Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cunaja

    Topikgazda

    válasz dajdaj #14708 üzenetére

    Azért ez nem ilyen egyszerű.
    Ugyanis az Android 7-től kezdve a data( adat ) más formátumban van, vagyis 6.0-ról való átlépéskor egy csomó minden nem lenne meg. Természetesen visszalépéskor nem lenne gond, viszont a Nougatos TWRP nem működne 6.0-án.
    Csak akkor tudod megcsinálni, ha a data részt a 7-0-ban külön megírod az updater-scriptben. Az viszont iszonyatos meló.
    Ugyanis, amíg a rendszer particióknál elég 2 sor a megfelelő összetevővel. Pl.
    package_extract_file("system.img", "/dev/block/platform/hi_mci.0/by-name/system");
    mount("ext4", "EMMC", "/dev/block/platform/hi_mci.0/by-name/system", "/system");

    Addig a data résznél minden részét metadata összetevőkre soronként kell megírnod.
    Pl.
    set_metadata("data/hw_init/system/app/HwThemeManager", "uid", 0, "gid", 0, "mode", 0755, "selabel", "u:object_r:cust_file:s0");
    Ez a téma app pont.
    Azaz megcsinálod magadnak, vagy felejtsd el.
    A lényeget nem is írtam, kimarad egy karakter, akkor megőszülsz mire megtalálod a hibát. Erre szokták használni a recovery.log fájl, ami naplózza a dolgokat, belértve a hibát is.

    [ Szerkesztve ]

    A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

Új hozzászólás Aktív témák