Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abysmal

    aktív tag

    válasz BandiHUN #15 üzenetére

    Te tényleg kisregényeket írsz :DDD
    Az iPod Touch+Buta teló páros tényleg nem rossz, de egy idő után megunja az ember, hogy mindkét zsebe foglalt. Számomra nagyon durva amúgy, hogy 4 éves igen aktív használat után az 1G iPod Touchomnak még legalább 2 hét a készenléti ideje a már igen rendesen leromlott állapotú, 900mAh-s aksival is.

  • Dany007

    veterán

    válasz BandiHUN #15 üzenetére

    Igazából értem mire gondolsz, csak a probléma többoldalú.

    Mert egyrészt bizony ezeket a telefonokat multimédiára találták ki. Másrészt meg mégsem mert az akksi nem bírja. Szóval igen eladják őket úgy, hogy ilyen-olyan multi-média videónézés, nezehallgatás, 3G net anyámkínja stb... közben meg az akksi egy elég szűk keresztmetszetet biztosított mindehhez. Ja és akkor még a játékokról ne is beszéljünk! Épp most került címlapra a logouton egy durva cikk a telefonos játékokról. Na ezek után mondja valaki, hogy nincs erre kereslet, nincs ennek piaca. Na de kérem, egy ilyen mai komolynak számító telefonos játék pillanatok alatt lemeríti az akksit. És itt most nem arról van szó, hogy emberünk órákon át akarsz játszani, nem dehogy... De ha a napi rutinhoz hozzácsapunk egy kis játékot egy kis filmezés már meg se éli a telefon az estét.
    Szóval kicsit úgy érzem, hogy mindent az arcunkba tolnak de nem biztosítják megfelelően a feltételeket.

    Abban is egyetértek, hogy nem kell állandóan a telefonon lógni. Én nem is teszem, de sokan mások igen. És elvileg a többség igényét szolgálnák ki a gyártók. Tehát kár azzal érvelni, hogy nem kell annyit használni telefont. Persze, hogy nem kell, de attól az még arra lett kitalálva. Asszem bog fogalmazta meg jól ezt az akksis helyzetet az egyik cikkben. Miszerint lehet üzemidőt növelni a telefonokon könnyedén. Le kell venni a fényerőt. 3G-t kikapcsolni, Wifit kikapcsolni, játékot, filmet elfelejteni és kész is. Na igen, de ha így teszünk akkor gyakorlatilag fölöslegesen vettünk okostelefont. Hiszen épp azokat a funkciókat blokkoljuk ezáltal ami miatt okostelefon egy okostelefon. Ezek nélkül kb mezei Nokia 3210-es szint maradna csak. Akkor meg már inkább vegyünk egy 3210-est ami anno bírta egy hétig is! És ahogy mondod egy iPod touch-ot játékra, filmekre külön. Itt persze megint probléma a hordozhatóság és helytakarékosság kérdése.

    Én pl csak azért vettem okostelefont, mert nem akartam külön kamerát és kompakt fényképezőt venni. Na meg GPS-t sem ha néha kell. Igazából az ritkán kell, de ha igen akkor jó ha van. Szóval nekem épp az tetszik benne, hogy minden az egyben készülék. Persze minőségileg nem fullos de arra nincs is szükségem.

    Szóval igen, el lehet húzni az üzemidőt, kérdés megéri-e? Nem e lenne egyszerűbb ha a gyártók nem lennének vékonyságmániásak, hanem helyette beraknának egy dupla vastagságú akksit és akkor nem 1-2 nap lenne az üzemidő, hanem mondjuk 3-4 nap. Azzal már kilehetne békülni.
    Mert például az én LG P500-asom 15mm vastag! És teljesen kényelmes a fogása. Nem akar kiesni a kezemből. Bőven belefér a farmerzsebembe. Sőt, annyira bőven, hogy gyakran keresztbe fordul annyi hely van. Szóval ilyen szempontból teljességgel értelmetlen pénzt és energiát fordítani abba, hogy 6-7mm vékony telefonokat gyártsanak miközben az akkumulátoridő - még ha megoldható is - de sokkal komolyabb probléma.
    Gondolj csak bele. Adott egy 7mm vastag telefon. Amiben már van mondjuk egy 1500mAh-s akksi. Mi lenne ha mondjuk nem 7mm vastag lenne a telefon, hanem mondjuk 11mm és akkor elférne benne 2db 1500mAh-s akkumulátor! Olyan szörnyű lenne?
    Mert én inkább a 11mm vastagságot választanám ha cserébe duplázódna az üzemidő. És nem azért, mert nem tudom minden este tölteni, mert tudom.
    Csupán kényelmesebb! És kevesebb a kockázat arra, hogy éppen akkor merül le a telefonom mikor szükség lenne rá. Pontosan fele akkora esély lenne rá, mint amúgy.

    (na asszem emberedre akadtál. sajnos én is arról vagyok "híres", hogy kisregényeket írogatok... :DD)

  • fattyu

    veterán

    válasz BandiHUN #15 üzenetére

    Csak abba kötnék bele hogy egy jó jól záró füles és semmi baj a minőségi zenehallgatással.
    A többi amugy ja.

    a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Új hozzászólás Aktív témák