Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz passatgt #7 üzenetére

    Ez szarkasztikus akart lenni? :D
    Csak mert nekem eszem ágában sincs papírdarabokkal rohangálni mint telefon.
    Értelmét nem látom a vékonyításnak. Egyszerűen kényelmetlen a fogása. A múltkor bemutatott kínai telefon 6,7mm-es vastagságával már a videón látszott, hogy szerencsétlen fasz 3 órán át gyakorolta a fogást annyira szerencsétlenül állt a telefon a kezében.
    Egyszerűen látszik rajta, hogy ergonómiailag nem egy ember kezébe való készülék.

    Másrészt nálam ez már szánalomfaktor. Legalábbis az a 6,7mm vastag telefon biztosan. Tipikusan érződik belőle, hogy ha már semmi innovatívat nem tudunk kitalálni akkor csökkentsük valahogy a vastagságot mert azt kajálja a nép... :U

    Isten ments, hogy az Apple-t védjem, de ott az iPad 3. Beismerték, hogy több kakaó kell az új kijelző miatt, ezért nem csökkentették a vastagságot, de cserébe durvább akksit raktak bele. Na erről van szó kérem szépen. :) Az emberek 99,9%-nál nincsen gyakorlati haszna a készülék további vékonyításának. Ellenben az üzemidő növelést szinte 100% kitudná használni érdemben!
    Mert lehet, hogy a mai nagyon fiatalok már hozzászoktak az 1 napos üzemidőhöz, de a 25-30 fölöttiek még abban az időben is éltek, amikor egy vezeték nélküli telefont 5-7 napig nem kellett vezetékre dugni.

    @Lorenzo9:

    Akkor ez a hsz lehet leginkább neked szólt :))
    Mondok egy pofon egyszerű példát.
    Sógorom Pesten dolgozik, de rendszeresen jár haza busszal. Általában munka / futkosás után indul a pályaudvarra és úgy ide haza. Az út csekély 2,5 óra. Útközben telefonon szokott youtube-ozni, esetleg filmezni. Éppen hogy kibírja neki az utat! De sokszor volt már olyan, hogy nem épp indulás előtt húzta le a töltőről a telefont és akkor félúton lemerült a telefon. Aztán akkor már nem csak filmet nem tudott nézni hanem telefonálni se.
    Márpedig ezek a mai multimédiás készülékek amiket még páran telefonnak hívnak pont arra lett kitalálva, ha ülsz egy dögunalmas buszon 2-3 órát akkor is tudj mit csinálni.
    És akkor még csak Magyarországról beszéltünk! Ami egy rettentően pici ország. Gondoljunk csak egy Németországi távolsági buszozásra, vagy Amerikára, Fr o-ra stb... Ahol jóval nagyobb a távolság...

    Plusz ami még nagyon fontos az az, hogy 1 napos üzemidővel statisztikailag jóval nagyobb az esélyed belefutni egy olyan helyzetbe, hogy épp akkor merül le a telefonod amikor szükséged lenne rá, mintha mondjuk 3-4 napig bírná.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz BandiHUN #15 üzenetére

    Igazából értem mire gondolsz, csak a probléma többoldalú.

    Mert egyrészt bizony ezeket a telefonokat multimédiára találták ki. Másrészt meg mégsem mert az akksi nem bírja. Szóval igen eladják őket úgy, hogy ilyen-olyan multi-média videónézés, nezehallgatás, 3G net anyámkínja stb... közben meg az akksi egy elég szűk keresztmetszetet biztosított mindehhez. Ja és akkor még a játékokról ne is beszéljünk! Épp most került címlapra a logouton egy durva cikk a telefonos játékokról. Na ezek után mondja valaki, hogy nincs erre kereslet, nincs ennek piaca. Na de kérem, egy ilyen mai komolynak számító telefonos játék pillanatok alatt lemeríti az akksit. És itt most nem arról van szó, hogy emberünk órákon át akarsz játszani, nem dehogy... De ha a napi rutinhoz hozzácsapunk egy kis játékot egy kis filmezés már meg se éli a telefon az estét.
    Szóval kicsit úgy érzem, hogy mindent az arcunkba tolnak de nem biztosítják megfelelően a feltételeket.

    Abban is egyetértek, hogy nem kell állandóan a telefonon lógni. Én nem is teszem, de sokan mások igen. És elvileg a többség igényét szolgálnák ki a gyártók. Tehát kár azzal érvelni, hogy nem kell annyit használni telefont. Persze, hogy nem kell, de attól az még arra lett kitalálva. Asszem bog fogalmazta meg jól ezt az akksis helyzetet az egyik cikkben. Miszerint lehet üzemidőt növelni a telefonokon könnyedén. Le kell venni a fényerőt. 3G-t kikapcsolni, Wifit kikapcsolni, játékot, filmet elfelejteni és kész is. Na igen, de ha így teszünk akkor gyakorlatilag fölöslegesen vettünk okostelefont. Hiszen épp azokat a funkciókat blokkoljuk ezáltal ami miatt okostelefon egy okostelefon. Ezek nélkül kb mezei Nokia 3210-es szint maradna csak. Akkor meg már inkább vegyünk egy 3210-est ami anno bírta egy hétig is! És ahogy mondod egy iPod touch-ot játékra, filmekre külön. Itt persze megint probléma a hordozhatóság és helytakarékosság kérdése.

    Én pl csak azért vettem okostelefont, mert nem akartam külön kamerát és kompakt fényképezőt venni. Na meg GPS-t sem ha néha kell. Igazából az ritkán kell, de ha igen akkor jó ha van. Szóval nekem épp az tetszik benne, hogy minden az egyben készülék. Persze minőségileg nem fullos de arra nincs is szükségem.

    Szóval igen, el lehet húzni az üzemidőt, kérdés megéri-e? Nem e lenne egyszerűbb ha a gyártók nem lennének vékonyságmániásak, hanem helyette beraknának egy dupla vastagságú akksit és akkor nem 1-2 nap lenne az üzemidő, hanem mondjuk 3-4 nap. Azzal már kilehetne békülni.
    Mert például az én LG P500-asom 15mm vastag! És teljesen kényelmes a fogása. Nem akar kiesni a kezemből. Bőven belefér a farmerzsebembe. Sőt, annyira bőven, hogy gyakran keresztbe fordul annyi hely van. Szóval ilyen szempontból teljességgel értelmetlen pénzt és energiát fordítani abba, hogy 6-7mm vékony telefonokat gyártsanak miközben az akkumulátoridő - még ha megoldható is - de sokkal komolyabb probléma.
    Gondolj csak bele. Adott egy 7mm vastag telefon. Amiben már van mondjuk egy 1500mAh-s akksi. Mi lenne ha mondjuk nem 7mm vastag lenne a telefon, hanem mondjuk 11mm és akkor elférne benne 2db 1500mAh-s akkumulátor! Olyan szörnyű lenne?
    Mert én inkább a 11mm vastagságot választanám ha cserébe duplázódna az üzemidő. És nem azért, mert nem tudom minden este tölteni, mert tudom.
    Csupán kényelmesebb! És kevesebb a kockázat arra, hogy éppen akkor merül le a telefonom mikor szükség lenne rá. Pontosan fele akkora esély lenne rá, mint amúgy.

    (na asszem emberedre akadtál. sajnos én is arról vagyok "híres", hogy kisregényeket írogatok... :DD)

  • Dany007

    veterán

    válasz BandiHUN #19 üzenetére

    Igen, valami ilyesmire gondoltam én is. Én simán bevállalnám a vastagabb telót cserébe hosszabb üzemidőért. És igen az a probléma, hogy a gyártók többsége szerint a vékonyság a "menő". Holott ez már a júzerek 90%-t nem érdekli. Főleg annak fényében, hogy sok esetben nap végére már használhatatlan lesz a telefonjuk.

    Ezért is írtam ha már nem tudnak igazi fejlesztéseket, érdemi újításokat kitalálni akkor nyúlnak a vékonyításhoz, mert azzal is lehet menőzni... Ami meg sz.tem szánalmas.

    A másik témához én (is) pont olyan vagyok, aki utál bármit is cipelni magával. Amit lehet zsebre rakok. Ezért is szar nekem most a nyár. Rövidgatyában alig férnek el a cuccaim.
    Télen a kabát belső zsebében elfér a telefon, cigi, öngyújtó, kulcs, pénz, jogsi (személyit nem hordok). Viszont amint elmúlik a kabátos korszak egyből szívok, mert a farmerom zsebében mindez már elég neccesen fér el. Tehát ha még hozzá kéne tennem egy iPod touch-t csak mert esetleg kerülök olyan helyzet amikor filmet néznék meg is hülyülnék. :)
    Táskát meg nem vagyok hajlandó mindenhová magammal vinni.

    De így pl egy kirándulás / nyaralás is egyszerűbb. Ugye nem kell külön telefont, laptopot, gps-t, kompakt fényképezőt magammal vinnem hiszen mindez benne van az egy szem kis telefonomban. Na ezért jó nekem, hogy van ilyen okostelefon. Amióta megvan az okostelefon kb 2-3x annyi fényképet készítettem, mint amennyi fényképünk készült a születésem óta! Pedig fotós családban nőttünk fel...
    Jó persze a minőség nem ugyanaz. A 3 évvel ezelőtti Tunéziai nyaralás képeit nézegetve döbbentem rá, hogy mennyire gagyik is a mobilos kamerák. Ott egy olcsó 30k-s kompakt géppel fotóztam hozzá nemértőként minden auto beállításon és így is 100x szebb, tisztább élesebb, zajmentesebb képeket csinált, mint most egy szokványos felsőkategóriás okosteló. Szóval azt elismerem, hogy a dedikált gépek minősége szintekkel jobb. De nekem ez is elég, plusz kárpótol az állandó elérhetőség.

  • Dany007

    veterán

    válasz Integra #30 üzenetére

    Bivaly erős polikarbonát golyóálló "üvegnek" is szokták használni, de sajnos tényleg mocskosul könnyen karcolódik...

  • Dany007

    veterán

    válasz kiiso #32 üzenetére

    Nem hinném, hogy ez így van. Se idén (iPad3) se tavaly nem volt érdemi vékonyítás náluk. (iPhone 4 és 4S pontosan ugyanolyan vastag)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz madgie #34 üzenetére

    "A hármas azért lett kicsit vastagabb, mert az új kijelző miatt nagyobb akkukra volt szükség."

    Igen pontosan erre akartam célozni az elmúlt pár hsz-ben is! Az akkut növelték egy érdemi fejlesztés érdekében (a kijelzőfelbontása) és b***tak a további vékonyításra! Mert sokkal fontosabb volt, hogy az üzemidő megmaradjon, minthogy 1-2 mm-rel vékonyabb legyen a készülék.
    Ez a helyes lépés!

  • Dany007

    veterán

    válasz kiiso #37 üzenetére

    Igen emlékszem a hírre az Applele kapcsolatban.
    Igazából másokkal kapcsolatban is. Mert külön mentem egy gyűjtőhelyre az ilyen híreket. :)
    Szóval így kapásra 10 egymástól különböző cikket is tudnék linkelni amely mind forradalmi akkumulátortervezetekről és hamarosan történő "megváltásról" ír az elmúlt 6 évben. Mondanom se kell, hogy egyikből se lett semmi. :)

    A vékonyítás meg csak egy hype, amit az Apple is követett. Igazából a 3G-3GS még 12 mm fölött volt. A 4/4S meg már 10mm alatt. Ezt azért érdemes volt meglépni. Ezzel nincs is bajom. Csak amikor előállnak olyannal (más cégek), hogy 9mm-es vastagságból csináltak 7,5-öst és hurrá éltesse őket mindenki mert ez világszenzáció... na attól tudom csak igazán eldobni az agyam. 10mm alatt ez már nem más mint e-penis növelés. Az már egy más dolog, hogy sokan a júzerek közül ezt bekajálják reggelire.
    De igazából ők sem tudnák megmondani, hogy miért ér nekik többet egy 7,5mm vastag telefon, mint egy 9mm vastag. V.színű a többség sem ránézésre sem fogásra nem tudná megmondani a különbséget. 1,5mm meg sehol nem fok befolyásolni semmilyen tárolási helyzetet. Szóval ez már 10mm alatt nettó értelmetlenség, pénz és energiakidobálás az ablakon.

  • Dany007

    veterán

    válasz madgie #40 üzenetére

    Most, hogy mondod igen. Nekem is beugrott. Bár nekem személy szerint nem tetszik. Az ilyen vékony cuccokat hajlamos vagyok igen sérülékenynek érezni.
    Plusz a megszokott szabvány csatlakozók száműzése a vékonyság miatt sem tetszetős. Az átalakító meg egy plusz nyűg a júzernek.
    De tényleg ezen a téren ott vannak vékonyságban.

    +

    @Malachi

    Szerintem is ez csak egy berögződés. De nem csak gyártói / tervezői oldalról hanem felhasználóiról is. Lehet, hogy tényleg a júzerek egy része ezt akarja. De csak azért mert ezt dobták nekik a gyártók. Ők meg bekajálják. Így megy ez a hype. :)
    Igazából valós igény nem hinném, hogy lenne rá. Súlycsökkentés maximum. De olvastam olyat is itt a fórumon, hogy van akit zavar ha túl könnyű egy mobil.
    A dolog oka valahol ott keresendő, ahogy írod is, hogy kell a júzereknek valami megfogható, megérthető dolog. Mint pl a megapixelháború. Ugyan ez van a vékonysággal is.
    És ez olyan kölcsönös átba***nak fogható fel. Hiszen a júzer átb***a saját magát mert semmire nem megy a 2mm-rel vékonyabb telefonjával. A gyártó is át***a saját magát mert érdemi fejlődést innovációt nem jelent egy 2mm-rel vékonyabb készülék.

    A legrosszabb, hogy az ebbe feccölt pénzt és energiát igazi innovációkra is fordíthatnák.
    Amúgy szerintem is elérte az akku technológia saját határát. De ezt már évekkel ezelőtt lehetett látni. Ideje lenne előrukkolni valami újjal.
    Sokáig nem lehet eljátszani ezt a vékonyság mániát - ugye ott a kínai telefon a maga 6,5(?)mm-es vastagságával, ahogy a megapixelmániát sem. Erre példa a Nokia pureview 40Mpx(?) asszem. Na ez is egy olyan dolog, hogy nem fogják túlszárnyalni egyhamar, meg ez már olyan magas szint, hogy értelme se lenne. Szóval ezt már sokáig nem játszhatják el, mert szépen lassan elfogynak az ilyen júzerbolondító megoldásokból. Kell valami új, amihez megint csak akku teljesítményre lesz szükség. Lásd projector, esetleg valami billentyűzet kivetítés... Egyszóval ha újabb plusz újdonságot akarnak a mobilokba tenni - amivel ugye újra hájpolható és eladható lesz egy készülék - akkor az bizony fogyasztásba fog kerülni. Viszont a mai akkumulátorokkal ez már nem kivitelezhető.

Új hozzászólás Aktív témák