Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gianone

    őstag

    válasz Vitya103 #15105 üzenetére

    Jó beállítások alatt EMUI-n a (számodra) felesleges alkalmazások eltávolítását, letiltását, az értesítések, engedélyek, hálózati és védett alkalmazások, helymeghatározás, helyelőzmények, Google mentés stb. beállítását szokás érteni nagy vonalakban.

    Mondok egy-két példát.

    Pl. én Swiftkey billentyűzetet használok. Tehát a guglist és Swype-ot tiltom, és bár sok értelme nincs így nincs, ha már a beállításaikban járok, minden engedélyt és netet meg is vontam tőlük.
    A Swiftkey-t azért használom, mert a közösségi oldalakkal, mailekkel összekapcsolva szinte az összes szófordulatomat megtanulta, így előre egész mondatokat felkínál. Viszont a szinkronizáció nyilván adatforgalmat generál, meríti az akksit és visszafogja a rendszert. Ezért a háttéradatot és mobilnet-hozzáférést megvontam tőle, bőven elég, ha akkor szinkronizál, mikor hazaértem.
    Drive -nál is felesleges a háttéradat nekem, mail-ben úgyis jön értesítés, ha megosztanak velem valamit, a sajátomat meg tudom. Stb-stb.
    Helymeghatározást én akkukímélőre kapcsolom alapból, és azoktól az appoktól teljesen megvonom, amihez nekem nem kell feltétlenül.
    Zárképernyős értesítést csak FB Lite, Talon for Twitter, Gmail küldhet.

    Szóval ilyenek, de nincs tökéletes recept. Neked kell tudni, mit és mire használsz. A lényeg, hogy amit nem, azt vond meg, tiltsd le.

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 1610i Huawei Nova

Új hozzászólás Aktív témák