Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mike1334

    veterán

    válasz hajbel #175 üzenetére

    Ahhha.

    ...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

  • Tikakukac

    titán

    válasz hajbel #179 üzenetére

    Merész kijelentések főleg annak tudatában, hogy ez a komplex és érdekes tartalom konkrétan a gamerek nagy részénél játszhatatlanságot érintő hibákkal került ki:N

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz hajbel #184 üzenetére

    A soha és senki nem gyártott, nos, itt volt amikor bennem eltört valami :B Ez így ebben a formában marha erős, de ha adsz valami számot, amiben ezt megmérjük akkor dobhatunk össze egy listát.
    Attól, mert valamit brutálisan komplexnek terveznek meg összetettnek még nem lesz jó játék. Ahhoz ennek működnie is kell, főleg jól. Ez itt bukott, de akkorát, hogy arcon csúszott a parkettán 10 métert. És itt jön az, hogy ahha, ja rátettek egy köbméter pénzt is. Úgy látod a beletolt pénz és a minőség kéz a kézben járt végül? Vagy úgy általában ez tud bárminek a mércéje is lenni? Ez a pénz jovarészt nem a fejlesztésbe ment, ami ment, az is sz@rul. Azért azt is tessék iderakni, hogy a keleti fejlesztő olcsóbb, sokkal-sokkal olcsóbb, mint a nyugati. Duplán vagy lassan triplán is sikerült ezt a szöget beverni szerintem.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz hajbel #186 üzenetére

    Pont annyi mint neked. Vagy kevesebb. Vagy több. Ki tudja.

    Az eddig leírtakhoz fűzz releváns tartalmat, ne kezdjük el a szokásos kifutását az ilyen témáknak. Ha nincs, akkor én elengedtem az egészet :K

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • cyberkind

    félisten

    válasz hajbel #188 üzenetére

    És ha olyan egyetért vele, aki közel 100 órát tolta, akkor mi van? :D

    Paranormal Cocktivity

  • Tikakukac

    titán

    válasz hajbel #188 üzenetére

    Ez a gond. Hogy ennyi évnyi fórumozgatás után konkrétan fel tudom rajzolni az állapotgépet, ahogy ezek a beszélgetések kifutnak. Én sajnos nem köszönöm, mert ez szomorú dolog.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • mike1334

    veterán

    válasz hajbel #188 üzenetére

    Most komolyan, az után, hogy tele a youtube bugokkal tömött végigjátszásokkal, és több száz olyan véleménnyel, hogy "ez most nem sikerült fiúk, nem ezt ígértétek", előveszed a "nem játszottál vele, nem lehet véleményed" kártyát? Parádés..

    ...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

  • RubbishBin

    senior tag

    válasz hajbel #192 üzenetére

    Van benne sztori. Ez az ultimate mentsége a játéknak? Ez egy játék, nem egy könyv... Nem csak ott kell teljesíteni. Ennyi erővel csinálhatta volna a City Interactive is, azok is betudták volna pötyögni a történeteket a könyvekből.

    Az meg hogy nem lehet valakinek véleménye aki nem rohad 1 hónapja napi 3-4 órát a játék előtt, egy vicc.

    Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

  • Tikakukac

    titán

    válasz hajbel #192 üzenetére

    Youtubeon bugos videó miből nincs? Ez alapján ítélsz meg egy játékot? Ne haragudj, de ez röhejes.

    Mármint olyan mennyiségben és olyan durvák, mint itt? Hát nem sok. Voltak durva hibák mondjuk a prog házimban, amiket anno igen érdekes oldottam meg és reménykedtem, hogy nem veszik észre... azért csak egyetértünk abban, hogy ez egy kicsit komolyabb szint :P
    És igen, ez alapján megítélünk egy játékot. Sőt, mondok egy röhejes dolgot, ami sokkal röhejesebb annál, mint amikor valaki ellentételezés nélkül is védi a védhetetlen és saját magát keveri ellentmondásokba: nem csak ítélek, még a pénzemet és időmet sem áldozom ilyen dolgokra.

    Ember, legalább ne menj már mélyebbre. Mikor egy konzolgyártó, sőt, maga a kiadó is szinte példátlan lépéseket tesz egy játéknál, mert akkora a visszhang és annyira kaotikus a szitu, tényleg az kell, hogy valaki egedélyt kapjon beleszólni, hogy belerak 10-15-20k-t meg 100 órát? Jézusom.

    Jobb esetben már középiskolás korában megtanulja az ember, hogy amihez nem ért, amiben nincs tapasztalata, arról nem mond véleményt, főleg nem floodolja a topikját.

    Ja. Kőművesnek kell lennem, hogy megmondhassam egy falról ha rohadt görbe, hogy ez sz@r :P Áh basszus, de miért kell házhoz menni ezekkel mindig...

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • atike

    nagyúr

    válasz hajbel #195 üzenetére

    Amihez nem ért? :) Gratula... :DDD

    Bezzeg ha valaki agyondicsérné úgy, hogy nem játszott vele akkor azt nem kellene leszólni, ugye? :U

    Na mindegy, lapoztam, nem sok értelme van ezt a témát feszegetni.

  • Tikakukac

    titán

    válasz hajbel #197 üzenetére

    Nyugi, ha körbenézel, egyetlen 0 perces fika kommentem sincs, tehát egy szint alá nem süllyedek, mivel a kommentem eleve nem az a kategória.

    Nem. Te csak elegánsan kikerültél jóóóó sok megválaszolandó fejlesztéssel és kiadással kapcsolatos kérdést majd ráterelted a szokásos gametime rulez mederre, mert ezzel 1 tollvonással mindent meg tudsz oldani érdemi vita nélkül. Ez sajnos pont az a szint amiről itt beszélünk/beszélek.

    A CDPR szedette le a Playstoreból a játékot, pont azért, mert a Sony nem tett lépéseket az ügy érdekében, az ő politikájuk ugyanis az, hogy bug és teljesítménybeli hibákra nem adnak refundot. A CDPR tehát azért szedette le a játékot Playstoreból, hogy ott is lehessen refundolni minden egyes embernek.

    Tehát tett példátlan lépéseket a konzolgyártó és a kiadó? Igen. És én azért követtem ezt az első-második hullámot, nekem nem egészen pontosan így jön le ez a folyamat. Voltak itt kisebb döcik, megkötések és nem kevés zabos user, akiknek a pénze igencsak lebeg meg lebegett a semmiben.

    Ez is egy jó példa volt arra, hogy teljesen tájékozatlan vagy a témában, amiben ragelsz és engem vádolsz azzal, hogy lesüllyedek egy szintre, mert a vitához megkövetelek egy bizonyos jártassági szintet.

    Hogyne. Gondolom fejlesztő is vagy meg teszter. Ha már jártassági szintek, akkor menjünk ebbe az irányba és csacsogjunk erről. Neked hány órád van programozásban? :P Érzed már mit csinálsz és miért nagyon rossz?

    Én többször is elismertem a játék hibáit, ti viszont csak fikázódtok.

    Mekkora szerencse, hogy itt vagy és meg tudod húzni a határt a fikázás előtt és után :K Kértem én azokat a játékokat is, amik ilyen körülmények között születtek ekkora pénzből és ilyen durván bugosak voltak, de sajnos ezt sem kaptam meg.
    Mondok jobbat. Szerintem csak szimplán bejött neked a játék, tetszik, jól érzed magad vele, a hibáival együtt tudsz élni és el tudod őket rejteni valahol mélyre, ezért ultra magasságokban vagy a témában és hiperérzékeny vagy minden ezzel ellentétes véleményre. Mindösszesen nem tudod elviselni, hogy más felhántorgatja azt nagyon nem kevés ultragáz részét, ami márpedig ott van, független attól, hogy 0 perces, 1 órás vagy 1000 órás az a valaki aki leírja. De mivel nyilván ezekkel vitatkozni nem tudsz, ezért inkább ignorálod és sértegeted azokat, akik nem vesznek béta játékot teliárban és nem játszanak vele. Jól látom vagy jól látom?

    Ebben a kommentben konkrétam jellemfejlődésre gondoltam, nem pedig szakmaira. Nem lep meg, hogy nem értetted.

    Nem lep meg, hogy, hogy, hogy mi van? :DDD Hogy jön ide ebbe a jellemfejlődés? Ha neked egy ultra kerek és kiegyensúlyozott életed van olyan személyiséggel, hogy abból könyvet írhatnak pszichológusok, abban az esetben a game-brake bugok megszűnnek, a trágya optimalizáltság kisimul, a tartalmak betöltődnek, amiket kivagdaltak és minden happy lesz és nem születnek meg ezek a csúnya hozzászólások? Erős a hétfő.

    A játék marha jó. Iszonyat a potenciál benne. Kell neki egy év és még megszámlálhatatlan mennyiségű fejlesztési idő, és tökre elhiszem, hogy rendben lesz.
    De azért álljunk már meg és ne kezdjük el itt a sztorit vagy a zenét és bármi kimagaslót felhozni annak elmaszkolására vagy kiegyenlítésére, hogy a kiadtak egy szinte félkész játékot, AMI TÉNY, nagymamám cirmos cicája is megmondja, hogy ez történt, mert nem véletlen voltak a konzolos sumákolások sem, azt azért szintén mindenki beláthatná. Ez nem focimeccs, hogy 1-1 meg 3-3 és kész a tuti játék. Ez egy kerek egész dolog. Azért mert egy torta habja párját ritkítja még nem nézem el neki, hogy a piskóta meg leégett.

    Pár gameplay videóba benéztem, tehát nem az agyatlan bugválogatásra rejszolgatok, mint azt szeretnéd. Random beleválasztottam és az első az volt, hogy VR Pisti próbált megdögleszteni valami robotot úgy, hogy ne akadályozza a továbbjutást, mert game-brake volt miatta. Jó a sztori, biztos, csak ha ilyenek vannak azt reszelhetem lecsóba.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Raymond

    félisten

    válasz hajbel #199 üzenetére

    "a negatív kommentekre reagáltam csak"

    Azt hiszem ez igy kiemelve a problema amire a kollegak megprobaltak ramutatni ;)

    [ Szerkesztve ]

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • mike1334

    veterán

    válasz hajbel #192 üzenetére

    Ja, a felháborodott emberek tízezrei tévednek, de te tudod a tutit. Mindenki szembe jön az autópályán effektus...ez a röhelyes.

    ...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

  • Tikakukac

    titán

    válasz hajbel #205 üzenetére

    :DDD :DDD :DDD

    Ergo a tizedik legitim, hiteles forrásból jövő érvre (pl. olyan véleménye, akinek 130 órája van a játékban)

    Az, hogy ez a legitim és hiteles (hogy megint mi van?!) az csak azért van, mert ezt kinevezted ütőkártyának ami a black-jack alatt mindig annyit ad az első lapodhoz, hogy 21 legyen. Most épp 130 óra, de volt ez itt már 110 is. Egy másik vitában ez lenne 3 tehén. Mert neked annyi lenne. Egy harmadik vitában meg 42 év, mert annyi vagy. Még mindig nem érzed miért über ciki amit csinálsz és pont a saját magad leírtakat rúgod fel huszadjára is?

    a youtube bugvideókkal érveltek és a steam kommentekkel (akiknek meg pár órájuk van benne), ami megint csak bullshit kategória, mert nem személyes tapasztalat és egybként nem is az én felvetésemre megy a reakció

    Tehát. Adott egy játék ami realtime megy vagy vágatlanul videóról. Ömlenek belőle a bugok, a beakadások, a pocsék optimalizálás és a játékmenet megakasztó jelenetek. De ez nem hiteles és legitim, mert nem én játszottam a játékkal és szívtam be ezeket, hanem más. Hogy mitől lenne más, ha ezek én idéztem volna elő, nem tudom. Ja, de, tudom. Nem tudnád leírni ezredjére is azt az egyetlen választ bármire, hogy kuss a neve annak, aki nem vesz béta játékot és tol bele heteket :B

    Fárasztó és sehova nem vezet.

    Galamb és sakk. Ez oda vezet, ezt csináljuk most. Vagyis csináltuk, mert dolgoznom kell most már, ergo ezt majd lerendezed mással ha akarod.

    Ez olyan, mintha valami szektással vitatkoznék, aki beprogramozta az agyába a dogmáit és egyetlen észérv sem hatna rá.

    Disszociatív személyiségzavar lesz ez.

    Egyébként 10 évem van programozásban, de a játékfejlesztésnek csak bizonyos százaléka programozás. Mindazonáltal a szoftverfejlesztéshez azért van köze, legfőképpen a kialakult helyzethez, mert az informatikai vállalatok hasonlóan működnek.

    Nekem 15. Nyertem. Akkor ilyenkor a te logikád mentén az van, hogy... hogy én vagyok a király :N

    Feladtam. Jó játékot.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • hombre[EU]

    veterán

    válasz hajbel #197 üzenetére

    az ámokfutásod körülbelül itt ért a csúcspontjára :DDD
    a cdpr nem szedetett le semmit. azért lōtték le a store-ról,mert a cdpr a sony felé irányította a refundokat, akik nincsenek berendezkedve egy ilyen rendszerre,mint ami a steam vagy akár ms-nél van ezért manuálisan kell eljárniuk minden egyes felhasználónál. és azért oldották így meg,hogy ne maradjon kiskapu (megveszem,végigjátszom,refund), ne gyūljön össze még több eset illetve egy kisebb pofon a lengyeleknek, tudják hogy legközelebb kivel ne szórakozzanak :D
    a cdpr (nem a desktop elōtt ülō melós) egy mocskos patkány módjára viselkedett az elmúlt idōszakban és ez a "vallásifanatizmus" amit mūveltek kezd átmenni nevetségesbōl szomorúba

    [ Szerkesztve ]

    Life, Uh, Finds A Way

  • brumi1024

    veterán

    válasz hajbel #192 üzenetére

    Ez a vegigrohanas vagy sem relativ. 60 oranal vagyok, kb elfogytak a mellekkuldetesek (autoversenyzest nem csinaltam meg, mert eleg zavaro, hogy ha gyors vagy akkor gyakorlatilag mogedgeneralja folyamatosan az autokat), egy-ket giget megcsinaltam, de (nekem) unalmasan repetitivek, ugyhogy az kimarad. Teljes terkepet bejartam, ket endinget megcsinaltam, es abszolut egyetertek itt a nagy tobbseggel es a teszttel: az alapsztori jo, a mellekkuldetesek nagy resze szinten, de erosen erzodik, hogy ez egy befejezetlen jatek. Nem a bugokra gondolok, hanem az egesz uresnek erzodik, latszik, hogy hianyoznak feature-ok, tartalom, stb.

    Vartam a jatekot, a W3-ban 470 oram van, de osszessegeben csalodtam benne. Teljes aron biztos refundoltam volna.

    [ Szerkesztve ]

  • Tikakukac

    titán

    válasz hajbel #212 üzenetére

    1. Kemény. Tudod, ha lenne játékfejlesztéshez közöd, akkor ezt nem írtad volna le, mert ez így még csak rosszabb lett, mint eddig. Akkor mennyid van benne? Honnantól leszek majd legitim és valid gémer aki kinyithatja a száját? 1 számot írj le. 1 számot, ami órában ezt megmondja. Köszi.
    2. Tényleg? :DDD :DDD :DDD Sorold fel azokat a játékokat, amikhez ennyi és ilyen szintű bugvihar, optimalizálatlanság és megjelenés körüli hurci van AAA-ban. Anthem volt talán még hasonló, bár ehhez képest az is csiszolt gyémánt volt. Hát meg ugye házon belül a Witcher 3 is.
    Az, hogy 12 éven felüliek nem érvelnek gameplay videókkal, tesztekkel, bugvideókkal akármikkel ez megint a te egyéni kicsi buborékvilágodban létező szabály mindösszesen. Ez neked egy bűnös élvezeti cikk a hibái ellenére is. Amivel semmi gond nincs, úristen nekem mennyi amúgy gatya játék van amit szerettem/szeretek.
    A gond az, hogy vérszemet kapva, habzó szájjal esel neki bárkinek egy általad nonstop bővített és meghatározott szabályrendszer szerint, akiknek nem tetszik a kiadó gyakorlata és a produktum, amit kihoztak. Erre 1 szó van: szerecsenmosdatás.
    3.Nincs flood, ezt csak te szeretnéd megint rátolni másokra. Van közöm, van tapasztalatom, van tájékozottságom. Csak neked nem tetszik, hogy ezek közvetettek, nem közvetlenek a játékkal. Mindösszesen ez a gondod és ezt nem fogadod el. Ha úgy érzed ez flood, akkor ne írd le ezredjére is, irény a modker. Sajnos ez ettől messze van. A neked nem tetsző vélemények nem lesznek automatikusan azok.
    4. Az eltűnt.
    5. Pont azért hoztam fel, hogy észrevedd magad végre, hogy te pont ezt csinálod! Görbe tükör, tudod.
    A 187-es kommentben leírtam, hogy ez lesz, nézz csak vissza bátran, gyerünk. Felhoztad az örök klasszikus "mennyit játszottál vele?" kérdést, aminek még mindig nincs köze ahhoz, hogy a cég mit kommunikált, mit fejlesztett le, milyen minősége lett a kész terméknek, hogyan oszlottak meg a fejlesztési költségek, milyen körülmények között történt a head felé a kommunikáció, hogy ez így ennyire félresiklott, ki volt az, aki elkezdte elmaszatolni a konzolos verziók gatya mivoltát stb. EZEK GAMETIME FÜGGETLENEK Felfogod végre miről volt szó, mielőtt te idekeverted a ki mennyit játszott vele dolgot? Erről ment az elmélkedés, nem arról, hogy bárkinek baja lenne azzal, hogy ez neked a best game evör vagy mi és hol lesz tuti.
    Te vagy az aki ezeket az OFF-okat gyártja és ássa és ássa mélyebbre és mélyebbre. Pedig tényleg csak annyit kéne belátni, hogy ezeknek a parasztoknak itt igazuk van, és ez a játék legalább fél évnyi fejlesztést kért volna még alaphangon, hogy hozza azokat a mércéket, amiket elvártunk vagy hát egyáltalán amit a stúdió kommunikált kifelé, hogy itt mi lesz ha ez készen lesz.
    Az 1+1 az 2. Nem kell megvennem és belerakni 1 órát, 10 órát, 100 órát, főleg nem a világ teljes lakosságának. Világosan, feketén és fehéren egyértelmű, hogy a játékot konkrétan lenullázó brutális szintű hibák és gondok vannak amiket megjelenés után csiszolnak ki és sajnos vannak részek, amiket esélyesen nem is lehet kihozni patchekkel. Fact. Tény. Pont. Rohadt mindegy ki írja, mutatja, videózza, énekli. Ez a nagy helyzet. Ha ezredjére is megéri mosdatni a bizonyost, tedd. Kiszálltam végleg a topikból.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz hajbel #219 üzenetére

    Továbbra sem flood, értsd már meg :B Reakció a fentebbi hsz.-ben bármire megint: nulla :DDD Nem igaz, hogy nem veszed észre magad.

    Azt pedig majd én eldöntöm mikor és hova megyek vissza, nem vagy moderátor, anyám sem és szerencsére a spéci fura szabályaid csak a te fejedben érvényesek, azon kívül nem :B

    Juhaszatti: Egyfelől magasról lehet nagyot koppanni, másfelől szerintem besokallt a nép. Annyira általános lett a 0 napos 10-20 gigás patch, az ingyenes vagy rosszabb esetben fizetős "DLC" hiányzó, de időhiány/extra profit miatt nyesett tartalmakért cserébe, nem beszélve a "preorderelj, mert akkor majd 2 nappal hamarabb megkapod aaaa hát igen, a nem tudjuk mit, mert nem kész játékot az fix" dologról.

    Phelan mondta meg az OS-ban tökéletesen és ezt írtam már ide is, de tartom: ez egy kiváló játék bétája. És mint player és nettó játékfejlesztő és oktató talán ő mindent lát a sztoriban.
    Ha ezt eladjuk fullverzióban, teliáron, hát Istenem, miért is ne hörögne bárki jogosan, hogy csesszétek meg, és akkor még azokról nem is beszéltünk, akik fizettek érte, ott meg nyilván dupla idegbaj van. Pedig Istenem, egy GT630 van ideiglenesen a gépemben, mert úgy gondoltam majd újítok egy faja kártyát és eldobtam a 1060-at. Felesleges volt :B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • RubbishBin

    senior tag

    válasz hajbel #223 üzenetére

    Phelannak meg 2 órája volt benne, amit el is mondott. Akkor az ő védelme miért tényező? :D
    Az első 2 óra nekem is nagyon tetszett.

    [ Szerkesztve ]

    Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

  • Tikakukac

    titán

    válasz hajbel #223 üzenetére

    1. Sose szabad fullba nyomni a kretént. Ha az alapvető retorikai eszközök észrevétele és felhasználása, értelmezése gondot okoz, inkább ne is reagálj ezekre.

    2. Akkor szó szerinti teljes idézetek, mert ezekbe szerencsére nem lehet belekötni, hiszen olyan mondta, aki megfelel a te épp most éppen használt szabályrendszerednek:

    "Én nem érezném annyira szörnyűnek a Cyberpunkot, igazából csak abból a szempontból, hogy még béta."

    "Lényegében egy olyan verziót hoztak ki első körben, amiben körülbelül annyi a bug, mint annak idején a Witcher 3-ban. Tehát ne felejtsük el, hogy a Witcher 3 is borzasztó bugosan jelent meg."

    "Szerintem az a probléma, hogy, ezt a játékot, ha problémának nevezhetjük, jelenleg nem az a gond vele, hogy bugos, mert a bugosság az ilyen bonyolult játéknál ilyen generációváltásos szituációban fejlesztői szemmel megértem, fogyasztói szempontból pedig a qrva anyjukat, pont úgy, ahogy te gondolod."

    "Ami hiba ebben az egész kommunikációban, hogy amiatt, hogy több pénzt akartak keresni, azt mondták, hogy ez cross-gen játék. Erre egy sváb kifejezést alkalmazok, ha megengeded: lóf@sz esti fénnyel."

    Az első 15 percből mindössze. Egerben szerencsére nem így védték a várat.

    Huszadjára írom le én, de írták már mások is: nem az a gond, hogy egyszer ne lenne kipatchelve szinte tökéletesre a játék. Nem az a gond, hogy a grafika ne lenne gyönyörű. Nem az a gond, hogy a fő sztori meg egy rakat mellékküldi ne lenne jó. Nem az a gond, hogy ne lehetne így is baromi élvezetes egy rakat embernek.
    A gond azzal van, hogy rohadt sok kontent egyszerűen hiányzik a játékból, konkrétan game-break bugok tucatjai vannak benne és süt az egészről, hogy itt minden áron a profitmaximalázás volt a cél gyorsan az új gen. után, karácsony előtt és ezért kiadtak egy PC-re bétás játékot teliárban, fullverziósként, valamint megszórtak 2 éppen majd most kezdődően leköszönő konzolt úgy, hogy egyértelműen látszik, hogy a rendes futtatásra sosem lesznek igazán alkalmasak, most pedig kvázi olyan trükkökkel csinálják meg a futást, mint én a prog házimat. A userek átverése, a nívó földbe taposása, a kamuzás, az etetés és a fűt-fát ígérgetésből történő középszerűség az, ami ebben a szituban gond. Vagy végre megérted és elgondolkozol ez miért borzalmas trend és probléma vagy felőlem vegyél a kövi 10 évben is így ne csak játékot, hanem bármit. Szép lesz.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Bad Pritt

    nagyúr

    válasz hajbel #219 üzenetére

    Látom elfajultak a hangulatok, de egy tényt azért helyretennék, nem mintha számítana a végeredmény szempontjából: nem a CDPR kérte, hogy vegyék le a PS Store-ból a játékot, rosszul van fordítva a cikk ezen része, a Sony kezdeményezte a levételt, a fejlesztők pedig beleegyeztek.

    Nem igazán értem amúgy, miért kell ennyire védeni a céget, mikor már a saját munkavállalóik is beismerik, hogy több szinten és hosszú ideje rosszul kezelték a játékkal kapcsolatos ügyeket. Nincs mit védeni, tanulni kell belőle, ahogy az elmúlt években más mamutcégek is tanultak a hasonló bukásokból.

    Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

  • hombre[EU]

    veterán

    válasz hajbel #219 üzenetére

    a link mögött az ungarische ájdzsíen van :DDD az egy online mesekönyv :DDD

    Life, Uh, Finds A Way

  • Raymond

    félisten

    válasz hajbel #239 üzenetére

    Annyira jol ment es megy minden hogy a lengyel fogyasztovedelmi hivatal figyeli a patch-ek kiadast [link] :))

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • schwartz

    addikt

    válasz hajbel #239 üzenetére

    marketingesek munkája kritikán aluli, de ettől még a fejlesztőké szerintem nagyon rendben van

    A nyomorult fejlesztok olyan jatekot kellett volna letegyenek az asztalra amit a marketingesek hazudtak. A buduletes arrogancia (welcome to CD PROJEKT RED, the industry leader in creating video games) nem fog elvonalbeli csapatot faragni a CDPR-bol.

    We have a lot of credit, so we should take the time to make Cyberpunk something really meaningful for the whole industry

    Pfff...

    [ Szerkesztve ]

    If he dies, he dies.

  • Bad Pritt

    nagyúr

    válasz hajbel #239 üzenetére

    Tökéletes, az általad linkelt statement azt írja, a decision was made, ami a magyar IGN-nél a CDPR úgy döntött fordításban került közlésre, a kettő nem ugyanazt jelenti.
    Ahhoz sajna nem kell beletenni 100 órát a középszerű játékukba, hogy látni lehessen, mit műveltek az elmúlt egy évben a marketingosztályukon, hazudtak a közvéleménynek, valószínűleg a befektetőknek és még házon belül a munkavállalóknak is a játék állapotával kapcsolatban, ezt nem igazán lehet védeni.
    Aztán minden közlemény, minden, amit kiadtak a játék megjelenése óta tűzoltás, patikamérlegen kiszámolt szavak és kifejezések halmaza, mert egy rosszul megfogalmazott mondattal magukra haragíthatják a világot. Ne feledjük, az anyavállalat egy tőzsdén jegyzett cég, amire extra figyelem irányul most, minden lépésüket kétszer ellenőrzik.
    A legszánalmasabb az, hogy emiatt még mindig próbálják a lehető legjobb színben feltüntetni magukat, minden közleményüket kicsit úgy forgatni, hogy a lehető legjobb színben tűnjenek fel, mint például annál a sárga fosnál, amit akkor raktak ki, mikor a tesztelők felháborodtak, hogy nincs konzolos review kód és ugyanezt teszik az általad linkelt sárga fosnál is ezzel a semleges, alany nélküli megfogalmazással. Szóval a játékot addig véded, ameddig akarod, de a céget nem érdemes, mert nem érdemlik meg és elég könnyű fogást találni rajtuk.

    Mondjuk az én véleményem a játékról, hogy megvolt az egy hónap hírneve, mint az Andromedának, Fallut 76-nak, Anthemnek (tökéletesen illik a sorba), tovább gurultam, majd kipofozzák pár év alatt, talán még kult státuszba is emelkedik, mert az alap meglenne rá.

    Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

  • Tikakukac

    titán

    válasz hajbel #239 üzenetére

    K, léptem.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • brumi1024

    veterán

    válasz hajbel #219 üzenetére

    Igazabol a hianyzo feature-okre. Egy kiragadott pelda: bemesz egy dinerbe/kocsmaba (akar kuldetes miatt is), eleg sokszor megkerdezi a pultos, hogy kersz-e valamit, es ha igennel valaszolsz, akkor bedob a normal boltba, a vegtelenfele toltelek fogyaszthato dolgok koze. A legtobbnek semmi ertelme, mert csak debuffot ad, es meg animacio sincs rola. Nem kritikus dolog ez, csak elegge rontja az immerziot.
    Tovabbi dolgok, csak igy felsorolas szintjen: sehol nem latod a tukorkeped, nincs 3rd person nezet, egy-ket kiveteltol eltekintve gyakorlatilag tok mindegy milyen ruhaban vagy.
    Nulla szemelyreszabhatosag autok teren, es a legtobbnel a hangon kivul tul sok kulonbseg nincs, igy szinte vegig a Caliburnt hasznaltam, mert azzal lehet a leggyorsabban A-bol B-be jutni.
    Nincs igazan lenyeges hatasa a valasztott eletutnak.
    Semmi kovetkezmenye nincs a kuldeteseken kivuli cselekedeteidnek a bandak tekinteteben. A Witchernel zsenialis volt az, hogy mellekkuldetesek erosen befolyasoltak a sztori kimenetelet, itt nem erzem ezt eleg kidolgozottnak (sot), a legtobb dolog a vegso dontestol fugg.
    Tomegkozlekedes hianya kicsit zavaro szamomra.
    A legtobb epuletet disznek erzem, nincsenek jopofa encounterek (a shardok olvasgatasanal eggyel tobbet vartam volna az igeretek alapjan).
    Valamifele minigame-ek jok lettek volna (Gwent pl a Witcherben).
    Craftolasnal miert kell pl granatokat is egyesevel kesziteni? Ha mar szetszedni lehet tobbet egyutt, akkor gyartani miert nem?
    Fura a hatodik hianyzo attributum a menubol.
    Rendorok... errol sokat nem kell mondani. ;]

    Ezek mellett ott van, hogy technikailag a next-gen konzolokon is vacak.

  • hombre[EU]

    veterán

    válasz hajbel #239 üzenetére

    our discussion with playstation, a decision was made -> [link]
    :DDD

    Life, Uh, Finds A Way

  • Bad Pritt

    nagyúr

    válasz hajbel #249 üzenetére

    Nem mondtam sehol, hogy a játék minősége és a cég kommunikációja kihatással van egymással, de mindkét fronton leszerepeltek. Én is különválasztom a kettőt, de engem speciel jobban érdekel a CDPR körüli helyzet, mert ez nagyobb hatással van a játékiparra, mint a játékuk játszhatósága, ezért válaszoltam neked csak a PS Store levétellel kapcsolatban. :)

    De azt honnan veszed amúgy, hogy nem játszottam vele, nem játszottam végig az elmúlt hetekben? Vagy ha valakinek rossz véleménye van a játékról, az automatikusan nem játszott vele eleget, hogy szeresse? :D Három platformon is van tapasztalatom a játékkal (felső-középkategóriás PC, alap PS4 és Xbox Series S), ez alapján formálok kritikát.

    De amúgy megfordítva a kérdést: ha valakinek mondjuk 10 vagy 20 vagy 30 óra alatt kialakul a véleménye a játékról, az miért rossz? Komolyan 100 órákat kell eltölteni egy olyan programban, aminek az első 10 órája mondjuk rosszul indult? Az az első 10 óra ugyanúgy a játékhoz tartozik, ugyanúgy magával ragadónak, érdekesnek, technikai szempontból késznek kell lennie, mint az utána következő 90-nek. Vagy az AI a játék második felében drasztikusan okosabb lesz? Az autók nem fognak ugrálni meg repkedni, a karaktermodelleket lecseréli a játék? A kritika a játékkal szemben ugyanúgy fennáll az első órában, mint az ezredikben, teljesen mindegy, hány emberöltőt töltesz el benne.

    Vagy az arany kérdés ezzel a remekbe szabott szoftverrel kapcsolatban: mi van, ha valaki azért nem tudott vele eleget játszani, mert egyszerűen a platform, amire megvette, nem alkalmas rá igazából (PS4, One)?

    Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

  • Raymond

    félisten

    válasz hajbel #280 üzenetére

    "Scheriert mindenki utálja a szakmában, az ilyen hatásvadász kamu cikkek miatt."

    Valamelyik alternativ univerzumban biztos, de itt a mienkben nem ez a helyzet :U

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Raymond

    félisten

    válasz hajbel #282 üzenetére

    A vicc az hogy jo eselyel meg komolyan is gondoltad azt a linket mint alatamasztast :))

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Új hozzászólás Aktív témák