Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Black Dragon

    addikt

    Reméljük az új iPhone-ban viszont láthatjuk az együttműködés jeleit(minden korábbinál karcsúbb, mégis rendkívül strapabíró készülékek létrehozására is lehetőséget teremt.)

  • Malachi

    addikt

    válasz Black Dragon #1 üzenetére

    kizárt, legkorábban 2 év múlva rebesgették egy interjúban.

    de aztán lehet ám, hogy a haptikus kijelzővel keverem ezt, mármint a megjelenési dátumot...

    [ Szerkesztve ]

  • Integra

    titán

    elméletileg az ms-nek és a nokia-nak van igaza, aztán majd kiderül mi a helyzet a gyakorlatban :)

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • Hennet

    aktív tag

    Nem is értem hol élnek ezek a gyártók...
    Nem tudnak olvasni?
    Minden egyes blogon, (majdnem) minden egyes mai készüléknél az üzemidő a legnagyobb szálka, ami legtöbbször az értelmetlen vékonyítási-mániának köszönhetően kerül a szemünkbe...
    Érthetetlen komolyan. :W

    Megint nem egy olyan hír h jupí végre lecseréltük a 20 éves akksikat, hanem hogy juhú nagyobb a farkunk, mert még vékonyabb a mobilunk...

    "Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

  • Traianus

    tag

    válasz Hennet #5 üzenetére

    "Megint nem egy olyan hír h jupí végre lecseréltük a 20 éves akksikat, hanem hogy juhú nagyobb a farkunk, mert még vékonyabb a mobilunk..."

    :C :DD

  • passatgt

    aktív tag

    válasz Hennet #5 üzenetére

    Vékonyítással nincs semmi gond, csak így lehet eljutni odáig, hogy papírdarabokkal szaladgáljunk

  • Malachi

    addikt

    válasz Hennet #5 üzenetére

    nem volt szó olyanról, hogy a következő telefon az üzemidő rovására legyen vékonyabb. nekem is szemet szúrt, de inkább nem foglalkoztam vele, most viszont akkor leírom, hogy ezt csak a cikk írója költötte a hírhez. ennyi.

  • Black Dragon

    addikt

    válasz Hennet #5 üzenetére

    Az apple eddig sem csinálta meg azt, hogy az új iphone-okat rosszabb üzemidővel dobta piacra...

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Hennet #5 üzenetére

    Amíg egy készülék az emberek legtöbbjénél kibír egy napot,nem fog történni semmi...mert valamennyire jogosan azt mondják,hogy fogod és töltöd éjszaka és kész,minden nap.És kevés ember van,aki a kifejezett telefon-dolgokkal,pl.beszéddel,üzenetekkel,netezéssel önmagában kihasználja egy készülék 3-4 órás üzemidejét.
    Gondja maximum annak van,aki tényleg mindent a mobiljával akar csinálni,de ez aránylag kevés ember szerintem.Pár % igényeire pedig nem éri meg fejleszteni,aki pedig igazán hardcore használ minden dolgot,az úgyis vesz egy telefont,ami bírja,de csak üzen és beszél,mellé vesz például tabletet,ha net,videó kell,vgy pl.egy ipod touch vagy egyéb oprendszeres,netképes médialejátszót mellé,ami kielégíti a multimédiás igényeket a mobil mellett.
    Egyébként meg az akksitechnikán tényleg nehéz is fejleszteni,hiszen tudtommal különösebben újabb fajta energiaforrást nem használnak máshol sem,hogy esetleg lehessen várni,hogy pl.a katonaságtól valami "átszivárog" a civilekhez,de ha van is valami,akkor sem hiszek benne,hogy mondjuk +50%-nál többet hozzon,azzal pedig ahol a part szakad,az "1 napos" mobil annyiból jó mindenkinek,hogy úgyis fixen tölti az ember,mert lemerül,a másfél napost ehhez képest ugyanúgy naponta kellene tölteni,tehát igazán lényegi változáshoz az üzemidőt mondjuk duplázni kellene..
    Sokan azt hiszik ígyis,hogy az akksik javultak annó,amikor jöttek az 1-2 hetes telefonok...de annó ezt a "gazdaságos" áramkörök megjelenése hozta,és a monokróm LCD fogyasztása is minimális volt,lásd karóra.Most pedig eljutottunk oda,hogy lényegében a kívánt teljesítményt,megjelenítést,stb.ennyi energiával LEHET prezentálni és kész.Jó példa az LCD,aminek a fénye bevilágítja a szobát,mégis izélnek sokan,hogy sokat fogyaszt,közben egy zseblámpa ugyanannyi fényt hasonló áramból ad,ergó a "kép" a fénymennyiség mellett szinte energiamentes dolog...A rádiórész energiája dettó,hiába van vagy 95%-os hatásfokú a rádiómodul,az energia mennyisége kötött,amit fel kell használni,előrelépni nem lehet...

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • Malachi

    addikt

    válasz BandiHUN #10 üzenetére

    hé, utoljára a BF3 topicban láttalak, mikor még olvastam. te azóta se tudsz 500karakter/hsz alá menni? :D :R ;]

  • Dany007

    veterán

    válasz passatgt #7 üzenetére

    Ez szarkasztikus akart lenni? :D
    Csak mert nekem eszem ágában sincs papírdarabokkal rohangálni mint telefon.
    Értelmét nem látom a vékonyításnak. Egyszerűen kényelmetlen a fogása. A múltkor bemutatott kínai telefon 6,7mm-es vastagságával már a videón látszott, hogy szerencsétlen fasz 3 órán át gyakorolta a fogást annyira szerencsétlenül állt a telefon a kezében.
    Egyszerűen látszik rajta, hogy ergonómiailag nem egy ember kezébe való készülék.

    Másrészt nálam ez már szánalomfaktor. Legalábbis az a 6,7mm vastag telefon biztosan. Tipikusan érződik belőle, hogy ha már semmi innovatívat nem tudunk kitalálni akkor csökkentsük valahogy a vastagságot mert azt kajálja a nép... :U

    Isten ments, hogy az Apple-t védjem, de ott az iPad 3. Beismerték, hogy több kakaó kell az új kijelző miatt, ezért nem csökkentették a vastagságot, de cserébe durvább akksit raktak bele. Na erről van szó kérem szépen. :) Az emberek 99,9%-nál nincsen gyakorlati haszna a készülék további vékonyításának. Ellenben az üzemidő növelést szinte 100% kitudná használni érdemben!
    Mert lehet, hogy a mai nagyon fiatalok már hozzászoktak az 1 napos üzemidőhöz, de a 25-30 fölöttiek még abban az időben is éltek, amikor egy vezeték nélküli telefont 5-7 napig nem kellett vezetékre dugni.

    @Lorenzo9:

    Akkor ez a hsz lehet leginkább neked szólt :))
    Mondok egy pofon egyszerű példát.
    Sógorom Pesten dolgozik, de rendszeresen jár haza busszal. Általában munka / futkosás után indul a pályaudvarra és úgy ide haza. Az út csekély 2,5 óra. Útközben telefonon szokott youtube-ozni, esetleg filmezni. Éppen hogy kibírja neki az utat! De sokszor volt már olyan, hogy nem épp indulás előtt húzta le a töltőről a telefont és akkor félúton lemerült a telefon. Aztán akkor már nem csak filmet nem tudott nézni hanem telefonálni se.
    Márpedig ezek a mai multimédiás készülékek amiket még páran telefonnak hívnak pont arra lett kitalálva, ha ülsz egy dögunalmas buszon 2-3 órát akkor is tudj mit csinálni.
    És akkor még csak Magyarországról beszéltünk! Ami egy rettentően pici ország. Gondoljunk csak egy Németországi távolsági buszozásra, vagy Amerikára, Fr o-ra stb... Ahol jóval nagyobb a távolság...

    Plusz ami még nagyon fontos az az, hogy 1 napos üzemidővel statisztikailag jóval nagyobb az esélyed belefutni egy olyan helyzetbe, hogy épp akkor merül le a telefonod amikor szükséged lenne rá, mintha mondjuk 3-4 napig bírná.

    [ Szerkesztve ]

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Malachi #11 üzenetére

    De tudok.
    Lásd ezt :DDD
    De amúgy nem.Lehet meglenne a Jómunkásember-rang,ha a hsz-eim összeadnánk karakterre,és elosztanánk az átlaggal :)

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Dany007 #13 üzenetére

    Fura dolog ez,mert én utaztam elég sokat,többek között megjártam az USA-t is többször,keleti partot is...és mégis odáig jutottam,hogy oda is elég volt a telefonom...mert egyszerűen az ember vagy vesz mahanagy kártyát,vagy menedzseli a zenéket,filmeket,és először ideje nem lesz rá,aztán a kedve is elmegy emiatt az egésztől...vagyis tapasztalat,hogy minden csoda 3 napig tart alapon pl.2-3 hét ingázás után az ember már nem veszi elő a telóját multimédiázni,max facebook,net,email,ha muszáj.Nomeg szerintem nem is kellene az embereknek annyira antiszociálisnak lenni,ijesztő látni,hogy a mai fiatalok már a fülesen át "vesznek levegőt",elzárják magukat a külvilágtól,nehogy valakivel kontaktusba kelljen kerülni.
    "Az én időmben" simán ment a buszon ismerkedés...most már mindenki üvölteti a zenét és kész.
    Egyébként pedig aki tényleg használja is a telefonját napközben,eleve balgaság az akksit ezzel terhelni,hogy multimédia,plusz még ártalmas is a hangos zene,a körülmények nem jók a minőségi zenehallgatásra,az egérmozit meg ki kell próbálni egy átlagos 1 órás úton,nekem még a könyvolvasás is fejfájást okoz a rázkódás,stb.miatt,nem méghogy az egérmozit követni a minikijelzőn.
    Meghát aki tényleg nem tud már mást csinálni,az is kóros szerintem,főleghogy amúgy eleve aránylag kevés ember utazik osztály-vagy munkatársak,ismerősök nélkül nap mint nap.
    Egyébként viszont a lemerülésre:egy átlagos gyári akksi áráért már lehet kapni valamilyen "Power Bank"-ot,vagy ügyesebbnek csinálni is,ha épp az a veszély fenyeget,hogy az ember lemerül,avagy ott a pótakksi,bár az akkor a jó,ha az ember tud ahhoz venni asztali akksidokk-töltőt.Szóval aki tényleg fontosnak gondolja magát,kis költséggel vihet pl.egy Power Bankot,ami akár 4-5x feltölti a telefonját..csakhát ehhez "ész " kell.Mint ahogy ahhoz is,hogy ha épp pl."szerelmi vallomást" várok,akkor nem 4óra Barátok Közt-el merítem le már reggel a telómat...Aki meg végképp paranoiás,az mondom,vegyen szépen egy Ipod Touch-ot vagy más hasonló PMP-t,telónak meg vegyen egyszerűbbet,olcsóbban,sőt ha utánaszámol az ember,akár olcsóbban megússza az egészet,mintha vesz egy egyben überkütyüt.
    Normális ember meg hamar kinő abból,hogy ha nem az aktuális megagiga mobillal telefonál,akkor már sz@r csóró alak.A reklámok hitetik el,hogy kell az embernek a mindentegybenyavaja.
    Közben pedig egy kisebb,de célszerűbben telefon cuccos,ami nem mellékesen tovább bírja,szépen kiszolgálja,amikor épp a PMP-funkciók úgysem kellenek,és lehet otthon,táskában hagyni a pléjert.Plusz nyugi van,mert a külön kütyü lemerülhet,de teló marad...de aki mániákus,az amúgy hidd el,nyavajogna 2x ennyi üzemidő esetén is.Ha 2 napig bírná,a 3.napon vinné el majdnem üresen,mert lusta volt,az 1hetes telót pedig a 8.napon...Simán rá lehet állni a napi,éjjeli töltésre és kész.Sosem kell filózni,kell-e tölteni.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • Abysmal

    aktív tag

    válasz BandiHUN #15 üzenetére

    Te tényleg kisregényeket írsz :DDD
    Az iPod Touch+Buta teló páros tényleg nem rossz, de egy idő után megunja az ember, hogy mindkét zsebe foglalt. Számomra nagyon durva amúgy, hogy 4 éves igen aktív használat után az 1G iPod Touchomnak még legalább 2 hét a készenléti ideje a már igen rendesen leromlott állapotú, 900mAh-s aksival is.

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Abysmal #16 üzenetére

    Igen,én egy ilyen lény vagyok :)

    Hát,az átlagos földlakó ritkán megy ki akárhová csak 2 zsebbel...mert viszel a legtöbb helyre pénztárcát,lakáskulcsot,személyit legalább.Szóval akkor már csak "üres kézzel" is jól jöhet pl.egy autóstáska.
    De én például a telefonom is nem övtáskában hordom,hanem a hátizsákban,egy kicsi fényképező-tokban.Védettebb is,elfér mellette pl.memokarik,pendrive-ok is,egy rövid USB-madzag is,és nem sokkal nagyobb egy csak toknál.És autóstáskában simán elfér egy plusz ipod touch is,ha épp csak annyi holmi kell,zsebbe pakolni szerintem elég gáz telót,személyit,kulcsot,bukszát már eleve.Főlegha az ember félti a telót,és nem csak a személyije mellé gyűr egy tízezrest és nem 1db kulcs a lakáshoz és kész.
    Na de egy a lényeg,az átlagos embernek nem jelent különösebben plusz terhet,ha még egy PMP-t is dob a táskájába,és igen,ráadásul azzal a töltés miatt is kevesebb a nyűg.
    De amúgyis az átlagos iskolás,munkás élethelyzet megkíván táskát valamilyen formában,és akkor már nem gond a +1 kütyü,ez a lényeg.Aki meg tényleg "semmivel" jár az meg vegyen egy pici csak mp3-at,az kicsi,bírja is 30+ órát,és mondjon le inkább az egérmoziról.Pénze is marad+igazából én eléggé sokat voltam,vagyok úton,sok iskolát végeztem,de a buszon a legritkább esetben látok valakit filmet nézni...Nomeg vagy konvertálgat az ember,vagy pár órányi anyag után már nem marad helye a zenéhez,vagy állandóan csereberélheti a filmet,sorozatot is,amit egy idő után megun úgyis,vagy rájön,hogy hiába tesz fel 10 epizódot,ha épp a buszon a fele kiesik,mert "nem kedvenc rész",3 kiseik,mert "már láttam a héten",stbstb,és a végén 5 perc után leoltja a cuccost és beteszi a kedvenc albumát inkább.Sokan fizetnek nem kevés pénzt a "2hetes" felesleges opciókért...csak későn jönnek rá.

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • Dany007

    veterán

    válasz BandiHUN #15 üzenetére

    Igazából értem mire gondolsz, csak a probléma többoldalú.

    Mert egyrészt bizony ezeket a telefonokat multimédiára találták ki. Másrészt meg mégsem mert az akksi nem bírja. Szóval igen eladják őket úgy, hogy ilyen-olyan multi-média videónézés, nezehallgatás, 3G net anyámkínja stb... közben meg az akksi egy elég szűk keresztmetszetet biztosított mindehhez. Ja és akkor még a játékokról ne is beszéljünk! Épp most került címlapra a logouton egy durva cikk a telefonos játékokról. Na ezek után mondja valaki, hogy nincs erre kereslet, nincs ennek piaca. Na de kérem, egy ilyen mai komolynak számító telefonos játék pillanatok alatt lemeríti az akksit. És itt most nem arról van szó, hogy emberünk órákon át akarsz játszani, nem dehogy... De ha a napi rutinhoz hozzácsapunk egy kis játékot egy kis filmezés már meg se éli a telefon az estét.
    Szóval kicsit úgy érzem, hogy mindent az arcunkba tolnak de nem biztosítják megfelelően a feltételeket.

    Abban is egyetértek, hogy nem kell állandóan a telefonon lógni. Én nem is teszem, de sokan mások igen. És elvileg a többség igényét szolgálnák ki a gyártók. Tehát kár azzal érvelni, hogy nem kell annyit használni telefont. Persze, hogy nem kell, de attól az még arra lett kitalálva. Asszem bog fogalmazta meg jól ezt az akksis helyzetet az egyik cikkben. Miszerint lehet üzemidőt növelni a telefonokon könnyedén. Le kell venni a fényerőt. 3G-t kikapcsolni, Wifit kikapcsolni, játékot, filmet elfelejteni és kész is. Na igen, de ha így teszünk akkor gyakorlatilag fölöslegesen vettünk okostelefont. Hiszen épp azokat a funkciókat blokkoljuk ezáltal ami miatt okostelefon egy okostelefon. Ezek nélkül kb mezei Nokia 3210-es szint maradna csak. Akkor meg már inkább vegyünk egy 3210-est ami anno bírta egy hétig is! És ahogy mondod egy iPod touch-ot játékra, filmekre külön. Itt persze megint probléma a hordozhatóság és helytakarékosság kérdése.

    Én pl csak azért vettem okostelefont, mert nem akartam külön kamerát és kompakt fényképezőt venni. Na meg GPS-t sem ha néha kell. Igazából az ritkán kell, de ha igen akkor jó ha van. Szóval nekem épp az tetszik benne, hogy minden az egyben készülék. Persze minőségileg nem fullos de arra nincs is szükségem.

    Szóval igen, el lehet húzni az üzemidőt, kérdés megéri-e? Nem e lenne egyszerűbb ha a gyártók nem lennének vékonyságmániásak, hanem helyette beraknának egy dupla vastagságú akksit és akkor nem 1-2 nap lenne az üzemidő, hanem mondjuk 3-4 nap. Azzal már kilehetne békülni.
    Mert például az én LG P500-asom 15mm vastag! És teljesen kényelmes a fogása. Nem akar kiesni a kezemből. Bőven belefér a farmerzsebembe. Sőt, annyira bőven, hogy gyakran keresztbe fordul annyi hely van. Szóval ilyen szempontból teljességgel értelmetlen pénzt és energiát fordítani abba, hogy 6-7mm vékony telefonokat gyártsanak miközben az akkumulátoridő - még ha megoldható is - de sokkal komolyabb probléma.
    Gondolj csak bele. Adott egy 7mm vastag telefon. Amiben már van mondjuk egy 1500mAh-s akksi. Mi lenne ha mondjuk nem 7mm vastag lenne a telefon, hanem mondjuk 11mm és akkor elférne benne 2db 1500mAh-s akkumulátor! Olyan szörnyű lenne?
    Mert én inkább a 11mm vastagságot választanám ha cserébe duplázódna az üzemidő. És nem azért, mert nem tudom minden este tölteni, mert tudom.
    Csupán kényelmesebb! És kevesebb a kockázat arra, hogy éppen akkor merül le a telefonom mikor szükség lenne rá. Pontosan fele akkora esély lenne rá, mint amúgy.

    (na asszem emberedre akadtál. sajnos én is arról vagyok "híres", hogy kisregényeket írogatok... :DD)

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Dany007 #18 üzenetére

    REMEK példa,HTC Diamond2-m van,és az 1000-es helyett 2600-as akksival használom,2 éve!
    11mm helyett 16 így,adták az akksihoz a nagyobb hátlapot...és még 2 éves akksival is megy 6-7 óra általános használatot,4-5 óra folyamatos wifis netet...sajna a mai beépített akksis telóknál már erre nincs esély,de már nem is divat új akksit venni,új mobil kell,mert 1 év után nem "trendi"...nomeg részben a kor is elhalad 1-2 év alatt a vas felett,gyengébb anyagok,kopik,leesik,karcok...
    Szóval erről ennyit.Csak ezt nem akartam felhozni,mert a vékonyság a "menő",a cikk témája is részben ez,mert azért kell az erős anyag,hogy azért a tetónak legyen "tartása"...
    Szerencsére a Dia2 eleve kicsi készülék volt már annó is,DE mégiscsak 800x480 LCD,szóval így nagyon kiszolgál.Maximum mostmár az,hogy néha 1-2 appot kipróbálnék,de winmobilra már nem fejlesztenek semmit...bár általában rá is jövök,hogy a régi programok elegek,nem kell igazából +csicsa,csak 5perces érdeklődés :)

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • Abysmal

    aktív tag

    válasz Dany007 #18 üzenetére

    +Lorenzo9 is
    Még néhány hsz és kiadhatjátok könyvben ezt a beszélgetést. ;]

    Én viszonylag gyakran szoktam úgy járkálni, hogy nincs nálam semmi táska. Egy példa a mai napról: Úgy volt, hogy fél 12-re fodrászhoz megyek, de az épp orvosnál volt. Utána pedig az ebédemért mentem volna, ami így nem lett volna sok idő, és egyik se olyan dolog, ami közben értelme lett volna elrakni a touchot, mivel nem terveztem, hogy annyi ideig maradjak, hogy használni kelljen és így minden cuccom elfért a 2 zsebemben. Mivel azért voltam olyan messze hazulról, hogy ne akarjak hazamenni kb 5 percre, majd indulni az ebédemért, ezért egyből az ebédért mentem. Ennek köszönhetően várnom kellett kb fél órát egy igen kellemesen hűvös helyen, ahol csak én voltam akkor, így a szociális interakció lehetetlen. Az iPodom nem volt nálam, így nem tudtam használni, pedig jó lett volna azzal elfoglalni magam. Ezért jó, ha nem 2 kütyü van. Azért nem kell sajnálni nagyon, még évekkel ezelőttről a k800i-men volt pár játék. :D Persze sok előnye is van a 2 kütyünek talán, de 4 év után én már inkább csak egy kütyüt akarok.
    Ezzel a gyors fejlődéssel nálam maguk alatt vágják a fát a gyártók. Most már amúgy tényleg akarnék cserélni, de mindig van valami, ha véletlenül egy telefonnál megvan a "musthave" érzés, akkor mindig kiderül róla valami, ami miatt bukta a dolog. Android nem tetszik, iPhone drága és ennyi év után unom a menüjét, a WP7 nyerő lenne, a Lumia 900 be volt célozva, vártam, hogy a helyére kerüljön az ára, erre nem kiderült, hogy nem kap WP8-at?! Mire kijön egy WP8-as, ami "tökéletes" és elfogadható árban lesz, az még fél/1 év, és addigra lehet megint lesz valami, tehát kemény az élet, de ez már nagyon off. :DDD

  • fattyu

    veterán

    válasz BandiHUN #15 üzenetére

    Csak abba kötnék bele hogy egy jó jól záró füles és semmi baj a minőségi zenehallgatással.
    A többi amugy ja.

    a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

  • BandiHUN

    veterán

    válasz fattyu #21 üzenetére

    Azzal én meg azt nem szeretem,hogy pont elzárja a külvilágot is,buszon még ok,de utcán,bringán az élete is múlhat ezen az embernek,mert nem hall meg egy dudát,stb...
    Na meg talán én vagyok vidéki,de itt az ember lényegében mindenhol talál pl.beszélgetőpartnert,ismerőst,sőt eleve nem egyedül utazik,és akkor már úgysem hallgat zenét például.
    Viszont tény,Pedten divat az üveges tekintet,a semmibe révedés,utcán zombiként közlekedés,oda jó lehet.

    Fejlődésre:Mekkora duma még mindig,hogy egy hardver támogatva lesz...hmm...a legtöbb cuccot szinte elfelejtik,amint kijött,javítanak pár hibát és kész,de senkinek nem érdeke,hogy új szoft jöjjön rá.Vegyél újat,ha bírja a hardver,ha nem.Még jó,hogy romgyártók ezen azért próbálnak segíteni,én is olyan szofttal használom a telóm,aminek már a 3 elődverziója se jött ki az én készülékemre hivatalosan...És mégis JOBB,GYORSABB,mint a legjobb "gyári" szoft.Még jó,hogy az asztali gépek még megérik a következő wineket,nem kell új vas :)
    Ha a gyártókon múlna,mindennél ez lenne,PC,fix winnel...

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • madgie

    titán

    válasz Integra #4 üzenetére

    Hm, bizti? A polikarbonátnak van sok jó tulajdonsága, de mondjuk a karcállóság pont nem az.

  • BandiHUN

    veterán

    válasz madgie #23 üzenetére

    Szerintem érdekes poén lenne,ha erős ház helyett inkább valaki megpróbálkozna egy erős belső lappal...lehetne pl.2mm vastag is,és merevítené a készüléket inkább,mint 2 vékony héj,kívülről viszont csak karcálló anyag kellene és kész,a merevséget nem az adná.
    Még szerelni is könnyebb lenne,és az LCD-t,panelt is jobban merevítené pl.egy magnéziumalu lap,a 2 oldalára ezek feldobva.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • fattyu

    veterán

    válasz BandiHUN #22 üzenetére

    Nem vitatom amit mondasz... Én időnként biciklizek zenével. SOKKKKKAL óvatosabb szabályosabb nyugisabb vagyok olyankor. De őszintén nem sokat hiányzik a hallás.

    Mindegy ez már nagyon off.

    a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

  • Oliverda

    félisten

    Várom az iPhone T1000-et. :D

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • Dany007

    veterán

    válasz BandiHUN #19 üzenetére

    Igen, valami ilyesmire gondoltam én is. Én simán bevállalnám a vastagabb telót cserébe hosszabb üzemidőért. És igen az a probléma, hogy a gyártók többsége szerint a vékonyság a "menő". Holott ez már a júzerek 90%-t nem érdekli. Főleg annak fényében, hogy sok esetben nap végére már használhatatlan lesz a telefonjuk.

    Ezért is írtam ha már nem tudnak igazi fejlesztéseket, érdemi újításokat kitalálni akkor nyúlnak a vékonyításhoz, mert azzal is lehet menőzni... Ami meg sz.tem szánalmas.

    A másik témához én (is) pont olyan vagyok, aki utál bármit is cipelni magával. Amit lehet zsebre rakok. Ezért is szar nekem most a nyár. Rövidgatyában alig férnek el a cuccaim.
    Télen a kabát belső zsebében elfér a telefon, cigi, öngyújtó, kulcs, pénz, jogsi (személyit nem hordok). Viszont amint elmúlik a kabátos korszak egyből szívok, mert a farmerom zsebében mindez már elég neccesen fér el. Tehát ha még hozzá kéne tennem egy iPod touch-t csak mert esetleg kerülök olyan helyzet amikor filmet néznék meg is hülyülnék. :)
    Táskát meg nem vagyok hajlandó mindenhová magammal vinni.

    De így pl egy kirándulás / nyaralás is egyszerűbb. Ugye nem kell külön telefont, laptopot, gps-t, kompakt fényképezőt magammal vinnem hiszen mindez benne van az egy szem kis telefonomban. Na ezért jó nekem, hogy van ilyen okostelefon. Amióta megvan az okostelefon kb 2-3x annyi fényképet készítettem, mint amennyi fényképünk készült a születésem óta! Pedig fotós családban nőttünk fel...
    Jó persze a minőség nem ugyanaz. A 3 évvel ezelőtti Tunéziai nyaralás képeit nézegetve döbbentem rá, hogy mennyire gagyik is a mobilos kamerák. Ott egy olcsó 30k-s kompakt géppel fotóztam hozzá nemértőként minden auto beállításon és így is 100x szebb, tisztább élesebb, zajmentesebb képeket csinált, mint most egy szokványos felsőkategóriás okosteló. Szóval azt elismerem, hogy a dedikált gépek minősége szintekkel jobb. De nekem ez is elég, plusz kárpótol az állandó elérhetőség.

  • Flash86

    tag

    Mimetikus polialoid?

    "Kezdetben vala a sötétség, és ahogy nézem, az is maradt"

  • Integra

    titán

    válasz madgie #23 üzenetére

    a rádió hullámok átengedésére gondoltam pusztán. hogy karc ellenállósággal mi van, más kérdés, magnézium rendben, a polikarbonátot passzolom, sosem volt. de a magnézium az frankó, azt bátran kitudom jelenteni.

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • Dany007

    veterán

    válasz Integra #30 üzenetére

    Bivaly erős polikarbonát golyóálló "üvegnek" is szokták használni, de sajnos tényleg mocskosul könnyen karcolódik...

  • kiiso

    tag

    válasz Dany007 #28 üzenetére

    Egy olyan óriáscég, mint pl. az apple, a változtatások előtt felméri az igényeket. Ha évről-évre még mindig vékonyítanak a telefonokon és más eszközökön, akkor az azt jelenti, hogy a felhasználók többsége ezt igényli.

  • Dany007

    veterán

    válasz kiiso #32 üzenetére

    Nem hinném, hogy ez így van. Se idén (iPad3) se tavaly nem volt érdemi vékonyítás náluk. (iPhone 4 és 4S pontosan ugyanolyan vastag)

    [ Szerkesztve ]

  • madgie

    titán

    válasz Dany007 #33 üzenetére

    Az iPad 2 tavalyi, mégis sokkal vékonyabb és kisebb, mint az elődje (egy hónapja váltottam, mellbevágó a különbség). A hármas azért lett kicsit vastagabb, mert az új kijelző miatt nagyobb akkukra volt szükség.

  • Dany007

    veterán

    válasz madgie #34 üzenetére

    "A hármas azért lett kicsit vastagabb, mert az új kijelző miatt nagyobb akkukra volt szükség."

    Igen pontosan erre akartam célozni az elmúlt pár hsz-ben is! Az akkut növelték egy érdemi fejlesztés érdekében (a kijelzőfelbontása) és b***tak a további vékonyításra! Mert sokkal fontosabb volt, hogy az üzemidő megmaradjon, minthogy 1-2 mm-rel vékonyabb legyen a készülék.
    Ez a helyes lépés!

  • kiiso

    tag

    válasz Dany007 #35 üzenetére

    "Mert sokkal fontosabb volt, hogy az üzemidő megmaradjon, minthogy 1-2 mm-rel vékonyabb legyen a készülék."
    Igen, az iphoneok is mindig úgy lettek vékonyabbak, hogy az üzemidő nem változott, vagy egy kicsit nőtt.
    4/4S: Nyilván nem változtatnak mindent évről-évre, mert nem éri nekik meg.
    A probléma egyértelműen az, hogy elértük a mai akkumulátor technológia határait. Egy új fejlesztés megoldaná a mobil eszközök, elektromos autók és egy csomó minden más akkumulátorral kapcsolatos problémáját.

    Volt olyan hír valahol, hogy az Apple liquidmetal-t felhasználva próbál új akkumulátort fejleszteni.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz kiiso #37 üzenetére

    Igen emlékszem a hírre az Applele kapcsolatban.
    Igazából másokkal kapcsolatban is. Mert külön mentem egy gyűjtőhelyre az ilyen híreket. :)
    Szóval így kapásra 10 egymástól különböző cikket is tudnék linkelni amely mind forradalmi akkumulátortervezetekről és hamarosan történő "megváltásról" ír az elmúlt 6 évben. Mondanom se kell, hogy egyikből se lett semmi. :)

    A vékonyítás meg csak egy hype, amit az Apple is követett. Igazából a 3G-3GS még 12 mm fölött volt. A 4/4S meg már 10mm alatt. Ezt azért érdemes volt meglépni. Ezzel nincs is bajom. Csak amikor előállnak olyannal (más cégek), hogy 9mm-es vastagságból csináltak 7,5-öst és hurrá éltesse őket mindenki mert ez világszenzáció... na attól tudom csak igazán eldobni az agyam. 10mm alatt ez már nem más mint e-penis növelés. Az már egy más dolog, hogy sokan a júzerek közül ezt bekajálják reggelire.
    De igazából ők sem tudnák megmondani, hogy miért ér nekik többet egy 7,5mm vastag telefon, mint egy 9mm vastag. V.színű a többség sem ránézésre sem fogásra nem tudná megmondani a különbséget. 1,5mm meg sehol nem fok befolyásolni semmilyen tárolási helyzetet. Szóval ez már 10mm alatt nettó értelmetlenség, pénz és energiakidobálás az ablakon.

  • Malachi

    addikt

    válasz Dany007 #38 üzenetére

    nehéz lejönni a szerről, évtizedek óta a miniatürizálás volt az elektronikai cégek egyik legnagyobb törekvése és a vevők nagy része a mai napig csettint, ha valami még kisebbet/vékonyabbat/laposabbat lát.

    tévé, telefonok, fényképezők...

    mostanra elértek egy technológiai határt az akkuk meg egyszerűen a használhatóság miatt és hidd el, nem foglalkoznának a vékonyítással, ha a népek nem várnák el. mire jó a megapixel harc? ugyanígy semmire, de valami kell, ami látványos, amit nagy betűkkel ráírhatnak a dobozra, amit mindenki könnyen ért és felfog és tudja, hogy neki az jó. khm.

    végül is nincs ezzel akkora baj, a konzumer rétegben mindig ez volt.

  • madgie

    titán

    válasz Dany007 #38 üzenetére

    Hm, azért az Apple most az új Retina MBP-vel ráállt erre a vonalra. Olyan vékonyra csinálták, hogy ki kellett dobni belőle a LAN csatit és az évek óta bevált magsafe csatit is kivasalták. Mindkettőre van ugyan adapter, de az a komoly másfél centi vastagság nem lett volna túlzás (kábé ennyi hely kell ezen csatiknak, hogy elférjenek)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz madgie #40 üzenetére

    Most, hogy mondod igen. Nekem is beugrott. Bár nekem személy szerint nem tetszik. Az ilyen vékony cuccokat hajlamos vagyok igen sérülékenynek érezni.
    Plusz a megszokott szabvány csatlakozók száműzése a vékonyság miatt sem tetszetős. Az átalakító meg egy plusz nyűg a júzernek.
    De tényleg ezen a téren ott vannak vékonyságban.

    +

    @Malachi

    Szerintem is ez csak egy berögződés. De nem csak gyártói / tervezői oldalról hanem felhasználóiról is. Lehet, hogy tényleg a júzerek egy része ezt akarja. De csak azért mert ezt dobták nekik a gyártók. Ők meg bekajálják. Így megy ez a hype. :)
    Igazából valós igény nem hinném, hogy lenne rá. Súlycsökkentés maximum. De olvastam olyat is itt a fórumon, hogy van akit zavar ha túl könnyű egy mobil.
    A dolog oka valahol ott keresendő, ahogy írod is, hogy kell a júzereknek valami megfogható, megérthető dolog. Mint pl a megapixelháború. Ugyan ez van a vékonysággal is.
    És ez olyan kölcsönös átba***nak fogható fel. Hiszen a júzer átb***a saját magát mert semmire nem megy a 2mm-rel vékonyabb telefonjával. A gyártó is át***a saját magát mert érdemi fejlődést innovációt nem jelent egy 2mm-rel vékonyabb készülék.

    A legrosszabb, hogy az ebbe feccölt pénzt és energiát igazi innovációkra is fordíthatnák.
    Amúgy szerintem is elérte az akku technológia saját határát. De ezt már évekkel ezelőtt lehetett látni. Ideje lenne előrukkolni valami újjal.
    Sokáig nem lehet eljátszani ezt a vékonyság mániát - ugye ott a kínai telefon a maga 6,5(?)mm-es vastagságával, ahogy a megapixelmániát sem. Erre példa a Nokia pureview 40Mpx(?) asszem. Na ez is egy olyan dolog, hogy nem fogják túlszárnyalni egyhamar, meg ez már olyan magas szint, hogy értelme se lenne. Szóval ezt már sokáig nem játszhatják el, mert szépen lassan elfogynak az ilyen júzerbolondító megoldásokból. Kell valami új, amihez megint csak akku teljesítményre lesz szükség. Lásd projector, esetleg valami billentyűzet kivetítés... Egyszóval ha újabb plusz újdonságot akarnak a mobilokba tenni - amivel ugye újra hájpolható és eladható lesz egy készülék - akkor az bizony fogyasztásba fog kerülni. Viszont a mai akkumulátorokkal ez már nem kivitelezhető.

  • Malachi

    addikt

    válasz Dany007 #41 üzenetére

    de az elején még volt valós igény, mondjuk 50 éve, mikor egy tv 30 kiló és szekrényméretű volt. 50 éves berögződés, hogy legyen kisebb/könnyebb/vékonyabb. 15 éve a féltégla Nokiák mentek és a kistáskányi Motorolák. ezt mondom, hogy régóta erre voltak ráállva és igazából először a vásárlói igényekre válaszoltak - most meg már nem igazán tudnak újat mutatni ezért rajta tartják a népet a kicsinyítésmánián, meg a többi régi reflexen. ahogy írod. :)

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Szerintem nem az akku a gyenge pont és nem is a telefon, hanem az emberi tényező, a user aki azt várja hogy a kecske is jól lakjon, de a káposzta is maradjon meg.

    Akinek 4-5 inches nagy fényerejű HD kijelző kell többmagos gigaherz-es processzor egy tonna ram, 1G, 2G, 3G, 4G, BT, WIFI, NFC, GPS és felhőben akar tárolni mindent, de nehogy már vastag és nehéz legyen, az pont azt kapja amit akart. Ez olyan, mint a vicces szöveg: az alábbi hàromból bármelyik kettőt választhatod: lehet olcsó, lehet gyors, lehet jó.

    Itt is el kel döntened, hogy melyik ujadat akarod megharapni.

    Aki lejebb tudja adni az elvárásait a telefonjával szemben, az akkuidőt is fog kapni.

    Ez az energiaválság elég fura dolog a nagyvilágban is. Mindenki azt várja hogy lesz fúziós erőmű és megoldja a gondokat, de egyrészt nem is biztos hogy lesz, másrészt ésszel olcsón meg lehet oldani a hiányt. Pl. 5-600 sőt kilowattos tápot igénylő számítógép helyett 4-10 wattot igénylő számítógépeket kellene otthon használni, legalább az átlagembereknek. Nem számoltam ki, de gigantikus mennyiségű energiát meg lehetne takarítani. A szàmitógépeknél is be kellene vezetni az energiahatékonysági mutatókat, amit jelenleg hűtőknél és mosógépeknél használnak, hogy az emberek a helyes irányba forduljanak.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • dani3l

    őstag

    válasz kiiso #32 üzenetére

    Nem azt igenylik, csak azt kapjak. Abbol, hogy igy is fogynak a telefonok, arra következtetnek - gondolom - hogy akkor biztos ezt kell a nepnek, holott csak kenytelenek megvenni az adott termeket az emberek, mert az van. Nyilvan akinek kell egy uj telo, az nem fog venni egy 5 evvel ezelötti modellt, mert az vastagabb, meg egy hetig birja, hanem megveszi a 7 millis telefont, aztan lenyeli, hogy ez van, a gyarto meg örül, hogy ugyehogy ezt visziki..

    Egyszer valamelyik gyarto helyeben kidobnek 2 tök ugyanolyan telefont, egyik legyen 7 millis, masik meg mondjuk 10, cserebe ketszer akkora akksival (persze egyszerre, nem razr - razr maxx modra), aztan megneznem, melyik fogy jobban.. Komolyan kivancsi lennek az eredmenyre..

Új hozzászólás Aktív témák