Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • otps

    aktív tag

    válasz Tibee86 #7660 üzenetére

    "Gyakorlatban csak akkor kérnek számlát, ha nem lehet bekapcsolni a telefont és nem tudják kiolvasni belőle a serail számot, de erre hivatkozva bármikor bekérhetik. Apple ügyfélszolgálat szerint ez így teljesen rendben is van. iCentre még februárban nem kért számlát a tégla iPhone-hoz."

    Lefordítom magamnak: inkább vigyem az iCentre-hez minden esetben, mert egyébként is rugalmasabbak: check.

    "A garanciában cserélt telefonoknál nem sokat ér ez a honlap, nekem február elejét írja (eredeti dátum), valójában pedig szeptember végéig garis"

    Itt nem értem 100%-ig a szakkifelejezést.

    Megpróbálom pontosabban megfogalmazni az eredeti kérdésem: ara gondoltam, hogy ha olyan telefont veszek, ami azért nem ilyen sufni GSM 'bolti garis', hanem szépen mutatja az Apple honlapon, hogy 'valid purchase' (a lejárati idő mellékes; a 'valid purchase' a lényeg; mondok egy példát: X magyar bolt német nagykerből szerzi be; áfás számlát is ad a vásárlásról; megrendelhetném én is Németországból, csak gondoltam, egyszerűbb itthon); erre az iStyle kérheti a számlát (amit ilyen beszerzés esetén valószínűleg nem fog elfogadni), az iCentre nem kéri, ha kimegyek Bécsbe, szintén nem kérik (mondja a bolt; a telefon egy bécsi utat hozzáadva sem drágább; viszont nem 100%, hogy el fog romlani és ki kell utazzak, várost nézni amúgy szeretek, szóval win-win).

    Edit: a német nagykerből Magyarországon áruló bolt azzal érvel, hogy az Apple gyártói garanciát ad, ellentétben a szokásos forgalmazói garanciával.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák