Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    Nagyon jó cikk, gratula a írónak!!

    Az azonnal kiderül hogy Elon Muskot lehet szidni, szeretni, utálni, de hogy a tevékenységével örökre beírta magát a föld legnagyobb emberei közé, és ez úgyérzem vitathatatlan.

    Témára,
    nagyon jó a koncepció. nem biztos hogy pontosan ez és így a jövő de hogy tételeket, ötleteket meríteni fognak ezekből az 101%
    Sokan hőbörögnek hogy nem fogja bírni a hálózat a villanyautók töltését.
    Persz hogy nem ha holnapra minden autó villanyos lenne.
    de ugyanez volt a benzines kor hajnalán, ma meg 20 kilométerenként van benzinkút.
    Bármilyen fejlődés időbe, roppant sok időbe telik. A végső koncepció (szerintem) közel fog járni Musk elképzeléséhez. Megújulók, termelnek, akár a föld másik felén, már elviekben lefektették a kontinenseken átívelő nagyfeszültségű DC távvezeték alapjait. Valahol mindig süt a nap és fúj a szél.
    Természetesn nem maradhat el egyelőre a sabil alap, és véleményem szerint ennek atom alapúnak kéne maradnia. De ez ismétlem az én véleményem és tévedhetek természetesen.

    Az az ötlet hogy a most már megfelelően nagykapacitású akkukat a kocsikba nem csak autókázásra hanem visszatáplálásra és rendszerszintű balanszolásra is használják, nos ez nekem egy nagy ötletem volt 15-20 évvel ezelőtt.
    csak komoly szakmai fórumokon lehurrogtak hogy hülye vagyok.
    Lehet az idő majd engem igazol mert abszolút életképes. Az autók 1-2%-a van max. az utakon, a többi az parkol, áll éppen.

    A recycling, az valóban gyerekcipőbe jár.
    Nemrég próbáltam 70 m2 hibás napelemnek helyet találni, nemlegesek a válaszok. Most még.
    de ki fogja forrni magát ez is.

    A cellaszintű vitához nem tudok hozzászólni, a litium alapúak jelenleg tarolnak, és progresszíven megy le az ár is. Vannak más, életképesnek tűnő próbálkozások is, szintén a jövő fogja memutatni melyik, hol, milyen alkalmazási helyeken, eszközökbe fog jól teljesíteni.

    Valaki keresett egy litium akkus cikket, nem tudom hogy ezt kereste-e, amit pár éve írtam ide a PH-ra. Ha nem akkor sorry.
    Semmi önreklám, 17ezren már amúgy is elolvasták reklám nélkül :) , akit érdekel olvasgassa végig: [link] Bár ahogy elnézem az újabb LTO és egyéb fejlesztéseket, erős korrekcióra szorul a cikkem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák