Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz ricsi99 #329 üzenetére

    "Tisztább levegőt/ iható vizet nem kapsz a megtakarított pénzedért... max hozathatsz (valahonnan) ,vagy elmehetsz olyan helyre ahol kevesebben vannak a te szemlétleteddel."

    Te teljesen félreértesz. Mint ahogy sokan mások is.
    Azt gondolod, mert próbálom kicsit oszlatnia rózsaszín ködöt a E autókázás témakörbe, én csak ellenlábas antielektromos benzinfüggő, füstre és szmogra vágyó ember lehetek.

    Ha van 2 perced, olvasd végig.

    Nehezményezik itt többen hogy én egy 20 éves Skodával járok, és nem is akarom lecserélni.Statisztikákkal jöttek itt hogy az bizony 7-8 liter alatt nem áll meg.
    Persze biztosan hazudok amikor leírtam az 5,8-as átlagomat éves szinten.
    Másik fórumtárs is le lett tolva mert közölte hogy öreg autóval jár.
    Az ugye senkinek eszébe sem jut hogy esetleg nincs rá keret, azért nem váltok autót.

    Ami most kövekezik, nem ömlengés csak tény és magyarázat.
    Amikor 16 éve elváltam, a 2 fiam nálam maradt.
    Putrira futotta, amibe az első téli fűtésszámla 480ezer ft volt. Nem elírás.
    Az összes pénzemet, másodállásokkal keresetteket azonnal a kecora fordítottam és 3 év alat, önerős szigetelésekkel, kondenzációs gázkészülék vásárlása és teljes fűtéscsere után lett 140ezer ft az éves gázszámlám.
    Ez ugye nem a co kibocsátás mellett szól, nem dehogy.
    A faluba állítom én vagyok a legzöldebb, szívós munkával rábeszéltem a szomszédaimt a szelektív gyűjtés, a házi komposztálás előnyeire, a környékemen 1 darab kompakt fénycső vagy használt elem se kerül a kukába.
    Nekem a kicsi, asszem 70 literes kukám van és havonta 1x viszik, temészetesen 4 ürítést kell fizetnem.
    A többit mind kiguberálom a szemétből és szelekíven viszem a megfelelő helyre.
    A sufnimban pihen 4kW napelem 7 éve.
    Miért, mert 10 éve önhibámon kívól a vállálkozásomnak ki kellett fizetni egy 14milliós kárt. Amit az egyik emberem okozott, se behajtani nem tudtam rajta, talán nem is akartam. Mivel semmilye se volt.
    Ezt nyögtem 8 évig, és látod, meg is lenne az elektromos autóm csak...
    A napelemeket a közbe lejáró Fundamentámból vettem, mert mindenképp akartam napelemet a házam tetejére.
    Közbe csak úgy mellékesen felneveltem a két fiamat.
    Mire kihevertem az anyagi csődöt, más családi kokból kifolyólag egészségem megromlott, szívbeteg vagyok évek óta.
    Ezzel elveszítettem a lehetőséget hogy másodállásokkal rendes pénzt tudjak keresni, és elmentem vagyonőrnek.
    Az még megy.
    A következő pofon, amikor összejött nemrég a napelemek felszerelésének és az inverter ára, a kivitelező közölte hogy annyira szar a tetőm hogy ő erre nem teszi fel mert öszedől a ház.
    A tető teljes cseréje még önerőből is alsó hangon 3 milla.
    Feladtam.
    Viszont ezalatt autodidakta módon elsajátítottam a napelemes rendszereket, több szigetüzemű és hálózatra visszatápláló rendszer tervezésben aktívan részt vettem. Szép szakma.

    Évtized alatt az öszes fényforrást ledesre cseréltem, ezt a írásomat egy 8, nyolc wattot fogyasztó mini pc-ről írom.
    A havi villanyszámlám 2500Ft alatt van.
    Mit tehetnék még hogy ne utálj? Ne állítsd hogy én nem akarok e autót? Mert nem tudom megvenni, ez a bűnöm?
    Hogy bár mint látod ritka takarékosan élek, sanszom sincs erre?
    Elvennétek a benzines kocsimat? Rendelettel? Hogy ezzel amit még bírok munkát, azt is elveszítsem?
    Misi barátom 11 éve önhibáján kívül balesetet szenvedett, rokkanntnyugdíja 63ezer Ft. El kellene venni tőle a 25 éves autóját, ami nélkül a kisboltba nem tud kimenni kenyérért? Vetetni kellene vele egy 12millás e autót? Miből?
    Kicsit néha mielőtt valaki általánosít, gondolja át hogy a másik nem azért él így vagy úgy mert neki ez passzió, hanem mert nem tud máshogy élni.

    Soha nem vágytam repülőre mert visszataszít hogy több 10000 liter kerozint éget el.
    Inkább elmentem biciklis körútra a Fertő tó körül, mai napig örök élmény.
    Soha nem vágytam terepjáróra, suv-ra, és a mostani batár autókra.
    Nem akartam 200 m2-es házba élni.
    Nincs igényem jakuzzira, kerti medencére.
    És sorolhatnám.
    Pedig ezek bármelyikét megtehettem volna amikor még szaladt a szekér velem.

    És mégegy.
    Én 30 évvel ezelőtt a Wartburgomból kivettem a motort, a helyére elektromos motor került, esztergáltam, fúrtam-faragtam, az utcából kölcsönkoldultam 6 ifa akksit, 5 fokozatú szabályzót építettem.
    És teszteltem.
    természetesen életképtelen volt.
    De juszt se adtam fel. építettem 2 elektromos bicajt, és 2 E rollert.
    Nem Kínából megrendelve! és csak összepattinva az alkatrészeket.
    Hanem alvázat terveztem, hegesztettem, a meghajtást esztergáltam, tranzisztoros, később fetes PWM meghajtást építettem, gázkart, fékeket.
    És ezzel jártam a boltba, az asszony a melóhelyére stb.

    Aki ezeket valaha is megcsinálta, szabadidejében, nemes hobbiból, pénzt nem kímélve, vagy felülüberel, az esetleg bármit az arcomba vághat hogy én nem kímélem a környezetemet.
    de ha ezt úgy teszi hogy csak pénze van és megvesz egy E autót, és veri a mellét milyen fasza gyerek is meg milyen baromira zöld és tesz a világért, akkor az mélyen maradjon csendben.
    Mert én eddig 10000x többet tettem a bolygóért mint ő a fotelből.



Új hozzászólás Aktív témák