Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hajbel

    addikt

    válasz Ant@ #200 üzenetére

    Jó meglátás, de szerintem 3-3 inkább. A hazugság és a bug rengeteg, de a tartalom és az érték is. :U

    "I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

  • Tikakukac

    titán

    válasz hajbel #197 üzenetére

    Nyugi, ha körbenézel, egyetlen 0 perces fika kommentem sincs, tehát egy szint alá nem süllyedek, mivel a kommentem eleve nem az a kategória.

    Nem. Te csak elegánsan kikerültél jóóóó sok megválaszolandó fejlesztéssel és kiadással kapcsolatos kérdést majd ráterelted a szokásos gametime rulez mederre, mert ezzel 1 tollvonással mindent meg tudsz oldani érdemi vita nélkül. Ez sajnos pont az a szint amiről itt beszélünk/beszélek.

    A CDPR szedette le a Playstoreból a játékot, pont azért, mert a Sony nem tett lépéseket az ügy érdekében, az ő politikájuk ugyanis az, hogy bug és teljesítménybeli hibákra nem adnak refundot. A CDPR tehát azért szedette le a játékot Playstoreból, hogy ott is lehessen refundolni minden egyes embernek.

    Tehát tett példátlan lépéseket a konzolgyártó és a kiadó? Igen. És én azért követtem ezt az első-második hullámot, nekem nem egészen pontosan így jön le ez a folyamat. Voltak itt kisebb döcik, megkötések és nem kevés zabos user, akiknek a pénze igencsak lebeg meg lebegett a semmiben.

    Ez is egy jó példa volt arra, hogy teljesen tájékozatlan vagy a témában, amiben ragelsz és engem vádolsz azzal, hogy lesüllyedek egy szintre, mert a vitához megkövetelek egy bizonyos jártassági szintet.

    Hogyne. Gondolom fejlesztő is vagy meg teszter. Ha már jártassági szintek, akkor menjünk ebbe az irányba és csacsogjunk erről. Neked hány órád van programozásban? :P Érzed már mit csinálsz és miért nagyon rossz?

    Én többször is elismertem a játék hibáit, ti viszont csak fikázódtok.

    Mekkora szerencse, hogy itt vagy és meg tudod húzni a határt a fikázás előtt és után :K Kértem én azokat a játékokat is, amik ilyen körülmények között születtek ekkora pénzből és ilyen durván bugosak voltak, de sajnos ezt sem kaptam meg.
    Mondok jobbat. Szerintem csak szimplán bejött neked a játék, tetszik, jól érzed magad vele, a hibáival együtt tudsz élni és el tudod őket rejteni valahol mélyre, ezért ultra magasságokban vagy a témában és hiperérzékeny vagy minden ezzel ellentétes véleményre. Mindösszesen nem tudod elviselni, hogy más felhántorgatja azt nagyon nem kevés ultragáz részét, ami márpedig ott van, független attól, hogy 0 perces, 1 órás vagy 1000 órás az a valaki aki leírja. De mivel nyilván ezekkel vitatkozni nem tudsz, ezért inkább ignorálod és sértegeted azokat, akik nem vesznek béta játékot teliárban és nem játszanak vele. Jól látom vagy jól látom?

    Ebben a kommentben konkrétam jellemfejlődésre gondoltam, nem pedig szakmaira. Nem lep meg, hogy nem értetted.

    Nem lep meg, hogy, hogy, hogy mi van? :DDD Hogy jön ide ebbe a jellemfejlődés? Ha neked egy ultra kerek és kiegyensúlyozott életed van olyan személyiséggel, hogy abból könyvet írhatnak pszichológusok, abban az esetben a game-brake bugok megszűnnek, a trágya optimalizáltság kisimul, a tartalmak betöltődnek, amiket kivagdaltak és minden happy lesz és nem születnek meg ezek a csúnya hozzászólások? Erős a hétfő.

    A játék marha jó. Iszonyat a potenciál benne. Kell neki egy év és még megszámlálhatatlan mennyiségű fejlesztési idő, és tökre elhiszem, hogy rendben lesz.
    De azért álljunk már meg és ne kezdjük el itt a sztorit vagy a zenét és bármi kimagaslót felhozni annak elmaszkolására vagy kiegyenlítésére, hogy a kiadtak egy szinte félkész játékot, AMI TÉNY, nagymamám cirmos cicája is megmondja, hogy ez történt, mert nem véletlen voltak a konzolos sumákolások sem, azt azért szintén mindenki beláthatná. Ez nem focimeccs, hogy 1-1 meg 3-3 és kész a tuti játék. Ez egy kerek egész dolog. Azért mert egy torta habja párját ritkítja még nem nézem el neki, hogy a piskóta meg leégett.

    Pár gameplay videóba benéztem, tehát nem az agyatlan bugválogatásra rejszolgatok, mint azt szeretnéd. Random beleválasztottam és az első az volt, hogy VR Pisti próbált megdögleszteni valami robotot úgy, hogy ne akadályozza a továbbjutást, mert game-brake volt miatta. Jó a sztori, biztos, csak ha ilyenek vannak azt reszelhetem lecsóba.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Raymond

    félisten

    válasz hajbel #199 üzenetére

    "a negatív kommentekre reagáltam csak"

    Azt hiszem ez igy kiemelve a problema amire a kollegak megprobaltak ramutatni ;)

    [ Szerkesztve ]

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • mike1334

    veterán

    válasz hajbel #192 üzenetére

    Ja, a felháborodott emberek tízezrei tévednek, de te tudod a tutit. Mindenki szembe jön az autópályán effektus...ez a röhelyes.

    ...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

  • hajbel

    addikt

    válasz mike1334 #204 üzenetére

    Mivel más játékoknál pl. red dead 2 is voltak felháborodott emberek, No Man's Skynál is, Stalkernél, aminél mai napig pörögnek a fórumok és cult classic lett és még sorolhatnám, szóval ez is rossz érv. Majd ha neked is lesz vele személyes tapasztalatod, szívesen látunk a topikban :)

    #202Tikakukac: TL2R. Már leírtam amit akartam. Egyszerűen teljesen irreleváns érveket hoztok fel, amiből látszik, hogy nem játszottatok a játékkal, nem ismeritek, így a vita meddő, mivel nincs meg az alapvető jártasságotok a témában. Ergo a tizedik legitim, hiteles forrásból jövő érvre (pl. olyan véleménye, akinek 130 órája van a játékban) is a youtube bugvideókkal érveltek és a steam kommentekkel (akiknek meg pár órájuk van benne), ami megint csak bullshit kategória, mert nem személyes tapasztalat és egybként nem is az én felvetésemre megy a reakció. Fárasztó és sehova nem vezet. Ez olyan, mintha valami szektással vitatkoznék, aki beprogramozta az agyába a dogmáit és egyetlen észérv sem hatna rá. Egyébként 10 évem van programozásban, de a játékfejlesztésnek csak bizonyos százaléka programozás. Mindazonáltal a szoftverfejlesztéshez azért van köze, legfőképpen a kialakult helyzethez, mert az informatikai vállalatok hasonlóan működnek.

    "I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

  • sixpak

    nagyúr

    válasz mike1334 #204 üzenetére

    Steam-en 316.000 értékelés, többnyire pozitív.
    Metacritic 7,2
    Critic reviews 86
    Az nem annyira rossz....vagy ők is fordítva mennek... :D
    Szerintem az röhejes, ahogy marják egymást az emberek egy játék miatt.
    Sokan kötelességüknek érzik megcáfolni azt, aki esetleg jó véleménnyel van a játékról, persze 2 méter magasról lenézve a jobbágyokra. :)
    Én mondjuk nem vagyok programozó, ezért a véleményem nem is lehet releváns :D , de szerintem a játék méltatlan a sok szennyre, amit kap.
    Inkább rosszkor volt rossz helyen (nem tökéletesre csiszolva) aztán elmosta a szarvihar, kár értük, remélem kilábalnak ebből valamikor.

    https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

  • Tikakukac

    titán

    válasz hajbel #205 üzenetére

    :DDD :DDD :DDD

    Ergo a tizedik legitim, hiteles forrásból jövő érvre (pl. olyan véleménye, akinek 130 órája van a játékban)

    Az, hogy ez a legitim és hiteles (hogy megint mi van?!) az csak azért van, mert ezt kinevezted ütőkártyának ami a black-jack alatt mindig annyit ad az első lapodhoz, hogy 21 legyen. Most épp 130 óra, de volt ez itt már 110 is. Egy másik vitában ez lenne 3 tehén. Mert neked annyi lenne. Egy harmadik vitában meg 42 év, mert annyi vagy. Még mindig nem érzed miért über ciki amit csinálsz és pont a saját magad leírtakat rúgod fel huszadjára is?

    a youtube bugvideókkal érveltek és a steam kommentekkel (akiknek meg pár órájuk van benne), ami megint csak bullshit kategória, mert nem személyes tapasztalat és egybként nem is az én felvetésemre megy a reakció

    Tehát. Adott egy játék ami realtime megy vagy vágatlanul videóról. Ömlenek belőle a bugok, a beakadások, a pocsék optimalizálás és a játékmenet megakasztó jelenetek. De ez nem hiteles és legitim, mert nem én játszottam a játékkal és szívtam be ezeket, hanem más. Hogy mitől lenne más, ha ezek én idéztem volna elő, nem tudom. Ja, de, tudom. Nem tudnád leírni ezredjére is azt az egyetlen választ bármire, hogy kuss a neve annak, aki nem vesz béta játékot és tol bele heteket :B

    Fárasztó és sehova nem vezet.

    Galamb és sakk. Ez oda vezet, ezt csináljuk most. Vagyis csináltuk, mert dolgoznom kell most már, ergo ezt majd lerendezed mással ha akarod.

    Ez olyan, mintha valami szektással vitatkoznék, aki beprogramozta az agyába a dogmáit és egyetlen észérv sem hatna rá.

    Disszociatív személyiségzavar lesz ez.

    Egyébként 10 évem van programozásban, de a játékfejlesztésnek csak bizonyos százaléka programozás. Mindazonáltal a szoftverfejlesztéshez azért van köze, legfőképpen a kialakult helyzethez, mert az informatikai vállalatok hasonlóan működnek.

    Nekem 15. Nyertem. Akkor ilyenkor a te logikád mentén az van, hogy... hogy én vagyok a király :N

    Feladtam. Jó játékot.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • mike1334

    veterán

    válasz sixpak #206 üzenetére

    A játéknak a javítható bugok mellett azért elég sok hibája van. Nem azt hozta, amit megígért. Ennyi. Ezt nem lehet szépíteni, redditen tételes lista van róla. Más is hazudott? Nyilván. De nem mondják, hogy az évezred játéka. Gagyi az ai? Eléggé. Javítható? Nem hiszem. Mellé jött még az előző generációs konzol fiaskó, és az, hogy 0 kommunikáció volt ezzel kapcsolatban a megjelenés előtt..könyörgöm még kamu ps4 gameplay is volt egy héttel a megjelenés előtt. Lehet bármit állítani, tavasz előtt nem lett volna szabad kihozni, ez csak egy béta. Lehet élvezni, nincs is azzal semmi baj, én is játszottam már bénább játékkal, és szerettem, de ne állítsuk már, hogy forradalmi...

    ...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

  • Hunpriest

    senior tag

    Tyű de régen volt már ennyire megosztó játék. Mindenesetre szerintem a Steam-es review-k jól összefoglalják a kérdést, a legtöbb pozitív értékelés valahogy így néz ki:

    Bugos mint a szar? Igen.
    De ettől függetlenül jó játék? Igen.

    Kicsit ilyen bűnös élvezet szaga van a dolognak.

  • sixpak

    nagyúr

    válasz mike1334 #208 üzenetére

    Nem forradalmi, én ezt nem állítottam, vannak bugok is, én még csak grafikaiba szaladtam bele, gamebreakingbe nem (94 órám van eddig).
    Szar az ai?
    Szar.
    Akarok beszélgetni mindenféle csövessel az utcán?
    Nem. (esetleg valami szaftos szenyoritával :D)
    Jól fut PC-n?
    Igen, jól (bár a hivatalos gépigény barokkos túlzás volt, ez nem szép dolog).
    Szarul fut prev gen konzolon?
    Eléggé.
    Az utolsó csúszás bejelentésekor állítólag többet estek a részvényeik, mint a "cseppet döcögős" start után.
    Kétfelől volt nyomás, egyik oldalról a befektetők, másikról a játékos társadalom, akik nem toleráltak volna még egy delay-t.
    Mi volt a helyes döntés?
    Passz.
    Részemről jó ez így, szépen fut, a sztori, karakterek, hangulat, grafika első osztályú.

    Az én véleményem az, hogy ez a játék bizonyos szempontból rétegjáték, nagyrészt a hangulat fogja meg az arra fogékonyakat, köztük engem is.
    De ha valakit teljesen hidegen hagy a hangulat, nem érdekli a cyberpunk környezet, nem rajong érte sok éve, akkor az legjobb esetben is csak közepesre értékelné a játékot.... így meg, hogy technikai problémákba is sokan szaladnak, a hátuk közepére nem kívánják és ennek hangot is adnak minden csatornán.
    Mivel én objektív vagyok általában, ezért elismerem, hogy a fordítottja is igaz lehet.
    Aki rajong a témáért, az hajlamos szemet hunyni sok dolog felett.

    Persze a lényeg, hogy nekem eszembe sem jutna beleállni valaki(k)be, mert nekik más a véleményük, mi a f@szért tenném?
    Nekem attól nem lesz jobb, hogy megpróbálok okoskodni, meg megcáfolni személyes véleményeket...kivéve persze, ha mindenkinél okosabb akarnék lenni. :D
    Jó játékot mindenkinek... akár fél év múlva is. :D

    [ Szerkesztve ]

    https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

  • hajbel

    addikt

    válasz Tikakukac #207 üzenetére

    1. Azt írtam, hogy 90 és 110 óra között adott a legtöbbet, nem azt, hogy összesen annyim van benne.
    2.Minden játékban vannak bugok és bugvideók, de 12 éven felül nem érvelnek vele.
    3. Jaja, biztos én vagyok a galamb, mivel csak arról beszélek, amiről tapasztalatom van, Te pedig floodolsz egy olyan topikot, amihez 0 közöd van, 0 tapasztalattal és 0 tájékozottsággal.
    5. A programozást is, mint a többi rengeteg OFFot, Te hoztad fel, értelmes, normális, témához tartozó ON érv hiányában, én csak megválaszoltam a kérdésedet. Hiba volt, mert mégjobban szétfloodoltad vele a topikot.

    #208mike: A kommentedben linkelt reddit postban nem a játék hibáiról van szó, hanem a be nem váltott ígéretekről. Mondjuk az első bekezdés 39:34-es pontban állított nyilvánvaló hazugság után, amire kb. 50x felhívja a figyelmed a játék nem olvastam tovább, de biztos rengeteg olyan dolog van benne, ami igaz. Ettől még ugyanúgy jó játék marad, van az a réteg, aki számára forradlmi. Mondjuk grafikát tekintve mindenki számára forradalmi, ez objektív.

    "I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

  • mike1334

    veterán

    válasz sixpak #211 üzenetére

    Tavaly novemberben előrendeltem, és ki is fizettem. Erre megkaptam....ezt. Rengeteg lehetősegük lett volna kommunikálni, hogy nem az jön, amit ígérnek. Az utolsó utáni pillanatig hazudtak, csak akkor jött a refund meg a bocsi-bocsi, amikor visszacsapott a ***. Biztosan jó játék lesz fél év múlva, csak nem az, amit beígértek. Akcióban újra meg fogom venni, ebben is biztos vagyok. De ez nem az, amiért (újra) pénzt adnék. Ha valakinek így is tetszik, és élvezi, az szuper. Nekem csak azzal van gondom, hogy (itt sem) lehetett normális kritikát írni a játékról, mert jöttek az illetékes cdpr részvényesek (tisztelet a kivétlenek), és meghazudtolták az embert a....ja, hogy cáfolni nem ment tényekkel. Mindegy is, jó játékot :)

    ...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

  • hombre[EU]

    veterán

    válasz hajbel #197 üzenetére

    az ámokfutásod körülbelül itt ért a csúcspontjára :DDD
    a cdpr nem szedetett le semmit. azért lōtték le a store-ról,mert a cdpr a sony felé irányította a refundokat, akik nincsenek berendezkedve egy ilyen rendszerre,mint ami a steam vagy akár ms-nél van ezért manuálisan kell eljárniuk minden egyes felhasználónál. és azért oldották így meg,hogy ne maradjon kiskapu (megveszem,végigjátszom,refund), ne gyūljön össze még több eset illetve egy kisebb pofon a lengyeleknek, tudják hogy legközelebb kivel ne szórakozzanak :D
    a cdpr (nem a desktop elōtt ülō melós) egy mocskos patkány módjára viselkedett az elmúlt idōszakban és ez a "vallásifanatizmus" amit mūveltek kezd átmenni nevetségesbōl szomorúba

    [ Szerkesztve ]

    Life, Uh, Finds A Way

  • brumi1024

    veterán

    válasz hajbel #192 üzenetére

    Ez a vegigrohanas vagy sem relativ. 60 oranal vagyok, kb elfogytak a mellekkuldetesek (autoversenyzest nem csinaltam meg, mert eleg zavaro, hogy ha gyors vagy akkor gyakorlatilag mogedgeneralja folyamatosan az autokat), egy-ket giget megcsinaltam, de (nekem) unalmasan repetitivek, ugyhogy az kimarad. Teljes terkepet bejartam, ket endinget megcsinaltam, es abszolut egyetertek itt a nagy tobbseggel es a teszttel: az alapsztori jo, a mellekkuldetesek nagy resze szinten, de erosen erzodik, hogy ez egy befejezetlen jatek. Nem a bugokra gondolok, hanem az egesz uresnek erzodik, latszik, hogy hianyoznak feature-ok, tartalom, stb.

    Vartam a jatekot, a W3-ban 470 oram van, de osszessegeben csalodtam benne. Teljes aron biztos refundoltam volna.

    [ Szerkesztve ]

  • Tikakukac

    titán

    válasz hajbel #212 üzenetére

    1. Kemény. Tudod, ha lenne játékfejlesztéshez közöd, akkor ezt nem írtad volna le, mert ez így még csak rosszabb lett, mint eddig. Akkor mennyid van benne? Honnantól leszek majd legitim és valid gémer aki kinyithatja a száját? 1 számot írj le. 1 számot, ami órában ezt megmondja. Köszi.
    2. Tényleg? :DDD :DDD :DDD Sorold fel azokat a játékokat, amikhez ennyi és ilyen szintű bugvihar, optimalizálatlanság és megjelenés körüli hurci van AAA-ban. Anthem volt talán még hasonló, bár ehhez képest az is csiszolt gyémánt volt. Hát meg ugye házon belül a Witcher 3 is.
    Az, hogy 12 éven felüliek nem érvelnek gameplay videókkal, tesztekkel, bugvideókkal akármikkel ez megint a te egyéni kicsi buborékvilágodban létező szabály mindösszesen. Ez neked egy bűnös élvezeti cikk a hibái ellenére is. Amivel semmi gond nincs, úristen nekem mennyi amúgy gatya játék van amit szerettem/szeretek.
    A gond az, hogy vérszemet kapva, habzó szájjal esel neki bárkinek egy általad nonstop bővített és meghatározott szabályrendszer szerint, akiknek nem tetszik a kiadó gyakorlata és a produktum, amit kihoztak. Erre 1 szó van: szerecsenmosdatás.
    3.Nincs flood, ezt csak te szeretnéd megint rátolni másokra. Van közöm, van tapasztalatom, van tájékozottságom. Csak neked nem tetszik, hogy ezek közvetettek, nem közvetlenek a játékkal. Mindösszesen ez a gondod és ezt nem fogadod el. Ha úgy érzed ez flood, akkor ne írd le ezredjére is, irény a modker. Sajnos ez ettől messze van. A neked nem tetsző vélemények nem lesznek automatikusan azok.
    4. Az eltűnt.
    5. Pont azért hoztam fel, hogy észrevedd magad végre, hogy te pont ezt csinálod! Görbe tükör, tudod.
    A 187-es kommentben leírtam, hogy ez lesz, nézz csak vissza bátran, gyerünk. Felhoztad az örök klasszikus "mennyit játszottál vele?" kérdést, aminek még mindig nincs köze ahhoz, hogy a cég mit kommunikált, mit fejlesztett le, milyen minősége lett a kész terméknek, hogyan oszlottak meg a fejlesztési költségek, milyen körülmények között történt a head felé a kommunikáció, hogy ez így ennyire félresiklott, ki volt az, aki elkezdte elmaszatolni a konzolos verziók gatya mivoltát stb. EZEK GAMETIME FÜGGETLENEK Felfogod végre miről volt szó, mielőtt te idekeverted a ki mennyit játszott vele dolgot? Erről ment az elmélkedés, nem arról, hogy bárkinek baja lenne azzal, hogy ez neked a best game evör vagy mi és hol lesz tuti.
    Te vagy az aki ezeket az OFF-okat gyártja és ássa és ássa mélyebbre és mélyebbre. Pedig tényleg csak annyit kéne belátni, hogy ezeknek a parasztoknak itt igazuk van, és ez a játék legalább fél évnyi fejlesztést kért volna még alaphangon, hogy hozza azokat a mércéket, amiket elvártunk vagy hát egyáltalán amit a stúdió kommunikált kifelé, hogy itt mi lesz ha ez készen lesz.
    Az 1+1 az 2. Nem kell megvennem és belerakni 1 órát, 10 órát, 100 órát, főleg nem a világ teljes lakosságának. Világosan, feketén és fehéren egyértelmű, hogy a játékot konkrétan lenullázó brutális szintű hibák és gondok vannak amiket megjelenés után csiszolnak ki és sajnos vannak részek, amiket esélyesen nem is lehet kihozni patchekkel. Fact. Tény. Pont. Rohadt mindegy ki írja, mutatja, videózza, énekli. Ez a nagy helyzet. Ha ezredjére is megéri mosdatni a bizonyost, tedd. Kiszálltam végleg a topikból.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Tikakukac #216 üzenetére

    5 év és 3 különböző időzónában zajló fejlesztés eredményéről, az ME Andromédáról se feledkezzünk meg... Az a megjelenésekor eléggé katasztrofális lett PC-n, mém hegyek meg nevetséges videók tömegei születtek belőle. Csak a PC-t nézve, az Andromeda bizony rosszabbul kezdett, mint a CP...

    Aztán jött néhány patch ami nagyrészt javította a gondokat, de utána gyorsan abba is hagyták a játékkal való törődést, pedig lett volna benne még potenciál és nekifogtak az Anthemnek, ami megint nem sült el jól...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • RubbishBin

    senior tag

    válasz Tikakukac #216 üzenetére

    Fél év nem lesz elég szvsz, hogy elérje a játék az ígért szintet. Ha egyáltalán eléri azt valaha. Ha bugmentes lenne, akkor is rohadt messze lenne az ígéretektől.

    Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

  • hajbel

    addikt

    válasz hombre[EU] #214 üzenetére

    [link] "'A Cyberpunk fejlesztői korábban megígérték, hogy bárki, aki elégedetlen a játékkal és vissza szeretné kapni a pénzét, annak biztosítja ezt a lehetőséget, de a Sony és a Microsoft is jelezte, hogy erre csak bizonyos feltételek mellett kerülhet sor. Ezért a lengyelek inkább úgy döntöttek, hogy levetetik a Cyberpunk 2077-et a digitális boltból, így pedig bárki élhet a refund jogával." Ennyit az ámokfutásról.

    #215brumi1024: Az ilyen véleményekre vagyok kíváncsi, mármint azokéra, akik érdemben hozzá tudnak szólni. Nyilván ha nem floodolják szét a topikot offal, akkor láttad volna, hogy én is megfogalmaztam néhány kritikát a játékkal kapcsolatban. Nekem jócskán kijutott a bugból, de néztem a híradót, olvastam a shardokat, csináltam a gigeket, amik nagyon jó küldetésekhez is elvezettek, kiemelkedő történettel. Mire gondolsz üresség alatt?

    #216Tikakukac: Csak hajrá, floodold tovább a topikot egy 10 éves szintjén. Én nem asszisztálok tovább hozzá. Majd ha lesz személyes tapasztalatod a játékkal, gyere vissza, akkor majd el is olvasom az ON kommentedet :)

    "I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

  • Juhaszatti

    addikt

    válasz CPT.Pirk #217 üzenetére

    "Csak a PC-t nézve, az Andromeda bizony rosszabbul kezdett, mint a CP..."

    Meg az Arkham Knight is, és még lehetne sorolni, határt csak az szab neki, hogy milyen messzire akarunk visszanyúlni az időben. De szerintem felesleges, valóban pocsékul rajtolt ez is. Viszont biztosan jobban ki lesz kalapálva idén, mint például a játékként jó, de technikailag roncs Gothic széria, aminek elengedték a kezét, aztán a játékosközösség pofozta ki úgy, ahogy.
    Annyi biztos, hogy ilyen fanatikus boszorkányüldözés még egyetlen kiadóval vagy játékkal szemben sem alakult ki. Persze igaz a mondás, magasról lehet nagyot esni.

  • Döglött Róka

    veterán

    válasz Tikakukac #216 üzenetére

    Szerintem ő bunfi másodregje (aki engem akart megölni neonszínű virtuális dildókkal).

    Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

  • Tikakukac

    titán

    válasz hajbel #219 üzenetére

    Továbbra sem flood, értsd már meg :B Reakció a fentebbi hsz.-ben bármire megint: nulla :DDD Nem igaz, hogy nem veszed észre magad.

    Azt pedig majd én eldöntöm mikor és hova megyek vissza, nem vagy moderátor, anyám sem és szerencsére a spéci fura szabályaid csak a te fejedben érvényesek, azon kívül nem :B

    Juhaszatti: Egyfelől magasról lehet nagyot koppanni, másfelől szerintem besokallt a nép. Annyira általános lett a 0 napos 10-20 gigás patch, az ingyenes vagy rosszabb esetben fizetős "DLC" hiányzó, de időhiány/extra profit miatt nyesett tartalmakért cserébe, nem beszélve a "preorderelj, mert akkor majd 2 nappal hamarabb megkapod aaaa hát igen, a nem tudjuk mit, mert nem kész játékot az fix" dologról.

    Phelan mondta meg az OS-ban tökéletesen és ezt írtam már ide is, de tartom: ez egy kiváló játék bétája. És mint player és nettó játékfejlesztő és oktató talán ő mindent lát a sztoriban.
    Ha ezt eladjuk fullverzióban, teliáron, hát Istenem, miért is ne hörögne bárki jogosan, hogy csesszétek meg, és akkor még azokról nem is beszéltünk, akik fizettek érte, ott meg nyilván dupla idegbaj van. Pedig Istenem, egy GT630 van ideiglenesen a gépemben, mert úgy gondoltam majd újítok egy faja kártyát és eldobtam a 1060-at. Felesleges volt :B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • hajbel

    addikt

    válasz Tikakukac #222 üzenetére

    Szóval 15 éves programozói tapasztalatod van, de anyád mondja meg, hogy hová menj :C
    Egyébként Phelan pont védte jétékot, dícsérte a grafikát és mondta, hogy a bugokat majd javítják. Óvé Zoli háborgott szokás szerint, amit már megszokhattunk. A Metro tesztet is úgy írta meg, hogy 10 órája volt benne, a CP teszt sem volt ilyen szempontból kivétel.

    [ Szerkesztve ]

    "I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

  • RubbishBin

    senior tag

    válasz hajbel #223 üzenetére

    Phelannak meg 2 órája volt benne, amit el is mondott. Akkor az ő védelme miért tényező? :D
    Az első 2 óra nekem is nagyon tetszett.

    [ Szerkesztve ]

    Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

  • cyberkind

    félisten

    válasz RubbishBin #224 üzenetére

    Kb addig abszolút király a játék, amíg nem nyílik ki a város. Nekem most már az az érzésem, hogy ez nem ow játéknak készült, csak az ow mint stílus, mára hívószó lett, valszeg a The Witcher 2 is így járna, ha ma jelenne meg.

    [ Szerkesztve ]

    Paranormal Cocktivity

  • hajbel

    addikt

    válasz RubbishBin #224 üzenetére

    Azért ismeri a CDPR-t, mert dolgozott a W3-on, ezért mondta, hogy ahogy a W3 ki lett, majd ez is ki lesz patchelve. Valamint azt állítota még a grafikára, hogy az next-gen. Nem a tartalmi részéről nyilatkozott ha jól emlékszem, bár mintha mondott volna olyat, hogy azt senki sem gondolta komolyan, hogy amit ígértek az mind benne lesz.

    "I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

  • Tikakukac

    titán

    válasz hajbel #223 üzenetére

    1. Sose szabad fullba nyomni a kretént. Ha az alapvető retorikai eszközök észrevétele és felhasználása, értelmezése gondot okoz, inkább ne is reagálj ezekre.

    2. Akkor szó szerinti teljes idézetek, mert ezekbe szerencsére nem lehet belekötni, hiszen olyan mondta, aki megfelel a te épp most éppen használt szabályrendszerednek:

    "Én nem érezném annyira szörnyűnek a Cyberpunkot, igazából csak abból a szempontból, hogy még béta."

    "Lényegében egy olyan verziót hoztak ki első körben, amiben körülbelül annyi a bug, mint annak idején a Witcher 3-ban. Tehát ne felejtsük el, hogy a Witcher 3 is borzasztó bugosan jelent meg."

    "Szerintem az a probléma, hogy, ezt a játékot, ha problémának nevezhetjük, jelenleg nem az a gond vele, hogy bugos, mert a bugosság az ilyen bonyolult játéknál ilyen generációváltásos szituációban fejlesztői szemmel megértem, fogyasztói szempontból pedig a qrva anyjukat, pont úgy, ahogy te gondolod."

    "Ami hiba ebben az egész kommunikációban, hogy amiatt, hogy több pénzt akartak keresni, azt mondták, hogy ez cross-gen játék. Erre egy sváb kifejezést alkalmazok, ha megengeded: lóf@sz esti fénnyel."

    Az első 15 percből mindössze. Egerben szerencsére nem így védték a várat.

    Huszadjára írom le én, de írták már mások is: nem az a gond, hogy egyszer ne lenne kipatchelve szinte tökéletesre a játék. Nem az a gond, hogy a grafika ne lenne gyönyörű. Nem az a gond, hogy a fő sztori meg egy rakat mellékküldi ne lenne jó. Nem az a gond, hogy ne lehetne így is baromi élvezetes egy rakat embernek.
    A gond azzal van, hogy rohadt sok kontent egyszerűen hiányzik a játékból, konkrétan game-break bugok tucatjai vannak benne és süt az egészről, hogy itt minden áron a profitmaximalázás volt a cél gyorsan az új gen. után, karácsony előtt és ezért kiadtak egy PC-re bétás játékot teliárban, fullverziósként, valamint megszórtak 2 éppen majd most kezdődően leköszönő konzolt úgy, hogy egyértelműen látszik, hogy a rendes futtatásra sosem lesznek igazán alkalmasak, most pedig kvázi olyan trükkökkel csinálják meg a futást, mint én a prog házimat. A userek átverése, a nívó földbe taposása, a kamuzás, az etetés és a fűt-fát ígérgetésből történő középszerűség az, ami ebben a szituban gond. Vagy végre megérted és elgondolkozol ez miért borzalmas trend és probléma vagy felőlem vegyél a kövi 10 évben is így ne csak játékot, hanem bármit. Szép lesz.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • schwartz

    addikt

    válasz sixpak #206 üzenetére

    remélem kilábalnak ebből valamikor.

    Nem erdemlik meg. REngeteget hazudtak, a Witcher3 sikeret hasznaltak fel, hogy lenyuljak az elorendeleseket, majd kiadtak a jatekot meg 2020-ban, hogy ne bukjak az allami tamogatast (a penzehes bandanak ez kb. szazszoros kart okozott).
    Barmennyire is szerettek volna valamit, de Rockstar Games csak egy van... ;] :D (wannabe)

    If he dies, he dies.

  • RubbishBin

    senior tag

    válasz cyberkind #225 üzenetére

    Igen, ugyanez a véleményem. Addig volt oké, ameddig nem nyílt ki a város. Egészen egyszerűen azért, mert nem nyílt ki vele nagyjából semmi. Szép épületeket nézegethetsz 2 küldetés között, ennyi a funkciója a városnak. Például mentem a fegyverboltba, amiben láttam hogy lőtér is van. Hohó, mondom ez frankó mini game lesz, mert egyszer telefonon is órákat elszórakoztam egy célbalövős játékkal. Hát, csúnyán megszoptam amikor próbáltam rákilincselni a lőtérre... Closed-world adventure :D

    Szép-szép, meg jó a sztori is. Csak összességében olyan mint azok a szivatós videók, amikor vetkőzik egy bomba nő, aztán egyszercsak kicsap egy 23-as ceruzát.

    [ Szerkesztve ]

    Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

  • mike1334

    veterán

    válasz RubbishBin #229 üzenetére

    Tudom, megint red dead, de bakker ott a (fegyver)bolt milyen király volt már. Kézbevehetted, megnézhetted, módosíthattad. Ez a 2d-s inventory megoldás minden, csak nem forradalmi.

    ...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

  • cyberkind

    félisten

    válasz RubbishBin #229 üzenetére

    Én már a sztorit se tudom, hogy jó-e, lassan konkrétan vége az egésznek, jönnek, vagyis folyamatosan jöttek a nagy és fontos monológok, de egyszerűen nem tudok senkihez se ragaszkodni, nem tudok senkit se kedvelni, egyszerűen semmi az egész, történhet bármi. Talán tényleg az első része az igazi a játéknak, amíg meg nem jelenik a főcím.

    [ Szerkesztve ]

    Paranormal Cocktivity

  • Croissant

    aktív tag

    válasz cyberkind #231 üzenetére

    Talán tényleg az első része az igazi a játéknak, amíg meg nem jelenik a főcím.

    Lehet az a vége főcím volt már és a többi a levezetés? :D
    Egyébként én addig is, úgy emlékszem, kb. 10 óra alatt értem el. :U

  • cyberkind

    félisten

    válasz Croissant #232 üzenetére

    Nekem is 10 óra volt, de ez egy rpg, ha csak 10 óra a sztori, akkor már rég rossz minden. :D

    Paranormal Cocktivity

  • RubbishBin

    senior tag

    válasz Croissant #232 üzenetére

    Hallottam olyan teóriát, hogy tényleg addig tart az eredeti ötlet. Aztán jött Keanu marketingből és hrtelen köré kellett húzni a játékot, ami elvett egy csomó időt. Emiatt is hiányoznak olyan elemek a játékból, amikkel korábban demózták.

    Szerk.: Mármint lehet, hogy ez így félreérthető. Eredetileg is tovább tartott volna a sztori, csak nem a Silverhand szálon.

    [ Szerkesztve ]

    Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

  • Bad Pritt

    nagyúr

    válasz hajbel #219 üzenetére

    Látom elfajultak a hangulatok, de egy tényt azért helyretennék, nem mintha számítana a végeredmény szempontjából: nem a CDPR kérte, hogy vegyék le a PS Store-ból a játékot, rosszul van fordítva a cikk ezen része, a Sony kezdeményezte a levételt, a fejlesztők pedig beleegyeztek.

    Nem igazán értem amúgy, miért kell ennyire védeni a céget, mikor már a saját munkavállalóik is beismerik, hogy több szinten és hosszú ideje rosszul kezelték a játékkal kapcsolatos ügyeket. Nincs mit védeni, tanulni kell belőle, ahogy az elmúlt években más mamutcégek is tanultak a hasonló bukásokból.

    Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

  • ddekany

    veterán

    válasz Bad Pritt #235 üzenetére

    De ez amúgy nem lett bukta pénzben, csak több bevételt vártak tőle, nem? Amennyire hinni lehet az "újságoknak", már 2 héttel megjelenés után megvolt 13 M eladott, ami elég arra, hogy ne legyenek veszteségesek (ismétlem, állítólag). Persze, abból a 13-ból 8 előrendelés volt... ami valószínűleg hozzájárult ahhoz, nem volt túl toleráns a nép a marketing lódítások kapcsán. Persze most már más lehet az arány, nem tudom most hol tartanak.

  • hombre[EU]

    veterán

    válasz hajbel #219 üzenetére

    a link mögött az ungarische ájdzsíen van :DDD az egy online mesekönyv :DDD

    Life, Uh, Finds A Way

  • Szakiii

    addikt

    válasz ddekany #236 üzenetére

    Az egy dolog hogy sokan megvettek es megterult, de sokan vissza is kertek az arat, csoportos pert inditottak stb. Gyanus, hogy ebbe beleroppannak es a ceg reputacio is a 0val egyenlo.

    Ha igaz amit 1-2 helyen olvastam akkor a teljes csőd sem kizart.

    Nem is a witcher tette itt magasra a lecet egyebkent, hanem ok maguk a marketinggel es a hazudozassal. Bizom benne, hogy lesz eredmenye annak ami most megy. Ahogy ps4en fut az valami kritikan aluli, tenyleg rendesen atveres marmimt ugy, hogy kimeriti a buncselekmeny fogalmat, mert jatszhatatlan cserebe 20k... olyan szinten rosszul fut, hogy celozni nem lehet :D

    Nyomsz egy kis GOW-ot utanna elinditod ezt es kb egy vicc az egesz. De akar horizon, spiderman, red dead stb. Brutal csalodas a jatek, azt a szintet nem uti meg hogy leuljek vele jatszani :D

    [ Szerkesztve ]

  • hajbel

    addikt

    válasz Bad Pritt #235 üzenetére

    Nem volt semmi rosszul fordítva. Mindenütt updatelték a hírt a cdpr statementje után. Bűn a tárgyilagosság, vagy mire akar kifutni ez a komment? Én meg azt nem értem, hogy miért kell full 0 tapasztalattal beírkálni egy topikba, és érzelmi alapon fröcsögni. Pl. én PES-es vagyok, de nem megyek a FIFA topikba fröcsögni (pedig arról is van csomó rossz hangvételű teszt és youtube bugvideó), mint a dedósok. A RDR2 topikban persze megfoglamaztam a kritikámat, miután azt végigjátszottam, így jogosult voltam rá.

    #227Tikakukac: Ez egy jó komment, ezért erre reagálok. Még a legrosszabb kontextusban kiragadott szövegek is azt támasztják alá, amit én mondok. Nyilván valamilyen szinten nyalni kellett 30 órás trehánytesztelő OW Zolynak, mivel nem lehet égetni a saját műsorában, de ettől még azt mondta Phelan, hogy next-gen játék és olyan a megjelenés, mint a Witcher 3-nál, ami ugye a generáció egyik legjobbja.

    Ami az utolsó bekezdést illeti: Egyet is értek vele, de ezek a gondok akkor szűnnének meg, ha a kapitalizmus megszűnne, amire nemhogy nincs esély, hanem egyre vadabb lesz. Kellett hozniuk egy döntést a vezetőknek, illetve többet. Hazudtak sokat, majd megjelentették a játékot karácsony előtt. Ha nem teszik, tovább esnek a részvények és kevesebb fogy. Leírtam sokszor, hogy a vezetők, marketingesek munkája kritikán aluli, de ettől még a fejlesztőké szerintem nagyon rendben van. Meg is fizettek érte a vezetők is a fejlesztők is (ez szerintem unfair), mert özönlenek a küldetések felén átrusholva megírt rant tesztek a prevgen fiaskó miatt (tárgyilagosság hiánya), a részvények esése is szép nagyo pofon a cégnek. Tanultunk belőle mi, mégpedig azt, hogy játékot előrendelni nem szabad, meg kell nézni, hogy milyen forrásból tájékozódsz (nem OW Zoly trehánytesztjei pl), a kiadók pedig megtanulták, hogy ilyen állapotban nem szabad játékot kiadni, mert jönnek a rant tesztek + a részvények zuhanása. Legalább itt kivételesen mindenki megkapta a refundot aki akarta. Nem gondolom, hogy félkész a játék, csak béta. Szerintem a marketingesek össze-vissza dobálták a buzzwordöket, de a játákot kb. ilyenre tervezték fejlesztőék.

    #237hombre[EU]: Bocs Mester, de ilyen hiteles érvekkel nem tudok mit kezdeni, pedig nagyon próbálok ámokfutni.

    "I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

  • Raymond

    félisten

    válasz hajbel #239 üzenetére

    Annyira jol ment es megy minden hogy a lengyel fogyasztovedelmi hivatal figyeli a patch-ek kiadast [link] :))

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • schwartz

    addikt

    válasz hajbel #239 üzenetére

    marketingesek munkája kritikán aluli, de ettől még a fejlesztőké szerintem nagyon rendben van

    A nyomorult fejlesztok olyan jatekot kellett volna letegyenek az asztalra amit a marketingesek hazudtak. A buduletes arrogancia (welcome to CD PROJEKT RED, the industry leader in creating video games) nem fog elvonalbeli csapatot faragni a CDPR-bol.

    We have a lot of credit, so we should take the time to make Cyberpunk something really meaningful for the whole industry

    Pfff...

    [ Szerkesztve ]

    If he dies, he dies.

  • Szakiii

    addikt

    válasz Raymond #240 üzenetére

    Biztos nincs 150 órájuk a játékban vicc amit művelnek pedig ha lenne benne 150 órájuk akkor tuti nem hinnének semmi panasznak :U :U

    Egyébként witcher 3 mai napig tele van bugokkal, de játszható bár korábbi állásra visszatöltés nekem volt karácsony előtt szóval ilyen még mindig van benne. Sokat nem várok tőlük, itt túl sok meló lenne rendbe tenni a játékot. Egynek jó kategória LESZ később.

    [ Szerkesztve ]

  • Hunpriest

    senior tag

    válasz Raymond #240 üzenetére

    Kár, hogy az USA és a Francia fogyasztóvédelem nem ilyen kemény... :W az EA és az Ubisoft már sehol se lennének.

    [ Szerkesztve ]

  • Bad Pritt

    nagyúr

    válasz hajbel #239 üzenetére

    Tökéletes, az általad linkelt statement azt írja, a decision was made, ami a magyar IGN-nél a CDPR úgy döntött fordításban került közlésre, a kettő nem ugyanazt jelenti.
    Ahhoz sajna nem kell beletenni 100 órát a középszerű játékukba, hogy látni lehessen, mit műveltek az elmúlt egy évben a marketingosztályukon, hazudtak a közvéleménynek, valószínűleg a befektetőknek és még házon belül a munkavállalóknak is a játék állapotával kapcsolatban, ezt nem igazán lehet védeni.
    Aztán minden közlemény, minden, amit kiadtak a játék megjelenése óta tűzoltás, patikamérlegen kiszámolt szavak és kifejezések halmaza, mert egy rosszul megfogalmazott mondattal magukra haragíthatják a világot. Ne feledjük, az anyavállalat egy tőzsdén jegyzett cég, amire extra figyelem irányul most, minden lépésüket kétszer ellenőrzik.
    A legszánalmasabb az, hogy emiatt még mindig próbálják a lehető legjobb színben feltüntetni magukat, minden közleményüket kicsit úgy forgatni, hogy a lehető legjobb színben tűnjenek fel, mint például annál a sárga fosnál, amit akkor raktak ki, mikor a tesztelők felháborodtak, hogy nincs konzolos review kód és ugyanezt teszik az általad linkelt sárga fosnál is ezzel a semleges, alany nélküli megfogalmazással. Szóval a játékot addig véded, ameddig akarod, de a céget nem érdemes, mert nem érdemlik meg és elég könnyű fogást találni rajtuk.

    Mondjuk az én véleményem a játékról, hogy megvolt az egy hónap hírneve, mint az Andromedának, Fallut 76-nak, Anthemnek (tökéletesen illik a sorba), tovább gurultam, majd kipofozzák pár év alatt, talán még kult státuszba is emelkedik, mert az alap meglenne rá.

    Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

  • Tikakukac

    titán

    válasz hajbel #239 üzenetére

    K, léptem.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • brumi1024

    veterán

    válasz hajbel #219 üzenetére

    Igazabol a hianyzo feature-okre. Egy kiragadott pelda: bemesz egy dinerbe/kocsmaba (akar kuldetes miatt is), eleg sokszor megkerdezi a pultos, hogy kersz-e valamit, es ha igennel valaszolsz, akkor bedob a normal boltba, a vegtelenfele toltelek fogyaszthato dolgok koze. A legtobbnek semmi ertelme, mert csak debuffot ad, es meg animacio sincs rola. Nem kritikus dolog ez, csak elegge rontja az immerziot.
    Tovabbi dolgok, csak igy felsorolas szintjen: sehol nem latod a tukorkeped, nincs 3rd person nezet, egy-ket kiveteltol eltekintve gyakorlatilag tok mindegy milyen ruhaban vagy.
    Nulla szemelyreszabhatosag autok teren, es a legtobbnel a hangon kivul tul sok kulonbseg nincs, igy szinte vegig a Caliburnt hasznaltam, mert azzal lehet a leggyorsabban A-bol B-be jutni.
    Nincs igazan lenyeges hatasa a valasztott eletutnak.
    Semmi kovetkezmenye nincs a kuldeteseken kivuli cselekedeteidnek a bandak tekinteteben. A Witchernel zsenialis volt az, hogy mellekkuldetesek erosen befolyasoltak a sztori kimenetelet, itt nem erzem ezt eleg kidolgozottnak (sot), a legtobb dolog a vegso dontestol fugg.
    Tomegkozlekedes hianya kicsit zavaro szamomra.
    A legtobb epuletet disznek erzem, nincsenek jopofa encounterek (a shardok olvasgatasanal eggyel tobbet vartam volna az igeretek alapjan).
    Valamifele minigame-ek jok lettek volna (Gwent pl a Witcherben).
    Craftolasnal miert kell pl granatokat is egyesevel kesziteni? Ha mar szetszedni lehet tobbet egyutt, akkor gyartani miert nem?
    Fura a hatodik hianyzo attributum a menubol.
    Rendorok... errol sokat nem kell mondani. ;]

    Ezek mellett ott van, hogy technikailag a next-gen konzolokon is vacak.

  • hombre[EU]

    veterán

    válasz hajbel #239 üzenetére

    our discussion with playstation, a decision was made -> [link]
    :DDD

    Life, Uh, Finds A Way

  • hajbel

    addikt

    válasz Bad Pritt #245 üzenetére

    Hallotuk, láttuk, olvastuk ezerszer. A játék körül kialakult helyzettel próbálod magyarázni, hogy középszerű a játék úgy, hogy nem játszottál vele, vagy nem játszottad végig. Bár a legtöbb review ugyanezt teszi, szerintem nem helyes. Hoztak rossz döntéseket a vezetők, amiért el is nyerték a méltó büntetésüket (szerintem EA, Ubisoft, Bethesda szinthez képest még jobban is), a kardoskúti gyújtogatóval ellentétben. Meg is van és lesz is következménye hosszútávon ennek. A játék körül kialakult helyzetnek miért kéne befolyásolnia a játékról kialakult véleményemet, ha én egyszer a játékkal játszom?

    "I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

Új hozzászólás Aktív témák