".

    Viszont olvastam, hogy elméletben érkezik egy kisebb verzió a telefonból mini néven.

    Na erről a készülékről lehet tudni valamit? Pl. mi változik a "nagytesóhoz" képest, mit fognak vissza, vesznek ki belőle? Mekkora lesz annak a mérete?

    Gyorsan ránéztem gsmarena akkutesztes táblájára, hogyan viszonyul a Z2 Pro a Razr Maxx-hoz. Vegyes a kép. Telefonálásban másfélszer hosszabb időt bír, de böngészésnél a Maxx picit jobban bírja, míg videózásnál rádupláz a Z2 Pro-ra. Szóval kiderül, hogy a képernyő a nagy energianyelő Z2 Pro esetében, aminél az cikkben is említett energiatakarékossági trükkök nem tudom mennyit javíthatnak.

    Sony Z3 vagy Z3 Compact is szóba jöhetne, de kinézet és az olvasott szoftveres megoldások miatt jobban bejön a Z2 Pro......csak jobb lenne kisebb méretben

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz mesehabbal #1050 üzenetére

    Na mondjuk ez is egy érdekes téma. Maxx-nál is méretei alapján elférne egy 4,6..4,7" kijelző, de "csak" 4,3-as sikerült a Motorola-nak.

    Nézegettem a Motorola Droid Turbo készüléket is - az 5,2" és csak 4mm-el szélesebb a Maxx-tól - és az erősebb hardvert kapott a Z2 Pro-tól - Snapdragon 805 -, de azt írják Verizon only, így EU-ban nem igen érdemes álmodni róla. Na meg kijelző terén Super Amoled, bár erre már azt írták, hogy sokkal jobb, mint ami a Razr szériába került. Egy ilyesmi nagyságú készülékkel lennék igazán megelégedve, bár ugye Motonak nincs sem képviselete, sem szervizháttere errefelé.

    Egyéb iránt ugye Moto-t felvásárolta épp a Lenovo. Nem akarnak abból a szériából is valamit hivatalosan eljuttatni errefelé? Na persze ez itt OFF-topik szal át is rakom

    Még alszok kettőt - hétfőn kerül úgyis a fizu a számlámra - aztán hátha megálmodom, kell-e nekem ekkora telefon.

    ui. ajánlatok jöhetnek priviben ;]

    GPS-el meddig tud üzemelni ez a teló? Elsősorban endomondo, sport tracker és társai progik energiaigénye érdekelne, de jöhet navigációs szofttal kapcsolatos infó is.

    Bringa közben nem használsz valami ilyesmi útvonalkövető progit?

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz mesehabbal #1054 üzenetére

    Én pl. endomondo-t szoktam futtatni "útvonalkövetésre", bár tavaly ősszel eltört az egyik telóban a rugó, így azóta nem tekertem és csak most tavasszal raktam rendbe. Viszont azóta kiadtak jó pár frissítést az endomondo-hoz és most nem tudom visszanézni a History menüben a korábbi mentett útvonalakat.

    Ajánlgatja, hogy vegyem meg a Premium verziót, szóval ezt most inkább nem ajánlanám.
    Ezekről olvastam régebben:
    - runastic
    - sports tracker
    - sportypal
    - runkeeper
    - mytracks
    - tracker booster

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz darksys #1058 üzenetére

    Erre én is kíváncsi lennék :K

    Hátha érkezik 1-2 jó ötlet, ami átbillenti nálam a mérleget a vásárlási oldalra

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz attszil #1063 üzenetére

    Ha már nyúzod, akkor eddig üzemidőben hogyan teljesít a teló?

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #1067 üzenetére

    Azt hiszem veszek egyet online úton, így lesz két hetem megtapasztalni, hogy a méretével meg tudok-e barátkozni, illetőleg a saját felhasználói szokásaimhoz milyen üzemidő is párosul a teló részéről.

    Sehol nem láttam titán színben, mindenhol csak fekete van. Nem is került nálunk a titán verzió forgalomba vagy csak ennyire elfogyott mindenhol?

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz attszil #1070 üzenetére

    Hát ugye, ha csak fekete van elérhető, akkor sok választásom amúgy sincs :) viszont a cikkben lévő fotók róla bejöttek nekem, ott meg fekete volt tesztelve.

    Az elég jónak tűnik egyébként. Kíváncsi leszek útvonalrögzítésnél (pl. endomondo, de most kipróbálom a korábban linkelt sport trackert), mikor nem kell mennie a kijelzőnek (pl. bringázás közben) de GPS működik hogyan fog teljesíteni üzemidőben. A Razr Maxx-om szintjét, ha hozza, akkor már meg leszek elégedve vele (egész nap mehet a GPS és a telefonálás + sms akkor is még marad benne kraft)

    darksys
    Láttam, hogy ki is merült az edigi készlete miskolcon, így holnap nem megyek be kézbefogni a telefont ;]
    Venni mindenképpen online vettem volna, mert fogalmam nincs napi használat mellett hogyan tudok megbarátkozni a telefonnal és ha mégis problémásnak találom akkor nem bukok be jelentősebb összeget.

    Szerk. Ja igen. Csak az egyik foglalatban fogsz tudni netezni, mivel a kettő közül talán a második csak 2G-re használható

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz darksys #1073 üzenetére

    A SIM-et aktiválták már rendesen? Azt írtad most vetted, lehet az kavar be. Illetőleg töltöttél a kártyákra lóvét?

    Lehet nincs is rajta pénz, aztán úgy nem csoda, ha nem megy a kifelé hívás, bár akkor csak bemondja, hogy nincs elegendő összeg a hívás indításához :F

    Elméletileg hívás indításakor rákérdez melyik SIM-ről szeretnéd indítani a hívást.

    Azt megpróbálhatod, hogy csak a telefonos SIM-et hagyod benne, így gondolom nem fog kérdezni, hanem az egyetlen élő SIM használatával indítana

    Szerk.
    Megvettem a telót online (fekete, ipon, 116k+futár), szerdán érkezik előre láthatólag. Na akkor ugrik a majom a mélyvízbe ;]

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz WOT-H-A-C #1077 üzenetére

    Automatán nem kellene váltania a hálózatot, ha nincs elérhető 4G és/vagy 3G ?

    Meg mondjuk a telós SIM-et bizonyára csak a 2G-t tudó helyre van értelme berakni, ha úgyis ott mellette a netes, viszont annál nem hinném, hogy lehet erőltetni a 2G-t, mivel más nem is érhető el azon a SIM slot-on.

    Viszont, ha bent a városban ment a net, ráadásul 4G-n, akkor valóban hálózati probléma lesz, ahogy írjátok is.

    darksys

    Merre laksz? Miskolcon a városban vagy külvárosban, esetleg környező településen?

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz darksys #1084 üzenetére

    Most már tényleg kíváncsi lettem merrefelé nincs Telenor hálózat Miskolc közelében?

    Újmassán, Bükkszenten laksz? Ott elég érdekes a dolog a hegyek miatt

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz darksys #1087 üzenetére

    Na, az a környék sem egy ideális ebből a szempontból. Te meg akkor jól "benne" vagy a "levesben"

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz rdt89 #1106 üzenetére

    Szia, köszi az infót

    A "Készenlétben: 8nap 13óra 34perc" valós adat? 100%-ról a képen látható 13%-ra merülésig jelzi az időt?

    Közben volt gépre kötve kábellel, amely idő alatt nem lett teljesen feltöltve?

    Ugye elég érdekes "Az utolsó teljes töltés óta" szöveg, mivel, ha menet közben "csak" rátöltesz pl. kábellel gépre dugva 10...30 percekre, míg matatsz a telón, akkor az esetleg picit ferdítheti a képet.

    Egyébként igen szép az időtartam, ha valós. Flightmód volt használva vagy kikapcsolva éjszakára?

    Nálam pl. ez az app [link] fut a jelenlegi Razr Maxx-omon. Ez eddig talán nem mért félre kijelzőidőt tekintve, de ugye nem is mértem sosem stopperrel, így nem is esküdnék rá. Viszont hosszabb idő után statisztikailag tudja írni:

    Average per complete charge
    - battery life (milyen átlagos időközönként kerül töltőre és ebből mennyi volt az aktív használat)
    - screen on (az átlagos kijelzőidőt és mennyi volt a maximális ilyen idő)

    meg még egy rakat dolgot, de lényegében ezzel a lényegtelen statisztikai adattal elég szépen képet kapunk a felhasználói szokásunkhoz kapcsolható átlagos akkuidőről és ezen időszakban elért átlagos kijelzőidőről.

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz rdt89 #1108 üzenetére

    Akkor ez igencsak nagyon szép eredmény. Jól bírja a kiképzést :K

    Airdroid-ot én igen régen használtam. Volt egy verzióváltás, mikor neten keresztül kezdte el pakolni az adatokat (egy barátom samu tabletjénél tapasztaltam, akkor nekem sony cuccom volt, amihez a myphone explorer-t használtam) és mivel az korlátos a progiban (valami előfizus dologra emlékszem), így azóta "bottal sem piszkáltam", pedig már jó ideje nem sony cuccot használok, bár elfekvőben van egy K750 és K850 is a szekrényben. Nem volt szívem eladni őket, annyira hozzám nőttek. Jó kis telók voltak a maguk idejében

    Most viszont megint kell majd valami cucc, amivel a razr-ről átrakom majd az adatokat. Néha napján, mikor mentegetek a razr-ről, akkor moborobo-t használok, de egy ideje nem használtam, illetve barátomnál valahogy nem sikerül összelőni a gépre telepített progival (a samu tablet...) wifi használatával, mivel nem tudja a teló beolvasni a gép kijelzőjére rakott QR kódot :F kábelesen kötve persze működik rendesen.

    Holnap pedig meg kell majd ejtenem a műveletet, de gondban vagyok, mert a razr-t myphone explorerrel kezdtem annak idején belakni (sonyról gyüttem és androidnál már nem csak sonyra lehetett vele pakolni), de az nem tudta átrakni a hívásnaplót, - amit a moborobo secperc átrakott, - de ugye még a sony telón eltárolt feljegyzéseimet MPE Notes cuccba mentette, amit gondolom a MyPhoneExplorer kezel csak.....áhh de utálok költözködni :W Gondoltam korábban, hogy átrakom a jegyzeteket Color Notes progiba, de mai napig nem vett rá a lélek az átgépelésre...brrrr....pedig most talán jóval egyszerűbb helyzetben lennék.

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #1110 üzenetére

    Na még azt felejtettem el megkérdezni, hogy közben mennyi időt telefonáltál a készülékkel?

    Sajnos erről még csak %-os értékben sem láttam infót a berakott képen.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz kántor87 #1123 üzenetére

    Nekem ma jött meg, de én iPon-ról rendeltem. Az előbb bontottam ki, hogy gyorsan testközelbe kerüljek a "méretével".

    A hátlap kétoldali lekerekítése miatt nem tűnik számomra egy kézzel használhatatlannak, de persze ezt még csak kikapcsolt állapotban állapítottam meg miután kézbe fogtam, ugyanis olyan szinten le van merülve a telep, hogy nem tudtam bekapcsolni. Gyorsan felvettem egymás után pár nadrágot, aminek zsebeiben kellene elférjen és bepróbálgatva talán használható lesz. Na persze most még sok mindent ebből nem tudtam meg, max azt, hogy mennyire kell figyeljek arra, nehogy a farmer hátsó zsebébe helyezve ráüljek, ha éppen leülnék. Igazából nem tudnék ráülni csak a teló zsebből kilógó végét odanyomni pl. a szék háttámlájának. Na a többi majd kiderül használat közben, ha sikerül belakni talán holnap.

    Odaraktam tölteni és egy piros led elkezdett villogni a jobb felső sarokban. Az előbb rezgett egyet és felvillant a képernyőn a lenovo felirat, majd a piros led átváltott folyamatos világító állapotba. Ezek szerint még működőképes állapotban van. Remélem azért nem volt olyan szinten merülve, hogy károsodjon az akku.

    Én mondjuk rdt89 üzemidőre vonatkozó infója alapján nem izgulok, hogy nem fogja megközelíteni a Maxx üzemidejét, még ha ugyanazt nem is fogja elérni.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz thomasvold #1125 üzenetére

    Teljesen fóliázva volt illetve egy ízléses tokból ki is kellett húzni a dobozt. A doboz alján a felső és alsó két részt egy lenovo feliratú kör alakú matricával is lezárták, amit késsel vágtam el.

    Szóval ez a példány biztosan nem volt felbontva előzőleg. iPon oldalán az volt írva rá, hogy elérhető külső raktárból, tehát nem belsős készletből küldték. Egy bubis borítékban volt a jótállási jegy és a számla is dobot mellé rakva.

    Womb

    Köszi :R

    Én is meglepődtem, hogy se kép se hang, mikor megpróbáltam bekapcsolni. Gondoltam odarakom frissíteni a FW-t, míg mással foglalkozom, de ugye 5-10 másodpercig nyomva tartott bekapcsológombra sem reagált.

    Ekkor álltam neki előszedni a töltőjét, hogy megnézzem mutat-e életjelet töltőre rakva. Minden esetre most már megvárom, míg teljesen feltölt és csak akkor fogom bekapcsolni. Addig is kitapasztalom a töltés közben hogyan változik a led értesítés.

    Maxx-nál nagyon merült állapotban fehéren világított töltőre rakva, ennél pirosan villogott

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    Nézem a német-amcsi focimeccset. Épp szünet van, így nyomják a reklámot. MM épp reklámozza extra garancia szolgáltatását.

    Na itt koppant nálam, hogy "csak" egy éves gar van lenovóéknál. Ha mégis marad a teló, akkor kötnék rá valami biztosítást, mert ekkora "ping-pong ütőt" véletlenül is érhet meglepetés.

    Valaki nézelődött már ilyen ügyben? Erre szakosodott topikra is jöhet link, ha van :B

    Womb

    Na akkor nem igazán van értelme figyelni :DDD

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Womb #1128 üzenetére

    Most aludt ki a led, tehát kb. 2 óra 45 perc kellett a teljes töltéshez (ugye jelen esetben teljesen 0-ról)

    Az elején elég meleg volt a hátlap, de pár perce megnéztem és akkor már csak langyos sem volt, szóval a vége felé szépen visszaveszi a töltőáramot.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #1132 üzenetére

    Feldobáltam rá sorban a frissítéseket. Egész pofás lett az utolsó frissítés települése után.

    Ledobtam 1-2 appot (facebook, twitter) amit biztos nem fogok használni. Gmail és egy másik email app is erre a sorsra fog jutni asszem, viszont nem találtam hol kell matatni a szinkronizációs beállításokat.

    SIM-et még nem raktam bele illetőleg fiókot sem állítottam be egyelőre.
    Kézzel belőttem az időzónát és a dátum-időt. Na meg bekapcsoltam az ébresztőt. Viszont az ébresztés beállításakor találtam egy érdekes lehetőséget.

    Konkrétan az Activate power off alarm beállítást. Ez valóban az lenne amit ír? Kikapcsolt állapotbeli riasztás aktiválása?

    Csak mert egy barátom most vett Sony Xperia Z Ultra telót és nem tudta kikapcsolt állapotbeli ébresztésre rábírni. Rákérdeztem a topikjában (a kérésére), ahol kapcsiból írták, hogy snapdragon nem tud kikapcsolt teló mellett ébreszteni, azt MTK-sok tudják. Erre ez a K920 a snapdragonnal az arcomba vág egy ilyen beállítást. Bár lehet csak én értelmezem rosszul :DDD

    Egyéb iránt a gamecenter mit tud? Dobom le a csába, nem akarok játszani a telóval, bár keresztgyerekeim biztos nyomják majd :B

    Na igen, ki mit dobált vagy fagyasztott le a "gyári" appok közül?

    Valami jófajta ütemezőt tud valaki javasolni amivel automatikusan lehet ki/be kapcsolgatni funkciókat (pl. időhöz kötötten némítani, stb...) Bár éjszakai időszakot mintha lehetett volna állítani a beállítások között.

    A moto készülékhez jár alapból egy gyári "ütemező", szóval annál nem kellett ilyet kerítenem, így nem is nézelődtem ilyen app után.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz darksys #1135 üzenetére

    Köszi, hogy megnézted.

    Én is kipróbáltam ezt, igaz nekem most még nincs benne SIM, így csak az eltolási-kikapcsolási képet láttam egyből. Mondjuk azt nem néztem meg, hogy miután kikapcsoltam az ébresztést, akkor be- avagy kikapcsolt-e a készülék csak visszaraktam a szekrényre.

    Azt megnézheted, hogy a mobilos verzió is ugyanúgy problémázik-e a hozzászólással. Egyéb iránt van a fórumos problémákkal foglalkozó topik is valamerre :B

    zermi
    Beállított fiók nélkül nem találtam szinkronizálási beállításokra lehetőséget, de beállítottam egy fiókot és így sem találtam :Y Viszont hosszan "nyomva" az adott fiókon bejött egy új menü, ahol már szépen lehetett állítani a szinkronizálandó lehetőségeket. Lehet a ... menüben kiválasztva a syncronize pontot is ide kerülök, de nekem azt jelentené a menüpont, hogy kézzel indítok egy szinkronizációt, amit egyébként éppen ki akartam kapcsolni, mivel egyelőre nem kívánom szinkronizáltatni a telefonnal.

    Megnézem magamnak az e-robot-ot, hátha tudja azt a minimális dolgot, amit szeretnék. Meg ha már magyar fejlesztés akkor inkább ilyet használok. Köszi a tippet :K

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz attszil #1147 üzenetére

    Az mit tudott? Én nem is találkoztam vele :DDD

    Más

    Épp átköltözés alatt vagyok a Razr-ről. Airdroid-nál nem találtam backup-restore funkciót vagy nagyon eldugták és nem sikerült ráakadnom. Minden esetre egy órát elszórakoztam a névjegyek helyrerakásával, amit már régóta meg szerettem volna csinálni.

    MyPhoneExplorer-rel sikerült exportálni az MPE Notes bejegyzéseit PC-re egy spec fájlba, melyből sima szövegszerkesztővel kinyerhető lesz a tartalom. Semmitől több, de azért még valahogy egy jegyzetkezelőbe át kell majd pakolnom

    Moborobo-val lementettem a névjegyeket, sms-eket és hívás log-ot, de mikor a Z2 Pro-t rákötöttem a gépre és elindítottam újra a programot, az befrissítette magát és sms-eket valami rejtélyes hiba okán nem pakolta át egyáltalán, illetőleg a névjegyeket is egybeömlesztette, a csoportosítást nem tartotta meg.

    Most újra nekiálltam az új verziójú progival menteni, remélem most már értelmesen sikerül átraknom vele és nem kell szerkeszteni mind a 800+ bejegyzést :B

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz attszil #1149 üzenetére

    Ja értem, emlékszem, ezt említették is a teszben

    Ma reggel sajnos nem sikerült ébresztenie kikapcsolt állapotból. Eljutott a PIN bekéréséig, ott megállt és nem ébresztett. Érdekes, mivel SIM nélkül rendben volt

    Nem sikerült minden névjegyet átpakolni az kiderült reggel a legelső hívásnál, szóval azzal szórakozhatok még, hogy mi nem került át :W

    Na majd hétvégén nyomkodom lengyelben

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz lazlogogola #1151 üzenetére

    SE850 telón hogyan tárolod gg fiókban?

    Szóval nem újkeletű a probléma (pár évem lett volna megoldani :B ), csak most már azt hittem, hogy túl leszek rajta...és túl is leszek csak még nem vagyok :DDD

    Sajnos a névjegyek közül pár számot valami system account-on tárolt (SE850-ről örökölve), amiket nem mentett át, nem lehet gg fiókra sem szinkronizálni, stb... Remélem megúszom 50...100 közötti névjegy problémával, legalábbis majd 400 rendben levőnek tűnik, bár azoknál is lehet gond a többszámos kialakítás miatt.

    Egyelőre fogalmam nincs hogyan lenne érdemes nekikezdenem, de azt hiszem lapozom az Razr-t és közben nézem a Lenovo-n a névjegyeket lesz a megoldás. Na, ezt majd lengyelben éjszaka :DDD

    kovlui

    Na erre este még ránézek azért. Köszi a tippet

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz kovlui #1152 üzenetére

    A CLONEit sem jött be, bár ezen már nem is csodálkozom. Ez a hülye system accos kavarás hülyít be mindent.
    A hívásnaplóban szépen ki lehet szűrni, hogy sok szám mellé nem tud nevet dobni, pedig ezek 80%-ának ott kellene lennie a névjegyek között.

    Amelyik névjegynél volt systemacchoz rendelt telefonszám is (mondjuk azt sem tudom ez mi fán terem egyéb iránt), ha csak az az egy szám volt, akkor üres névjegyet hoz létre az adott néven, tehát a telefonszám nem kerül létrehozásra. ha volt nem systemacc-os szám is, akkor megduplázza a névjegyet, mert létrehozza az előbbi üreset és létrehozza a nem system accos verziót, ahol ott a másik telefonszám.

    Na, majd most kézzel rendbe rakom párhuzamosan böngészve a két telón a névjegyeket, így nem lesz egy telószám sem systemmacc-os és ezt követően nem lesz gond a mentegetéssel sem....remélem :DDD

    Mondjuk a CLONEit-et külön kellett felrakni, mert alapból nem volt rajta a telón. Razr-re alapértelmezetten ugye szintén telepíteni kellett, bár SMS és hívásnapló infó adatokat nem is látott egyáltalán, de nekem azok pont rendben vannak szerencsére.

    Most visszarakom backup-ból a névjegyeket (szerencsére készítettem a CLONEit előtt mentést), így maradt minden úgy, ahogy CLONEit-elés előtt volt

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    Na, a hétvégén volt egy kevés időm foglalkozni a Z2 Pro-val, így mikor volt rá lehetőségem, akkor nyomogtam, nézegettem, kipróbáltam és megpróbáltam értelmezni néhány funkciót.

    Kicsit vegyes a kép jelenleg, mert pár dologban nem látom a logikát és fogalmam nincs miért nem úgy működik, ahogy elméletileg kellene.

    Pénteken szórakoztam az előzőleg írt névjegyek rendberakásával, melyet USB-vel gépre dugott állapotban, moborobo programban számítógépen oldottam meg. Most már minden névjegy rákerült a telefonra, bár a first/lastname sorrendes hülyeségével is szórakoznom kellett: megfelelően átszerkesztettem mind a 400+ névjegyet az angol elrendezés féle rendszernek megfelelően, majd beállítottam, hogy lastname alapján tegye sorrendbe, ami ugye nálunk a vezetéknév alapú sorrendezés, ami teljesen rendben is lenne, csakhogy bejövő hívásnál ezt valahogy elfelejti és gyakorlatilag előre írja a keresztnevet és mögé a vezetéknevet, tehát az angol first/last sorrendben, amire nem találtam módosítási részt és a keresztnév kezdő betűjét dobja ilyenkor a névjegyhez.

    Mindegy, el tudom olvasni mit írt ki, ha keresnek......szóval pénteken éjfél előtt nem sokkal dobtam le a gépről teljesen feltöltött állapotban, innen indul a használati idő figyelése a hétvégére.
    Bevágtam repülő módba és bekapcsoltam az ébresztést rajta. Tökéletesen ébresztett is a megfelelő időben (azért a Razr-t is beállítottam biztos ami ziher alapon. Szinte egyszerre indult az ébresztés a két telón)

    Szombaton nem nagyon foglalkoztam a telóval (utazás lengyelbe), lényegében az időt néztem meg rajta párszor, illetőleg a hálózatváltásról érkezett értesítő sms-eket olvastam el rajta. Éjfél után beállítottam ébresztőt, majd repülőmód került beállításra. Vasárnap reggel szintén rendben volt az ébresztés és kb. 90% környékén volt az akku 10 óra után nem sokkal. negyed 11 környékén elkezdtem fotózni alapértelmezett beállításokkal, mivel nem nyúltam előtte semmi beállításhoz és lényegében szokni is kellett a működést, illetőleg készítettem 2-3 videó felvételt is (120 fps verziót is lőttem ). A fényképezés a videó felvételekkel mintegy 25 percet tett ki.
    - 56db fénykép, mely 98%-ban 4k felbontással
    - véletlenül készült videó 13 másodperc x1080
    - hosszabb videó 2p39s x1080
    - 120 fps videó 1p14s x720

    Próbáltam lőni olyan képeket, ahol nagyok a kép részei között a fényerő különbségek. Fele árnyék, másik fele tűző napfénytől vakító, illetőleg megnéztem azt nappal szemben árnyékos területet fényképezve mi a helyzet. Előbbi esetben az árnyékos részek eléggé sötétek, utóbbi esetben pedig szép szivárvány mossa a képet keresztben ívelve.

    Ezalatt az akku 10..12%-ot merült. Picit nézegettem a képeket és a véletlenül készült 1-2 másodperces videókat törölgettem (menet közben átváltottam videó módba véletlenül és fényképek helyett pár 1-2 másodperces videók is készültek), amivel szintén merült egy keveset a telefon, bár ezt nem tudom értékben mennyi lehetett, mert nem jegyeztem meg. Ezt követően nem volt több időm foglalkozni vele és a zsebemben landolt a készülék. Néha az időt néztem meg rajta.

    Este olyan fél 10 körül értünk vissza a hotelba, ahol nekiálltam nézegetni a fényképelő beállításokat, mert a zoom-mal nem voltam kibékülve, hogy alig találtam meg a módját hogyan kell zoomolni, illetőleg hogy nem lehet rárakni a hangerőszabályzó gombokra. Na meg kerestem a kézi beállítási módot is, merre lehet előcsalni. Elég sok beállításra ráakadtam és közben próbálgattam melyik mit is művel. Az egyik szobában elkezdtem az ajtóból fotózni asztali álló lámpa + lapos TV-ben futó műsor kombináció.
    Fókuszáltam a TV-re, míg nem sikerült az éppen futó műsor színharmóniája által sárgás tónusra lőni a képeket és onnantól kezdve a sárgás tónus meg is maradt. Ki kellett lépnem a kameraszoftverből és újraindítani azt, hogy ismét normál színezetűek legyenek a képek. Van még mit javítani a kameraszoftveren....

    Hangvezérléssel is sikerült lőnöm pár képet, bár szokni kell a megfelelő kiejtést a vezérléshez. Néhány képet sikerült homályosra készíteni, viszont a képek 99%-ban élesek lettek, még a lámpafénynél készültek is. Mintegy negyedórát sikerült szórakoznom a fényképezőrésszel.

    Ezt követően bekapcsoltam a wifit, lefrissítettem néhány alkalmazást, elkezdtem nézegetni tüzetesebben a telefon beállításait, ahol találkoztam 1-2 érdekesebb lehetőséggel pl. a Luissimo által is említett intelligens helyszín, ahol be is állítottam az éjszakai időszakot és tevékenységeket. Átlapozgattam az Oktatóanyagot is. Éjfél körül belőttem az ébresztőt 7-re, majd kikapcsoltam a telefont. Eközben olyan 15%-ot esett az akku

    Na az érdekességek ezt követően kezdődtek.
    Reggel 7 óra 40 perckor kezdett el ébreszteni a beállított 7 óra helyett. Fogalmam nincs miért :F

    Reggel bekapcsolás után egyből feltűnt, hogy aktiválódott egy csillag ikonnal jelzett "priorit." szövegű valami, ami az értesítő ikonok között is megjelent. Csodálkoztam, hogy mi lehet az, de kis kapkodás miatt nem volt időm foglalkozni vele. Délután, mikor láttam, hogy kéken villog mellettem a telefon és láttam, hogy nem fogadott hívást jelez, kezdtem el nézegetni, hogy mi a fenéért nem csörgött a mellettem lévő telefon. Ekkor hosszan nyomva a csillag értesítő ikonra bedobott a Csengőhangok és hangerő menübe, ahol én a Zavaró üzenetek részhez tudtam csak hozzákötni a Priorit. szöveget. Ebben a menüben a Hívások és Üzenetek ki voltak kapcsolva, tehát valószínű emiatt nem csörgött a telefon.

    Az viszont érdekes, hogy én itt nem állítottam be időszakot (Napok-nál az volt olvasható, hogy NINCS), tehát nem volt aktiválva ez a funkció. Gondoltam ez így ebben a formában jó beállítás, tehát nem is nyúltam hozzá. Kis idő múlva a következő nem fogadott hívásnál azért csak beállítottam a hét minden napjára egy fél 10-től reggel 7-ig terjedő időszakot, illetőleg az értesítési ikonoknál a csillagot nyomogva elkezdte az eseményjelző műveleteket aktiválni (rezgés, hang, stb...), ahol beállítottam a hangszóró ikont, ami szerintem azt jelzi, hogy jelzi hanggal is az aktuális eseményeket (bejövő hívás, üzenet, naptárbejegyzés, stb...)

    Nemsokára volt is befutó hívás, viszont nem a korábban beállított csengőhanggal jelzett, hanem egy számomra teljesen ismeretlen hanggal. Alig reagáltam a befutó hívásra, mivel engem is meglepett az ismeretlen csengés.

    Napközben nyomogtam többször is telefont, mert nem hagyott nyugodni ez a "nemcsörgött" jelenség.

    Hazaérve nekiálltam wifin keresztül leszedni a képeket, videókat, képernyőmentéseket a telefonról. Az előbb lőttem akkuhasználati statisztikát




    Jó lenne valami tájékoztató iromány az értesítő ikonokról, illetőleg ha valaki tud valamit arról, hogy miért nem a beállított csengőhangon csörög (újra beállítottam közben), miért aktiválódott az előzőleg be sem kapcsolt zavaró értesítések illetőleg miért 40 perccel később ébresztett kikapcsolt állapotból ébresztve, akkor azt ne tartsa magában :K

    Bizonyára elfeledkeztem 1-2 dologról menet közben, ha ilyen időközben eszembe jutna vagy új előkerülne, akkor úgyis jelentkezem vele :B

    Eddig nem igazán győzött meg a telefon, sem üzemidőben (bár nem tudom ennyi használat esetén más teló hogyan reagálna. Viszont a Gsam Battery monitor által írt 16 óra töltőről leválasztási idő biztosan hülyeség, így a 2 órás képernyőidőt is feltételesen kezelem ott, ezért lőttem a beépített teljesítményfigyelőről is képet) sem a funkcionális működésben, bár bizonyára itt jelentős szerepet játszik, hogy a funkcióknak utána kellene olvasni hogyan is működnek, hátha mégis én nyomtam el valahol valamit és közben csodálkozom, hogy érdekes a működés.

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #1220 üzenetére

    Egyre rosszabb a helyzet a telefonnal kapcsolatban.

    Ma reggel repülőmódból "elfelejtett" ébreszteni, így sikerült elaludnom, ami 2 óra pluszt jelent illetve ugye mínuszt. A névjegyek között nem lehet keresni töredék szóra, illetve lehetni lehet, csak nem talál semmit.

    Pl. a telefonkönyvben van 20 névjegy, ahol az egyik névrész pl. Peti
    Ha beütöm a keresőbe, hogy eti nem hoz egyetlen találatot sem. Ennyit még a razr is megoldott már több évvel ezelőtt. Azért akarok keresni, mert nem emlékszem pontosan a névre. Ha emlékeznék, akkor megkeresném kézzel. Mondjuk beütöttem konkrétan azt, hogy Peti és mindössze egyetlen találattal boldogított meg. Ezek után mi a garancia arra, hogy normálisan működik a keresés névjegyek között?

    Gyakorlatilag ez úgy derült ki, hogy reggel ugye mikor "nem ébresztett", félálomban hallom, hogy fater beindítja a kocsit az udvaron. Na ekkor ugrottam ki az ágyból, ugyanis már tudtam, hogy bizony fél hét már rég elmúlhatott, ha fater kocsiba ül. Látom is telefonon, hogy 8 óra 35 perc és azt is, hogy ott figyel egy értesítés, elmulasztott ébresztőről 7 óra 10 perces idővel.

    Na itt majdnem földhöz vágtam ezt a ..... Milyen 7 óra 10, mikor fél hétre volt állítva ébresztő és mi a rákért nem zenélt? Eddig zenélt, ébresztett. A 40 perces késéssel már találkoztam, de akkor legalább zenélt 40 perc múlva.
    Már a 40 perc is probléma, nemhogy még meg sem mukkan :W

    Mivel ismét kapkodós volt a reggel, mostanra maradt volna a telefon rendberakása, na de mit is kellene rendbe rakni?

    Napközben továbbra sem hajlandó a beállított csengőhangot használni bejövő hívásoknál. Több nem fogadott hívásom volt. Onnantól kézben tartottam és bekapcsoltam a rezgést is, így sikerült elkapni bejövő hívást, ahol számomra tök ismeretlen dallamot játszik, ami egyrészt bazi halk, ráadásul meg sem találtam a választható csengőhangok között :F No, de akkor honnan veszi? Miért azt használja?

    Egyre jobban hajaz a visszaküldés... Nem vagyok én nagy igényű, de hogy nem használja a beállított csengőhangot, telefonkönyvben amatőr módon keres és főleg, hogy már nincs bizodalmam az ébresztésében sem számomra elfogadhatatlan.

    Az mennyire normális, hogy hívás végén nem dobja vissza a képernyőt, csak 2-3 másodperc múlva és közben le is rakja, azaz bontja a vonalat (bár lehet ilyenkor a túloldalon rakják le)? Hogyan tudok majd így keresni a túloldalon lévő fél számára pl. a névjegyek között egy telefonszámot?

    Ha csinálok egy gyári visszaállítást, akkor névjegyek, sms-ek, hívásnapló törlődik?

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz mesehabbal #1234 üzenetére

    Annyira nem ijesztő.
    Szerkeszthettem volna AirDroid-dal is. A lényeg, hogy nem a telefon képernyőjén kellett pötyögnöm. Viszont a backup-restore miatt, ha éppen szükséges, az AirDroid felejtős, mivel ilyet nem tud, míg a moborobo tud.

    GG-nek nem adok semmi extra infót ami nem muszáj, tehát nem lesz GG névjegykezelés az biztos ;]

    Superpower az a hanghívásokat engedi nem? Pont ez lenne a lényege, hogy híváson kívül mindent lekapcsol. Vagy nem jól értelmeztem?

    Nálam viszont az lenne a lényeg, hogy ne jelezzen hívást, sms-t, üzenetet este 9 és reggel 7 között, de ugye ébresztő azért ilyenkor is működjön.

    Mondjuk razr-nél ez simán ment a gyári "ütemezővel" (igaz, ott "csak" némítást alkalmaztam) és ott be lehetett állítani kivétel csoportot, így a család csoportból bárki hívhatott, üzenhetett ezen időszakban is.

    Most épp csinálok egy backup-ot, aztán nekiállok gyári állapotra visszaállítani. Ez biztosan szoftveres probléma lesz, bár fogalmam nincs mi okozza. Szeretem kideríteni a okokat, hogy később tudjam mi miért, de itt valahogy nem találom a logikát.

    Előbb is volt 2-3 hívs. Most itthon csendesebb környezetben jobban meg tudtam figyelni a hívódallamot, amit játszik és inkább tűnik üzenetjelzőnek, mint csengőhangnak a maga 1 másodperces hosszával :F

    zermi

    És ab-ot beütve is hozza őket találatban?

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Demonlaci2 #1237 üzenetére

    Mi volt nálad a probléma a készülékkel?

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    Demonlaci2

    Értem. Azt hittem hátha nálad is hasonló problémák voltak, mint nálam, mert ilyen "hülyeségekre" eddig senki sem panaszkodott itt mint én :B De ezek szerint nálad picit komolyabb volt a gond

    Luissimo

    Nem értem az ébresztési anomáliát én sem, mert Szerdán kaptam kézhez a telót, egyből frissítettem is 5.0.2-re minden gond nélkül. SIM-et még nem kapott, de kipróbáltam a kikapcsolt ébresztést és klappolt minden csütörtökön reggel kikapcsolt állapotból. Péntek reggelre már került bele SIM és kikapcsolt állapotból ekkor már nem ébresztett (eljutott a PIN bekéréséig, majd ott megállt). Szombat reggelre csak repülőmódban volt, amikor is minden probléma nélkül a Razr-rel szinte egyszerre szólalt meg az ébresztője. Vasárnap reggelre szintén repülőmódba volt téve és megint rendben volt az ébresztés. Hétfő reggelre kikapcsolt állapotban volt, onnan 40 perc késéssel sikerült ébresztenie. Kedd reggelre nem kapcsoltam ki, az előző napi 40 perces késéssel történő ébresztés miatt, így repülő módba tettem. Viszont ugye itt már teljesen elfelejtett ébreszteni és el is aludtam miatta :(

    Elég érdekes, hogy pár nap alatt a tökéletestől a mulasztásig megtapasztaltam az ébresztési funkció "működését".

    A névjegyes gond "csak" abból kifolyólag gond, hogy a különböző android verziók és/vagy telefon verziók más-más elrendezéssel kezelik a névjegyeket. Ez a teló pl. 5 mezőt különböztet meg (név előtag, utónév, középső név, családnév, név utótagja). Na most a régi telókon nem igazán volt ilyen kezelés és némely névjegynél nem a pontos név van eltárolva (pl. Molnár Balázs ph Luissimo), ahol pl. a ph Luissimo a családnévhez volt téve, így a ph-s arcok egy csokorban voltak. De egyébként egy egyszerű esetben utónév: Laci; családnév: szabó családnévvel rendezve a névjegyeknél szépen az SZ betűnél fog szerepelni, míg bejövő hívásnál azt írja: Laci, Szabó

    Ez nem hülyeség szerinted? Ha megfordítottam a csoportosítást, akkor a bejövő hívást is megfordíthatná vagy lenne lehetőség valahol ott is kézzel megfordítani. Van? Sajna nem találtam, bár ez nem létprobléma ugye, mivel ezzel lehet együtt élni illetőleg az utónév helyére mehet a vezetéknév és a családnév helyére a keresztnév és a névjegyeknél be kell állítani az utónév alapján való rendezést. Na most a ph-s névjegyeket kézzel szépen át kell szerkeszteni, hogy megfelelően legyenek

    Az Sms Backup+ progit meglesem, mert beszívtam a moborobos backupot, ugyanis az sms-eket pont nem tudta visszarakni :W Mondjuk a GG felhő már nem hangzik olyan szépen, ha lehetséges az ilyen kerülőutakat azért kihagynám :K

    Az AirDroid szimpatikusnak tűnik, ugyanis nem akar több lenni, mint ami, míg a moboszar elég agresszíven erőlteti a hülyeségét, amire nincs is szükségem :(

    zermi

    Szóval ez nem csak nálam nem talál névjegyet. Akkor ez így ebben a formában igen csak felejtős részemről. Ez a DW átveszi a névjegykezelést is? Na meg a kimenő és bejövő hívások logolását is? SMS kezelésbe is belenyúl?

    DarkByte

    Nekem az egész történet nagyon fura :O
    Megnézem az írt Doubletwist Alarm-ot hátha hozza a formát, bár első ránézésre elég lenne számomra a gyári is.

    Más

    Ma itt volt haverom xperia z ultra telójával, hogy be szeretné témázni. Mondhatom, elég igénytelen voltam/vagyok mert eddigi androidos pályafutásom során nem cseréltem sem témát, sem hátteret, sem launchert, sem egyebet a telókon. Jó volt úgy ahogy volt (mostanáig, míg nem találkoztam a csúcsragadozó csillagromboló vibe z2 pro-val :W ), tehát nincs tapasztalatom az ilyen mókolásokban.

    Most lett egy pici rálátásom a launcher cserés történetre, ugyanis a témázáshoz launchert is kellett cserélni nála.

    Na most nekem a K920 alapból összehányom a telepített appok ikonjait a képernyőkre valahogy nem jön be. Az sem igazán tetszik, hogy szűkösen lehet pakolni az ikonokat, pedig elég nagy a kijelző, elférne egy sorban több ikon illetőleg sokkal több sor is egy képernyőn.

    Előzőekből kifolyólag
    - launchert lecserélném valami értelmesebb elrendezésűre
    - tárcsázót is cserélném a gyerekbetegségei miatt
    - a tárcsázó vagy cseréli a névjegykezelőt vagy azt szintén külön lecserélném
    - a gyári billentyűzet helyett szívesen használnék egy olyat, ahol van olyan gomb, amivel lehet léptetni a kurzor aktuális helyét
    - elképzelhető, hogy a gyári ébresztőt is cserélem, bár tudásilag elég lenne, ha elmaradna a hektikus ébresztés elmaradás :B

    Jaj azt el is felejtettem mondani, hogy kiderült a K920 azért használ valami ismeretlen hívás hangot, mert a beállított mp3-mal valamilyen gondja lehet (esküszöm, hogy pénteken még rendben kezelte :Y vagy nagyon be voltam azóta rúgva, mert nem emlékszem, hogy akkor gond lett volna a bejövő hívásoknál a csörgéssel). Ha beállítok egy másikat (gyáriak közül raktam be egyet találomra), akkor azzal már szépen csörög. Ha visszaraktam a kérdéses mp3-at, akkor azzal ismét az ismeretlen helyről származó hangot prüntyögi, ami rövid is és halk is :F (a gyári visszaállítás után mikor itt volt haver a z ultra-val kipróbáltuk és ezt tapasztaltuk)

    Megnéznétek, hogy nálatok mit művel ezzel az mp3-mal? [link]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz zermi #1255 üzenetére

    Köszi az infót :R látom nagyon le vagyok maradva ezen a területen :B

    Ha jobban belegondolok, akkor a használt szoftverek kézre állósága, használati kényelmessége igen döntő befolyással bír. Eddig ezek szerint szerencsém volt és a telóval kapott alap szoftverek pont meg is feleltek számomra. Ennél a Lenovo-nál pedig kiütköznek a jól megszokott dolgok hiánya az alapszoftvereknél

    Egyéb iránt megoldottam talán véglegesen a telefonok közötti költözéses problémákat, így az sms-ek is visszakerültek a telefonra. Megvettem a MyBackupPro progit, amivel minden szirszart át lehet pakolni egyik telefonról a másikra (Titanium Backup-ot vettem meg először, de az semmit sem hajlandó csinálni root nélkül, így vissza is kértem az árát)

    A MyBackupPro és AirDroid kettőssel szerintem simán megoldható minden, amire jelenleg szükségem van/lehet mentegetés, pakolgatás ügyben

    A linkelt mp3-al nem nézte meg valaki mit művel a telefonja, ha beállítja csengőhangnak? Kiválasztásánál szépen játssza, de elmentést követően bejövő hívásnál már csak érdekes prüntyögéssel jelez az mp3 lejátszása helyett. Megnézem majd visszabutítva 128 kbps-re, hátha méretbeli gondjai vannak, mert nem kicsi a fájl. Bár a Razr simán megette, szóval nem tudom miért kínlódik vele :F

    Ma reggel - a gyári visszaállítást követően - szépen ébresztett kikapcsolt állapotból a megfelelő időben. Mivel a visszaállítást követően nem tudtam komolyabban foglalkozni a telóval nem kapcsoltam ki a bekapcsoláskori hangjelzést, így már arra felébredtem, emiatt szépen végig tudtam nézni a képernyőműveleteket az ébresztésig.
    Szépen tette a dolgát, ahogy azt elvárja az ember

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz zermi #1263 üzenetére

    Beállításkor nálam is rendesen szól, de ha hívás érkezik, akkor nem ezt szólaltatja meg, hanem valami prüntyi 1 másodperc hosszúságú hangot. Szóval lényegében azt kellene megnézni, hogy beérkező hívásnál ezt kezdi-e el játszani vagy valami egészen mást.

    Az mondjuk érdekes lehet, ha ezt kezdi el játszani, akkor nálam miért nem?
    Mondjuk visszaállítást követően csak éjszaka volt kikapcsolva-bekapcsolva a telefon és azóta nem néztem meg, de majd ha hazaértem beállítom ismét és rálesek, hátha valami ilyen hülyeség miatt szórakozik, vagy nem tudom...

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz zermi #1266 üzenetére

    Viszont akkor csak nem hallucinálok arról, hogy pénteken még rendben csörgött az mp3-mal :)

    Akkor nálam még valami nem OK, mert csak beállítottam és nemrég volt is egy hívásom, amikor ismét a prüntyögéssel jelzett, pedig újra is indítottam a telót az mp3 beállítását követően.

    Viper26

    Nálam nem lötyög a pirosas keret és szép egyenletesen van a lencse körül. Fóliát nem vettem észre a lencsén, bár hajszál vékony még lehet, de inkább nem kapargatom

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz rdt89 #1270 üzenetére

    Az üres mezőbe egy jelszót kellene beírni, utána lenne elérhető a tartalom

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz zermi #1266 üzenetére

    Átraktam TC-vel az mp3 fájlt a Ringtone mappából a Music mappába, majd újraindítottam a telefont.
    Ekkor eltűnt a választható listából, de ugye van a További csengőhangok menü, ahol viszont egyből kínálta, több más dallammal egyetemben. Itt kijelölve és le OK-zva, már az mp3-mal csörögött, mikor próbából felhívtam magam vezetékesről.

    Fene se érti, hogy is van ez :F

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz attszil #1276 üzenetére

    Nálam szólt hogy kapcsoljam be a Hely cuccot, mivel azzal automatán határozza meg a tartózkodási helyet. No persze nem tettem eleget a kívánságának :)

    Egyébként mikor hozzá akarsz adni új helyet, akkor megjelenik egy Jelenlegi város gomb. Ha arra rányomsz és nincs bekapcsolva a Hely, akkor bedob beállításokba, ahol a be tudod kapcsolni

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz thomasvold #1283 üzenetére

    Akksi kijelzés állítható, grafikus és %-os kijelzést lehet választani

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz attszil #1304 üzenetére

    Én is tapasztaltam ilyet korábban, bár akkor még sok problémával álltam szemben

    "Az mennyire normális, hogy hívás végén nem dobja vissza a képernyőt, csak 2-3 másodperc múlva és közben le is rakja, azaz bontja a vonalat (bár lehet ilyenkor a túloldalon rakják le)? Hogyan tudok majd így keresni a túloldalon lévő fél számára pl. a névjegyek között egy telefonszámot?"

    Ma viszont digitális központban kellett mozgolódnom a tárcsázó számaival és szépen működött, de ugye azóta volt nálam gyári alapra állítás, tehát nem lehet tudni az oldotta-e meg vagy valami más volt a probléma okozója.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Viper26 #1308 üzenetére

    Felhasználói kérésre kivették, de play áruházból letölthető. Ha hazaértem linkelem, mert épp tegnap futottam bele mit vettek ki és azokból mi az ami visszarakható

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Viper26 #1310 üzenetére

    Zenelejátszóról nem találtam infót, de itt az eltűnt Lenovo által mókolt security app alapja:

    NQ Mobile Security for Retail vagy NQ Mobile Security & Antivirus

    Itt olvastam róla néhány egyéb infóval egyetemben [link]

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Viper26 #1312 üzenetére

    Na azt én nem is próbáltam rendezgetni. Most fogok nekiállni a Launcher, dialer+contact, keyboard cserének.
    Azt hiszem lesz mivel szöszmötölnöm, közben meglesem a gyorskapcsolók mókolásának lehetőségeit is

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Viper26 #1314 üzenetére

    A gyorskapcsolókra nem találtam átmozgatási lehetőséget

    Apex launcher ingyenes verzióját [link] próbáltam ki, bár nekem talán egyelőre majd mindegy melyik csak az alap beömlesztett programikonoktól szabaduljak ;]

    Eddig rendben is van az Apex, amit akartam elértem vele

    Billentyűzetnek SwiftKey Keyboard + Emoji [link] lett telepítve, itt igazából a vezérlőnyilak érdekeltek, azt tudja. Viszont bekapcsoltam még a számok állandó kijelzését, így a fél képernyőt elfoglalja a billentyű ;] szóval itt még valamit kezdeni kell vele :B

    Dialer és contact kezelőnek először az ExDialer - Dialer & Contacts [link] lett feltéve, de már a családnév szerinti rendezést sem sikerült benne megoldanom :B , ráadásul próba verziós, így 5 nap múlva valami történne vele.

    Ezt követően a korábban itt ajánlott DW Contacts & Phone & Dialer [link] ingyenes verzióját néztem meg és egyelőre ez van fent, viszont ehhez kellene egy kis segítség, mert talán használható is lenne, annyi beállítási lehetőséggel rendelkezik.

    Viszont pont a névjegyekben való keresést nem tudtam értelmesen beállítani. Pont ugyanúgy nem talál semmit, ha a beírt szórészlet nem a szó elejéről származik. Eljátszottam ezzel is a Peti névben lévő eti részletre keresést és a telefonkönyvben lévő 10 Peti-t tartalmazó névjegyből egyet sem sikerült neki megtalálni.

    Az már csak hab a tortán, hogy a moborobo-s névjegyszerkesztés sem sikerült tökéletesen. Hiába azonosítja a név elemeit megfelelően a névjegykezelő, mert mikor belépek a szerkesztésbe és lenyitom a név részt, akkor szépen dobálja a kereszt és család neveket a megfelelő mezőbe, de összezárva a mezőkben lévő keresztcsalád neveket egybeírja szóköz nélkül és így pl. peti-re keresve sem talál semmit, mivel nem működik a szórészletre keresés (pedig van ilyen beállítás a T9 kereső beállításai között :F )
    Szerkeszthetem újra az egész telefonkönyvet a telefonon pötyörészve :W

    Viszont ennyi erővel az alap tárcsázót is használhatom, mivel az is pont ugyanígy működik :(

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #1324 üzenetére

    Áhh...úgy látom a DW T9 keresésre vonatkozó beállításai a tárcsázóra vonatkozik és nem a névjegyekre, mert a tárcsázóban dobálja is be a 384 beütése után a peti-s találatokat.

    Na akkor a névjegyek közötti keresés beállításait kell még levadászni, mert az alap állapotban nem megy neki tökéletesen

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz zermi #1327 üzenetére

    Nálam a szórészlet beírása közben automatán dobálja a találatokat.
    A bal oldalon lévő fogaskeréken beállítottam, hogy bármely mezőben keressen, így nem dobja be a "keresés bármit" szöveget, hanem az előbb említett automata keresés funkcionál. Enélkül úgy működik ahogy írtad, azzal a különbséggel, hogy nem talál :(

    et-re keresve ennyit dob fel

    pedig peti-re már ezt a két átszerkesztettet hozza

    tárcsázóban keresve 384-re (gyak. 3=e 8=t 4=i ) viszont szépen dobálja a találatokat

    Szóval nem értem, hogy a névjegyek között miért nem megy neki a keresés :F mikor a tárcsázóban simán veszi az akadályt

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #1331 üzenetére

    RocketDial Dialer & Contacts lett a végső megoldás tárcsázó választásnál, mivel ezzel működik a T9 keresés a névjegyek között is (be lehet állítani, hogy ne csak szó eleji egyezésnél dobjon találatot, illetőleg a gyakorlatban ez annyit jelent, hogy ki lehet kapcsolni ezt a beállítást)

    Szoftveresen azt hiszem megtaláltam azokat a programokat, melyek a K920 számomra hiányos gyári kialakításait megfelelően helyettesítik.

    Hétvégén - ha az időjárás is úgy engedi - tesztelem a GPS képességeit a telónak és kipróbálom a Sport Tacker progit is egyúttal.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #1352 üzenetére

    Az időjárás errefelé eléggé hűvös, így nem mentem bringázni, de elugrottam vásárolni kocsival. Persze közben GPS be és elindítottam a Sports Tracker-rel egy mérést.

    A Sports Tracker szinte azonnal talált GPS jelet, pedig adatforgalmat és wifit lelőttem bekapcsolás előtt, hogy megnézzem anélkül hogy boldogul.

    Mintegy másfél óra alatt sikerült letudni a vásárlást és ezalatt kb. 80%-ról 77%-ra csökkent az akku töltöttség, tehát kb. 2%-ot fogyasztott óránként, így 10-12 órás túrát is le lehet nyomni vele anélkül, hogy az akkuszintet kellene figyelgetni.

    Hazaérve bekapcsoltam a wifi-t, így a tracker progi szépen fel is dobta a regisztrált fiókra az "edzés" statisztikát. Mondjuk a magasság adatok elég érdekesek, mert szinte vízszintesen fekvő sík úton is mért 14 méteres szintkülönbséget, ráadásul úgy, hogy odafelé és visszafelé is ugyanott jöttem és nagyságrendileg ugyanazon a ponton jelentkezik az előbbi 14 méteres szintkülönbség.

    Ez a GPS pontatlanságából adódna? Gondolom igen, mert a tracker progi elvileg "csak" rögzíti" a kiolvasott adatokat.

    Ránagyítottam a térképre, így szépen látni, hogy nem csak magasságban téved. Az alsó piros vonal fut az úton, ahol a közlekedés történt oda s vissza:

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz thomasvold #1356 üzenetére

    Én nem állítottam sms-nél semmit és simán megy a 160 karakter
    (igaz nem a gyári tárcsázóval és billentyűzettel, bár sms-re nem tudom van-e hatása)

    Szerk.

    zizol
    Én ütöttem bele ékezetet is (é) balra és jobbra ferdülő ékezettel is, 1 karaktert vett le a beütött karakterszámból. Talán az utolsó 8 karakternél jelzi ki a maradék beírható karakterszámot.

    Szerk2

    Most megnéztem ő és ű nem fekszik neki. Utolsó 10 karakternél jelzi ki a maradékot. Itt ütve egy ő-t vagy ű-t, egyből 3 sms-t dob ki :DDD

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    Némítás alkalmazása mellett ismételten nem sikerült felébresztenie és természetesen a figyelmeztető jelzés a lock képernyőn a már megszokott 40 perccel későbbi időpontot mutatta, mint amire be volt állítva az ébresztés.
    Szóval némítás mellett nem szólal meg az ébresztés funkció.

    Egyéb iránt éjjel olyan 11 magasságában raktam néma üzemmódra 73%-os akkuszintnél és ma fél 11-kor 61%-nál találtam, mikor sikerült felkelnem. Szerencsére nincs halaszthatatlan programom, de ugye a 11 órára megbeszélt találkozóról már lekéstem :(

    Nagyon szokatlan számomra az előző telefonomhoz viszonyítottan ezen működésbeli eltérések, amit bizonyára kitapasztalás után meg lehet szokni, illetőleg kerülőutat találni.

    Tegnap a kocsiban többször is majdnem kiesett a zsebemből, mivel "nagysága" miatt nem igazán praktikus a hordozhatósága.

    Összeszedtem a pozitívként és negatívként tapasztaltakat a készülékkel kapcsolatban, ezeket megpróbáltam egyéni felhasználói igényeim szerint súlyozni. Ezeket "mérlegre" helyezve végeredményként arra az elhatározásra jutottam, hogy a mindennapos használatban erős kompromisszumokkal tudnám csak használni (a méretek hangsúlyozott befolyással bírnak számomra, de szerepet játszott az is, hogy az utóbbi 1,5 hétben többet kellett foglalkoznom telefonnal, mint az előző egy évben összesen), ami miatt végül elindítottam a telefon vásárlásától való elállás folyamatát, így ma "visszaköltözöm" az előző telefonomra és holnap visszapostázom a bolt felé.

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz MAQ12 #1384 üzenetére

    Szia!

    Igaz már nem használom a telót, de úgy emlékszem, hogy van lehetőség priorizált módba állítani, ahol 3 különböző eseményt lehet kezelni (gyakorlatilag egy pipa mellé) priorizált illetőleg ugye nem priorizált (pipa ki mellőle). Ezt egy csillaggal jelzi a gyorskapcsolós panelon (engem mondjuk megszívatott automata bekapcsolással korábban9. Talán ez lehetne megoldás a némítom és közben mégis ébreszt hanggal elvárásra, illetőleg ha érdekes, akkor talán a zavaró üzenetek részen is lehet mókolni.

    Más:

    Látom kicsit felborzoltam a kedélyeket a problémázásaimmal. :B Igen, nem kevés esetben merültek fel részemről hiányosságok (esetlegesen tudatlanságom/tapasztalatlanságom okán) a telefon használatával kapcsolatban, mert ami eddig számomra triviálisan működött az eddigi telefonjaimban (ezek szerint eddig szerencsés voltam a készülékválasztással) az itt nem/nem úgy/más logika szerint működik.

    A telefon egy kiválóan összerakott hardver, amivel személy szerint - a méretétől eltekintve - semmiféle problémám nem volt. Kialakításával, kivitelezési minőségével, egyedülálló, szinte páratlan a telefonpiacon.

    Mivel nem volt kezemben eddig ekkora készülék, így nincs/nem is lehet tapasztalatom a napi szintű használatban. Tehát aki úgy gondolja, hogy meg kell nézni a gyári specifikációkat és az ott leírt kijelzőméretről illetőleg gyári befoglaló méretekből kézzelfogható következtetéseket lehet levonni a napi szintű használatra, az nagyot téved.
    Igenis kézbe kell fogni (kiállított darabokkal ezt még meg lehet tenni), meg kell próbálni használni szokásainknak megfelelően (na ezt már nem igen lehet kiállított darabokkal sem megtenni :K ) és itt eldől, hogy megfelelően tudjuk-e használni napi szinten avagy tudunk-e alakítani a berögzült szokásainkon vagy esetleg nem találtuk meg a számításunkat az adott készülékben.

    Én sajnálom, hogy ilyen prémium kialakítással nem lehet a piacon kapni 5" környékén készüléket. A razr-er és most már a K920 méreteiből kiindulva ott lenne számomra a kényelmes használható szint felső határa.

    Az ébreszt, de nincs hang esetére én inkább a jelez kifejezést használnám, ami számomra ébresztési funkciónak használhatatlan (gondolom sokan vagyunk még így ezzel és nem csak én egyedül), mivel ebben az esetben pont az ébresztési funkció lényeges része marad el. De talán az előbb említett priorizált módba való kapcsolás lehet a gyári megoldás ennél a telefonnál.

    Egyébként szépen látszik mennyire más szempontok alapján ajánlgatunk másoknak használati tippeket.
    "Nem kell némítani és kész", "Ne némitsd le, kapcsold ki éjszakára, kikapcsolt állapotban os feléled és feléleszt, csak meg kell neki engedni. Probáld csak ki. Ja és van benne ütemező ami profilokat csinál, ott is betudod állitani, hogy meddig legyen néma...", "Ezt nem is értem, hogy miért kell ekkora ügyet csinálni a némításból. Kapcsolja ki és akkor nem zavarja senki."

    Az általam elvárt kialakításra egyetlen értelmes javaslat érkezett (gyakorlati próba nélkül, elméletben működhet is) [link]:
    "Egyébként a zavaró üzeneteknél be lehet állítani, hogy kitől akarok hívást vagy üzenetet fogadni ! Csak ehhez elöbb olvasni kellene. :) Ezenkivül van ütemezett ki- és bekapcsolásra is lehetőség !"

    Én mondjuk szeretném (ezzel bizonyára megint nem vagyok egyedül), ha bizonyos irányokból némított időszakban is kapjak hangértesítést, ha keresnek (gyengébbek kedvéért: nagyszülők rosszulléte, stb.. estén pl.), tehát nem vagyok annyira önző, hogy ki merjem kapcsolni a telefonom éjszakára :B

    Nálam mondjuk a zavaró üzenetek résszel mindössze annyi volt a probléma, hogy magától váltott priorizált módba a készülék [link], így mivel nem állítgattam ott előtte semmit, volt pár nem jelzett bejövő hívásom. Bár nem kétlem, hogy rendesen beállítgatva bizonyára használhatóvá lehetett volna tenni az elvárt működéssel.

    Annyiban reménykedem, hogy talán 5" környékén, számomra kényelmesen kezelhető fizikai méretekkel is lesz majd hasonló kvalitású telefon.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    Poénosak vagytok srácok :R Csak most azt nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek :F

    Szerencsére nem vagyunk egyformák / azt hiszem Ti is hasonló állásponton vagytok ebben a tekintetben ;]

    Nekem nem jött be a telefon, főleg a fizikai méretei miatt. Az már csak hab volt a tortán, hogy a szoftver részéhez nem is értek :B

    Mondanom sem kell, hogy a razr-re visszaköltözve hiányoltam egyből az azonnali "ugrást", tehát itt már eldőlt, hogy megfelelő méretre zsugorodva ilyen minőségi kialakítással biztosan kerítek egy telefont, amint lesz rá megfelelő alany.

    A szoftveres rész itt is olyan, mint a wines alapszoftverek. Jó, jó, hogy van, de van helyette jobb. Ezen a területen nagyon le vagyok maradva és "el vagyok kényelmesedve" :DDD

    gabancs

    Gondolom tesztelted a hordozhatóságát is, mivel egyik legnagyobb problémám a mérettel volt, aminek szvsz. az általad kínált megoldás szintén nem felelne meg. Egyébként van otthon egy ilyen készülék is (bár annak más a színe), de bevallom, nem próbáltam meg hordozni ;]

    lazlogogola

    Már nem azért, de ha ennyire profin vágod a témát, akkor rájöhettél volna, hogy nem vagyok járatos a "széthekkelem a telefonom" témában, mivel nem cserélgetem a telefont hetente. Eddig mindössze 2 androidos telefonom volt (visszaörököltem egy ajándékba vett x10 mini-t, majd mivel megtetszett az "okostelós" feeling vettem egy nem 3 napot bíró Razr Maxx-ot)

    Ha meg valami nem működik úgy ahogy én elvárnám/megszoktam, akkor csak rákérdezek, hátha nem én vagyok gyökér (de egyébként igen, én vagyok gyökér, mert olyat akarok, amit megszoktam de nem tud az adott szoftver vagy nem tudom hol/hogyan kell azt megfelelően beállítani).
    Na meg valahogy nem találom a segítő szándékú hozzászólásaid tömkelegét sem :F amivel esetleg jó útra tereltél volna és nem "geekel"-tem volna itt a topikban.

    No meg szvsz. (bár nem tudok nem elfogult lenni saját magammal kapcsolatban :B ) a Te hozzászólásoddal ellentétben én a telefonnal foglalkoztam hozzászólásaimban és nem a hozzászóló "tevékenységével"

    Egyéb iránt ha minden igaz - kopp-kopp-kopp - szinte minden szoftveres kívánalmamra találtam alternatív 3rd party szoftvert. Egyedül az ébresztéshez nem néztem, illetőleg mire érkezett érdemi tipp, addigra már eldőlt, hogy nem tartom meg a telót.

    Na de majd hasznosítom később ezeket az infókat.

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák