Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    Demonlaci2

    Értem. Azt hittem hátha nálad is hasonló problémák voltak, mint nálam, mert ilyen "hülyeségekre" eddig senki sem panaszkodott itt mint én :B De ezek szerint nálad picit komolyabb volt a gond

    Luissimo

    Nem értem az ébresztési anomáliát én sem, mert Szerdán kaptam kézhez a telót, egyből frissítettem is 5.0.2-re minden gond nélkül. SIM-et még nem kapott, de kipróbáltam a kikapcsolt ébresztést és klappolt minden csütörtökön reggel kikapcsolt állapotból. Péntek reggelre már került bele SIM és kikapcsolt állapotból ekkor már nem ébresztett (eljutott a PIN bekéréséig, majd ott megállt). Szombat reggelre csak repülőmódban volt, amikor is minden probléma nélkül a Razr-rel szinte egyszerre szólalt meg az ébresztője. Vasárnap reggelre szintén repülőmódba volt téve és megint rendben volt az ébresztés. Hétfő reggelre kikapcsolt állapotban volt, onnan 40 perc késéssel sikerült ébresztenie. Kedd reggelre nem kapcsoltam ki, az előző napi 40 perces késéssel történő ébresztés miatt, így repülő módba tettem. Viszont ugye itt már teljesen elfelejtett ébreszteni és el is aludtam miatta :(

    Elég érdekes, hogy pár nap alatt a tökéletestől a mulasztásig megtapasztaltam az ébresztési funkció "működését".

    A névjegyes gond "csak" abból kifolyólag gond, hogy a különböző android verziók és/vagy telefon verziók más-más elrendezéssel kezelik a névjegyeket. Ez a teló pl. 5 mezőt különböztet meg (név előtag, utónév, középső név, családnév, név utótagja). Na most a régi telókon nem igazán volt ilyen kezelés és némely névjegynél nem a pontos név van eltárolva (pl. Molnár Balázs ph Luissimo), ahol pl. a ph Luissimo a családnévhez volt téve, így a ph-s arcok egy csokorban voltak. De egyébként egy egyszerű esetben utónév: Laci; családnév: szabó családnévvel rendezve a névjegyeknél szépen az SZ betűnél fog szerepelni, míg bejövő hívásnál azt írja: Laci, Szabó

    Ez nem hülyeség szerinted? Ha megfordítottam a csoportosítást, akkor a bejövő hívást is megfordíthatná vagy lenne lehetőség valahol ott is kézzel megfordítani. Van? Sajna nem találtam, bár ez nem létprobléma ugye, mivel ezzel lehet együtt élni illetőleg az utónév helyére mehet a vezetéknév és a családnév helyére a keresztnév és a névjegyeknél be kell állítani az utónév alapján való rendezést. Na most a ph-s névjegyeket kézzel szépen át kell szerkeszteni, hogy megfelelően legyenek

    Az Sms Backup+ progit meglesem, mert beszívtam a moborobos backupot, ugyanis az sms-eket pont nem tudta visszarakni :W Mondjuk a GG felhő már nem hangzik olyan szépen, ha lehetséges az ilyen kerülőutakat azért kihagynám :K

    Az AirDroid szimpatikusnak tűnik, ugyanis nem akar több lenni, mint ami, míg a moboszar elég agresszíven erőlteti a hülyeségét, amire nincs is szükségem :(

    zermi

    Szóval ez nem csak nálam nem talál névjegyet. Akkor ez így ebben a formában igen csak felejtős részemről. Ez a DW átveszi a névjegykezelést is? Na meg a kimenő és bejövő hívások logolását is? SMS kezelésbe is belenyúl?

    DarkByte

    Nekem az egész történet nagyon fura :O
    Megnézem az írt Doubletwist Alarm-ot hátha hozza a formát, bár első ránézésre elég lenne számomra a gyári is.

    Más

    Ma itt volt haverom xperia z ultra telójával, hogy be szeretné témázni. Mondhatom, elég igénytelen voltam/vagyok mert eddigi androidos pályafutásom során nem cseréltem sem témát, sem hátteret, sem launchert, sem egyebet a telókon. Jó volt úgy ahogy volt (mostanáig, míg nem találkoztam a csúcsragadozó csillagromboló vibe z2 pro-val :W ), tehát nincs tapasztalatom az ilyen mókolásokban.

    Most lett egy pici rálátásom a launcher cserés történetre, ugyanis a témázáshoz launchert is kellett cserélni nála.

    Na most nekem a K920 alapból összehányom a telepített appok ikonjait a képernyőkre valahogy nem jön be. Az sem igazán tetszik, hogy szűkösen lehet pakolni az ikonokat, pedig elég nagy a kijelző, elférne egy sorban több ikon illetőleg sokkal több sor is egy képernyőn.

    Előzőekből kifolyólag
    - launchert lecserélném valami értelmesebb elrendezésűre
    - tárcsázót is cserélném a gyerekbetegségei miatt
    - a tárcsázó vagy cseréli a névjegykezelőt vagy azt szintén külön lecserélném
    - a gyári billentyűzet helyett szívesen használnék egy olyat, ahol van olyan gomb, amivel lehet léptetni a kurzor aktuális helyét
    - elképzelhető, hogy a gyári ébresztőt is cserélem, bár tudásilag elég lenne, ha elmaradna a hektikus ébresztés elmaradás :B

    Jaj azt el is felejtettem mondani, hogy kiderült a K920 azért használ valami ismeretlen hívás hangot, mert a beállított mp3-mal valamilyen gondja lehet (esküszöm, hogy pénteken még rendben kezelte :Y vagy nagyon be voltam azóta rúgva, mert nem emlékszem, hogy akkor gond lett volna a bejövő hívásoknál a csörgéssel). Ha beállítok egy másikat (gyáriak közül raktam be egyet találomra), akkor azzal már szépen csörög. Ha visszaraktam a kérdéses mp3-at, akkor azzal ismét az ismeretlen helyről származó hangot prüntyögi, ami rövid is és halk is :F (a gyári visszaállítás után mikor itt volt haver a z ultra-val kipróbáltuk és ezt tapasztaltuk)

    Megnéznétek, hogy nálatok mit művel ezzel az mp3-mal? [link]

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák