Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fücsök007

    őstag

    válasz kovbandi82 #2201 üzenetére

    Jó kérdés. :D Sajnos ezt a kérdést nem tudom megválaszolni, de az biztos, hogy bármely amcsi szerveren gyatra sávszélesség és ping van náluk, ellentétben a UPC/Telekom duóval. Digi-nél nem tudom mennyi sávszél jut amcsiba, de szerintem nem annyi mint az előbbi két szolgáltatónál. Ha biztosan stabil a helyi hálózat évek óta, és főként EU-n belüli letöltést szeretnél, akkor lehet megfontolandó alternatíva a PR-Telecom, ennek tükrében gondold végig a dolgot. :R

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kovbandi82 #2203 üzenetére

    Én csak kitértem rá egy kicsit, hogy amikor elmegy a PR-es szolgáltatás, akkor ugye az általuk adott telefon is használhatatlan, tehát mobillal kell betelefonálni, az meg házon belülről nem mindig megoldható a gyenge térerő miatt. Azért lett itt ilyen felkapott, mert a drága kollégák a bolhából elefántot csináltak és folytatták a voda témát, részemről le van zárva.

  • Fücsök007

    őstag

    válasz kovbandi82 #2203 üzenetére

    Tudtommal van még koax. hálózata az Externetnek ott, de ők se a minőségről híresek. Helyben körbe kell járni a témát.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kovbandi82 #2206 üzenetére

    A PR senkit nem enged rá a koax hálózatára, mondjuk még az a szerencse, így legalább más szolgáltatókat nem minősít ez a gyengén összetákolt hálózat, amúgy meg hálózat roamingnál nem azt kell nézni, hogy ha azé a helyi hálózat, akkor jobb azzal szerződni, ugyanis nem csak a helyi hálózatnál lehet limit, hanem belföldre és külföldre is a szolgálató hálózatának kilépési pontjánál, ami már szolgáltató függő, a PR meg belföldre jó, de külföldre egy kalap szar, tehát ezt is érdemes figyelembe venni választáskor, hogy melyik szolgáltatónak milyen belső (magyarba) és külső (Európa más országaiba, amcsiba stb.) elérése van más szolgáltatók és hálózatok irányába. Ha van ott az externetnek koax (bár mondjuk az érdekes lenne), akkor érdemes azzal megpróbálni, vagy esetleg még én megérdeklődném a T-t hogy VDSL-en nem-e tudnak legalább egy 30 Mbit/s-os VDSL-t adni, mert ha az ADSL vonal bír 15-20 Mbit/s-t, akkor ugyan az a vonal VDSL-n is bír egy olyan 15-40 Mbit/s-t jobb esetben, igaz nem 120 Mbit/s, de a T-nek milliószor jobb a belföldi és külföldi hálózati elérése, mint a PR-nek, ráadásul az árak jóval kedvezőbbek PR-s településeken.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kovbandi82 #2208 üzenetére

    Nem biztos az, néha csak helyileg hülyék, itt is basznak jobban utánanézni, hogy ténylegesen mennyit bír, csak rávágják hogy 10-15 megát bír, azt jól van, így nem kell foglalkozni bekötésekkel, meg helyi szervízzel, hogy behúzzanak-e még egy VDSL vonalat, illetve hogy eszközt cseréljenek-e vagy nem. A baj csak annyi, hogy a T-nél elég sok lusta, illetve hülye dolgozik, na de mindegy, nem mondok semmit, mert végén ebbe is beleköt valaki.

  • 4Grider

    nagyúr

    válasz kovbandi82 #2216 üzenetére

    Az abszolút a helyi hálózat műszaki színvonalától függ. Hol ilyen, hol olyan. Mifelénk a 60-as jó ha tud stabilan 40-et, felfelé meg kb. 2 Mbps-ot. De ilyen, már megszoktuk. Ha meg 3-4 havonta ledöglik fél-egy napra, van egy backup korlátlan mobilnet router tartaléknak...

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kovbandi82 #2224 üzenetére

    Nagyon elégett vagyok velük, főleg hogy az általuk nyújtott szolgáltatás tele van kimaradásokkal, illetve a garantált körüli értékek elérésével csupán azért, mert nem értenek hozzá.
    Egyébként én is szívesen fizetnék elő náluk nagyobb csomagra, mert nekem is magasabb letöltési sebességre lenne szükségem, csak az a baj, hogy szaros 30/3 Mbit/s-ot nem tudnak rendesen szolgáltatni, legalább is nálam (meg még jó pár embernél, még ha nem is helyileg), így nincs is miről beszélni, a másik meg nem tudom, hogy ki hogy van vele, de nekem 120 Mbit/s-hoz édeskevés az a 10 Mbit/s feltöltés, az ár meg kurva sok ahhoz képest, így felejtős. A vicc egyébként az, hogy optikán se adnak túlságosan nagy feltöltést, 120-as netnél 40-es feltöltés egy vicc, mondjuk a cég is egy kész vicc :DDD
    Annak örülnék a legjobban, ha a T tudna itt egy 50/15-ös neted adni, de a hozzáértés valahogy náluk sem túlságosan ismert fogalom, a hozzáállásukról meg nem is beszélek, szóval egyik se jobb.
    Persze mint mondtam, nekem az is elég lenne, ha ezek a marhák stabilan szolgáltatnának azért a havi 10 ezer forintért, de úgy látszik ez se elvárható. Úgy tudom hogy itt döglődik az egyik erősítő, amivel január elején is gond volt, szóltam is nekik, kijöttek, akkor pont nem volt probléma, de ők is látták hogy szar, aztán megint szar volt, kijöttek, megcsinálták, jó volt vagy két hétig, most meg már megint szar :D Azt akkor érted, ha valami van a szolgáltatással, akkor mindig nekem kell szólni, ők egyáltalán nem látják, vagy csak nem zavarja őket, ha 1-2 utcában nincs internet, á hol, a hülye majd telefonál a nem működő telefonszolgáltatásukkal :DD
    Nem tudom egyébként, hogy miből tartana az itt lévő már többször javított és tákolt erősítőket lecserélni végre, de egyáltalán nem képesek rá, gondolom azt hiszik, hogy a csere csődbe vinné a céget, szóval mást már nem is kívánok hozzáfűzni, az egész cég úgy szar, ahogy van, már elnézést a kifejezésért.

    Mondjuk azt is érdemes megemlíteni, ha már hozzáértésről van szó, hogy talán csak a koax hálózat az, amit ők csináltak meg a szolgáltatási területükön és azt is szarul, semmi mást nem, ide értve a TV, internet és a telefon szolgáltatásról, meg az eddig 2 településen meglévő optikai hálózatukról, ha egyikkel is baj van a felsoroltak közül és az nem a helyi koax hálózatban van, akkor mindig egy külsőst hívnak, mert ők maguk nem értenek hozzá, nem is ők építették ki, amiről neten vannak írásos bizonyítékok is, talán a telefonszolgáltatásra a legkönnyebb rátalálni, többet már tényleg nem kívánok hozzátenni. Szerintem egy vicc az, ha valaki egy olyan szektorban tevékenykedik, amihez egyáltalán nem ért és ebből adódóan azt drága is fenntartani, persze a költséget az előfizető fizeti meg azért, mert nem értenek hozzá. A környéken, sőt a többi szolgáltató között is ők szolgáltatnak a legdrágábban és a lehető leggyengébben, egyedül talán a vidanet nevű sufnicéget verik árakban, bár már ők is felhozták magukat és még internet is nagyobbat adnak (150 Mbit/s) és tized akkora feltöltéssel (15 Mbit/s), ami a PR-nél már szintén nem várható el és ez meg is látszik a 120/10-es csomagjukon és a gyenge hálózatukon, szóval igen, meg van róluk a véleményem és nem is véletlenül. Kívánom, hogy ne járj velük úgy mint én.

  • Fücsök007

    őstag

    válasz kovbandi82 #2229 üzenetére

    Mérhetnél amerikai/európai szervereken is ha már speedtest. :R
    Egyelőre helyesen, miért nehéz megjegyezni hogy egyenlőre=egyenlő részekre, egyelőre=most még? :U

  • Fücsök007

    őstag

    válasz kovbandi82 #2233 üzenetére

    Kösz. :R Ha marad 1-2 hónapig, akkor valószínűleg nincs gond a helyi hálózattal. :))

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kovbandi82 #2233 üzenetére

    A Telekomos net az arányt nézve sokkal jobban szerepel külföldi szervereken, mint a PR, itt is látszik a különbség.
    Egyébként ha a központ fejlesztése megtörtént, akkor azon a vonalon simán adható egy 30-as VDSL, két vonalon meg már az 50 Mbit/s is összehozható lenne, ha esetleg a T-től valaki azt mondja, hogy nem, akkor hülye.
    Amúgy milyen kábelmodemet adtak? A jelszintek milyenek?

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kovbandi82 #2237 üzenetére

    A ping nem is lesz jobb már csak azért sem, mert a kontinensek közötti optikai kábel ugyan olyan hosszú, másrészt a T-nél a távolság miatt alapból nagyobb a pinged, ezért nem is jobb, ha ott is ilyen 5-10 ms lenne, akkor külföldre is jobb lenne annyival.
    Amúgy megközelítőleg az, de mondtam hogy az arányokat nézve, nekem egy 30-as netből is van kifele "veszteségem" (ugye valójában csak nincs elég külföldi a sávszél), ami 5-10 Mbit/s, gondolom egy 15-ösnél is lenne és ebből a feltételezésből mondtam azt, hogy jobb a T-s, ugyanis 15-ösnél gyakorlatilag ugyan annyival szedsz külföldről, mint belföldről.
    Ugye ahogy a belföldi, úgy a külföldi elérésed is priorizálva van, tehát ha használja más is és terheltebb, akkor valamennyivel kevesebbet kapsz, a PR-nek nincs amcsiba saját optikája a T-vel ellentétben, így csak más szolgáltatók elérésére támaszkodhat, illetve azért is ugye fizet, de ők jóval kevesebbet adnak jóval drágábban, na de mindegy, kicsit hosszú kitérő lenne :D
    Jól döntés volt, az a wifis vacak néha használhatatlan. Egyébként pedig a 192.168.100.1-es címen tudsz tájékozódni a jelszintekről. Ha pozitív értékek vannak és az adási 50 alatt van, akkor minden rendben van, ellenkező esetben problémákra lehet számítani a későbbiekben, bár ez más esetben is fent áll, mert itt pl. jók a jelszintek, de ugye ha beszarik egy erősítő hirtelen, gyakorlatilag ugyan ott tartok.

    A város egy részén van optika, de a többin nincs? Mekkora egy hülyeség, már kezdenek hasonlítani a PR-re, azok is félig lefedik a várost, mert van ott valami idióta fejes, a többi részét meg úgy hagyják, csodálatos hozzáállás, csak éppen értelme nincs.
    De mint mondtam, ha ilyen jó értékekkel rendelkezik a vonal (15-öt stabilan hozza, sőt felette jön és 25 alatti a ping) és a központ képes a VDSL modulációra, akkor simán ki lehet hozni azon a végponton egy eszközzel 30-40 Mbit/s-ot lefele és vagy 10 Mbit/s-ot felfele, két vonallal és VDSL bondinggal pedig egy 50/15 simán meglenne, csak ugye fentebb kicsit említettem, hogy a Telekomnál sincs túl sok ész 1-2 helyen és ha nincsenek tisztában az ADSL és a VDSL közti különbséggel és tulajdonságaikkal, akkor ha azt látják, hogy 15 jön csak, akkor rá vágják hogy többre nem képes, ugye könnyebb mint kicsit gondolkodni, de a VDSL ugyan azon a távolságon képes a az ADSL dupláját hozni akár, sőt akár kicsivel többet is, na de mindegy, erre csak így kitértem tisztázásképpen.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kovbandi82 #2239 üzenetére

    Nagyon jók, bár érdekes hogy a letöltési ilyen erős, lehet hogy egy erősítő után van kötve, mondjuk annyira nem nagy baj, a modem felől még a feltöltési is jó.
    Viszont az ökörség és a spórolás itt is látszik a PR részéről, hogy egy feltöltési csatorna van csak, mondjuk ha így is bírja a hálózat akkor nincs gond, de ez egyben árulkodik arról is, hogy nem sok PR-es van a környéken, na vajon miért nem, el sem tudom képzelni :DDD

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kovbandi82 #2241 üzenetére

    Nem is kicsit drága, itt is jóval olcsóbban szolgáltatna a T a PR-el szemben, csak ugye állítólag nem tud, ami a valóságban annyit jelent, hogy a helyi szerelőnek halvány lila fogalma sincs az ADSL és a VDSL tulajdonságairól és ezért baszik kijönni és bekötni, meg se próbálja a hülye, de még két vonallal se, mert azt se tudja, hogy létezik ilyen megvalósítás, na de visszatérve én se véletlen szidom ezt a kábeles szarrakást, mert még egy 30-as internetért is elég nagy pénzt el tudnak kérni, főleg ha nem 2 éves hűséggel fizet elő rá valaki és nem is csomagban, de csomagban és hűséggel se éppen olcsó, ők a legdrágábbak a környéken és ez bosszant, mert nem elég hogy drága, még szar is ráadásul. Ha olcsóbb lenne akkor lehet szarnék rá, hogy kicsit gyakoribb a kimaradás, sőt lehet előfizetnék nagyobb csomagra is, csak ugye ennyi pénzért már teljesen jogosan elvárom, hogy a lehető legkevesebb kimaradással szolgáltassanak, ami úgy lenne jó, ha havi 1 alkalom és max. 4-5 óra lenne, ehelyett egy hónapban van hogy 4-5 napon keresztül nincs és legalább 10 napig csak a felét tudja teljesíteni, azt akkor ha felhívom és számon kértem őket, akkor "hát a garantált megvan, nem tudunk mit csinálni, max. hibalapot felvenni és szerelőnek perkálni". Szánlaom.
    Amúgy T-nél hasonlóan voltam, bementem és mondtam, hogy 50-es net kéne, erre a nagyon rózsaszín csaj rendesen fel volt háborodva, hogy minek nekem 50, miért nem elég 10, vagy 20 Mbit/s, mondom atya ég, már nem a betárcsázós korszakban élünk, meg nem csak fb létezik, azt erre megsértődött, de erre már komolyan nem tudok mit mondani, egyesek nagyon el vannak tájolva :D
    Én azt mondom hogy szerencsés vagy, csak ne nagyon dicsérd a PR-t még ha jó akkor sem, mert lehet még páran átváltanak rá pont ezért, azt akkor vége is örömnek :DDD

    bucihost: Nálunk is így van, azért nem jön ide egy normálisabb szolgáltató se és azt is tudom, hogy van a PR-nél lejjebb, sajnos találkoztam már hasonló mentalitású pénzéhes köcsög szolgáltatókkal és ugyan olyan véleménnyel vagyok róluk is, mert nem igaz, hogy már 2017-et írunk, azt egyes hülye szolgáltatók még mindig az ilyen 15-16 Mbit/s körül ragadnak le és azt is több ezer forintért adják. Persze az állami pénzeket benyelik, de semmi említésre méltó fejlesztést nem csinálnak, Az a szolgáltató amelyiket említetted az még egy fokkal jobb egy helyi szarkupac cégnél, nézz rá a Borsodweb nevű "szolgáltatóra" és az ajánlataira, a röhögőgörcs elkap tőle, azt ugye mivel Wifi-n szolgáltatnak, így elég gyenge a szolgáltatás minősége, főleg itt a hegyközbe, ahol megfújja egy kis szél az antennát, azt már vagy nincs net, vagy csak a tizede jön, azt ilyen majom hozzá nem értő az embereket csak kihasználó cégek létezhetnek az országban, holott valahol az ilyenekre teljes szigorral lecsapnak, de itt meg csak szaporodnak az ilyen rohadékok, már elnézést a kifejezésért, de egyszerűen undorító amit csinálnak egyesek a pénzért, azt ugye a te pénzedre pályáznak, de cserébe semmi normálisat nem adnak, itt pl. a kornak megfelelő mennyiségű és minőségű szolgáltatásra gondolok, persze reális áron, de az itt sokaktól igen távol áll. Persze nem csak az internetre kell gondolni, hanem pl. a TV-re, a PR pl. TV esetében a HD csatornákat is egy kisebb vagyonért adja külön, azt akkor valaki azt mondja rájuk, hogy normális szolgáltató. Na a normális szolgáltatók ingyen adják a HD csatornákat a többi mellé, főleg annak tudatában, hogy ma már a HD lassan alap, olyan mint az SD, főleg hogy már itt a 4, meg 8K, de köztudott tény, hogy a PR egy igen elmaradott idióta szolgáltató, mely drágán kevés és szar szolgáltatást tud nyújtani, szóval ha így nézzük, akkor a PR-től annyira nincsenek is lejjebb más szolgáltatók se, mármint a pofátlanságot nézve.
    Persze tudom, csak én vagyok ilyen negatív és velem van a baj, de már konkrétan leszarom, ezt a témát már úgy is kitárgyaltuk.

  • fatal`

    titán

    válasz kovbandi82 #2244 üzenetére

    Pedig a PR TV csomagjában messze a legnagyobb a kínálat és nem kell beltérivel szórakozni :)

  • tomee987

    tag

    válasz kovbandi82 #2249 üzenetére

    Tegnaptól már az HBO csomagot is full HD-ban osztják el. A UPC-nél, meg a T-nél sem olcsóbb az HBO csomag, mint a PR-nél, viszont előbbieknél ugyanannyi pénzért csak SD-t osztanak el.

    Sőt év elejétől már a Lexikon és Popcorn csomagban is van HD csatorna, a BBC Earth HD meg az E! HD.
    Nem számoltam, de már biztos, hogy 40 feletti HD csatornát tudok nézni.
    Lehet, hogy a T ingyen adja a HD csatornákat de azzal a 23-24 HD-val (amiből 6 közszolgálati propaganda, meg ATV HD értelmetlenség), kitörölhetem a.....
    Soproni rokonaim meg UPC-sek (kábel) és ott sincs ingyen a HD csomag (kb. 31 HD csatorna). +1000 Ft/hó egy TV-re, a másodikra +1550 Ft, míg a harmadikra +1550 Ft. Ha négy TV-d van akkor pedig az egész TV csomag havidíját megduplázzák már és 2 szerződéssel kell rendelkezned.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kovbandi82 #2273 üzenetére

    Én nem azt mondom hogy akik így csinálják azok feltétlenül hülyék, tehát félre ne értsd, csak azt mondom hogy hülyeséget csinálnak, mert van jobb és egyszerűbb, sőt akár olcsóbb megoldás is, ezért lehetne vele élni, mint ahogy te élsz is vele, másokat meg egyszerűen nem értek, hogy miért könnyebb nekik alkalmazkodni a TV-hez és az adásokhoz, ha egyszerűen azok is alkalmazkodhatnak hozzá, mondjuk így hülyén fejeztem ki, de mindegy.

    Amúgy én se azért vitatkozom vele, mert jólesik (sőt már unom), hanem azért mert hülyeséget beszél, sőt szerintem néha nem is mond igazat, a másik meg hogy nem is úgy szemléli a dolgot, mint egy előfizető, hanem mint egy szolgáltató, már pedig ha ő is ugyan úgy csak egy előfizető, akkor szarnia kellene rá, elmondja hogy neki jó a szolgáltatás és kész, tehát érted az én problémám, vajon miért éri meg neki itt vitatkozni és szintén személyeskedni és védeni a szolgáltatót, ha csak egy előfizető? Bár mindegy, felesleges ezzel is foglalkozni, mert utána megint jön hogy miért gyanúsítgatom, na vajon miért ... hagyjuk inkább szerintem is.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kovbandi82 #2275 üzenetére

    Ezt még meg is értem, nem is azért akadtam ki én sem, mert valaki így csinál, mert mindenkinek van saját élete és azt csinál vele amit akar, de ő azt akarja előadni, hogy felesleges mindenkinek (ismétlem, mindenkinek és csak azért, mert neki felesleges, ezért szerinte másolnak is) a gyors net, meg az optikai szál, mikor ott van a béna koax és a gagyi HD TV, tehát érted úgy rejtetten másokra is rá akarja erőltetni a hülyeségét, hogy már pedig te is alkalmazkodj és érd be a szarral és ez egy kurva nagy probléma, legalább is szerintem, az ilyen hülye erőltetett libsi dumát és módszert meg nem fogom tolerálni, mert azt gondolom, hogy jó páran már így is tolerálunk elég sok hülyeséget és meg is van az eredménye, mégpedig az hogy szívunk elegen eleget csak azért, mert ezt-azt elengedünk minden szó nélkül.
    Ha csak simán dicsérné a szolgáltatást, hogy neki jó, akkor a francot se érdekelne, de hogy rendesen bevédi a szolgáltatót és megpróbálja megmagyarázni, hogy a szar az miért jó, na azt nem vagyok hajlandó eltűrni. Mondtam többször, hogy én elhiszem, hogy nála jó, de ő meg higgye már el, hogy nálam szar és azt is, hogy tettem már elenne, de ha nem képes felfogni szép szavakkal, akkor mit vársz, mit tegyek? Meg ugye mit nem ért rajta és miért? Pedig olyan egyszerű a dolog.

    Egyébként tényleg bocs, néha elvetem a sulykot kicsit, de mikor valaki hülyeséget beszél és néha annak ellenére, hogy ő is tudja hogy hülyeség, na akkor egyszerűn nem bírom szó nélkül hagyni, főleg hogy akkor még el is hiszi, hogy igaza van, holott nincs.

    Ami a mobilszolgáltatókat illeti ne is beszéljünk róla. A Vodával is csak az a legnagyobb problémám, hogy agyba-főbe reklámozzák, hogy 98-99%-os lefedettség így, meg legek hálózata úgy, azt közbe itt meg olyan a hálózatuk mint a lepkefing, gyakorlatilag észrevehetetlen olyan gyenge, tehát azt elfogadom, hogy nem nem mindenhol egyformán jó, de akkor addig ne reklámozzák agyba-főbe, meg ne hazudozzanak állandóan, hanem inkább a reklámra fordított pénzt is fordítsák hálózati fejlesztésre. Milliónyi megoldása lenne ennek a problémának is, de a fejesek mindig szarnak rá, mert pénzbe kerül, de ha ők szarnak rá, akkor nekem meg mint előfizetőnek jogom van kritikát megfogalmazni, amiről egyébként a kedves fórumtárs le akar beszélni, mert neki éppen nincs problémája vele, vagy különösebben nem foglalkozik vele és azért nincs szerinte probléma vele, na de túl van már tárgyalva.

    [ Szerkesztve ]

  • 4Grider

    nagyúr

    válasz kovbandi82 #2325 üzenetére

    Nálunk Budakeszin 60/5-ös net van, átlagban 40/4 körül tud. És hulladék a rendelkezésre állás, nagyjából minden hónapban van egy-két nap leállás. Gyakorlatilag backup netnek jó, ha behal a mobilnet (ami azért ennyiszer nem szokott megállni).

  • Fücsök007

    őstag

    válasz kovbandi82 #2325 üzenetére

    Helyszín függő, ahol rájuk szóltak, ott általában normálisan kiépítették a rendszert. Sajnos egyéb helyeken legalább részlegesen szoktak gondok lenni, mivel hajlamosak alultervezni a helyi hálózat teherbírását. :(

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kovbandi82 #2325 üzenetére

    Ezeken a tetveken kívül egyedül még a Telekom van és mivel ezek is kicsit degeneráltak, ezért mikor az egész várost elméletileg lefedték VDSL-el, akkor rájöttek, hogy csak a város 1/3-a van lefedve (persze az erre szánt pénz eltűnt), illetve ha esetleg több is van, akkor a hozzá nem értésük miatt inkább nem kötnek be nagyobb internetet, mert nincsenek tisztában a VDSL adatottságaival. Múltkor is mondják, hogy 15-20 Mbit/s elérhető ADSL-n, mondom nagyszerű, akkor VDSL-n ha nem is egy érpáron (amúgy ha 15-20 Mbit/s megvan ADSL-n, akkor VDSL-n ki lehet préselni egy 30-40/10 Mbit/s-t, ezt csak úgy hozzátenném), de két érpáron elmenne a 30/5 Mbit/s, ez mind szép és jó, de a helyi hülye aki a bekötésekért felel azt mondta, hogy ő nem köti be, mert nem bírja el a vonal. Nem tudom hogy egy egyszerű összeadásra nem képes, vagy csak szimplán gondolkodni nem tud, vagy csak azt nem tudja mi a VDSL bonding (de akkor meg mi a faszt keres ilyen állásban?), de már nem is érdekel, nem fogok velük állandóan vitatkozni, a pesti BKK-s balhéval pontosan megmutatták, hogy mekkora idióták informatika terén, nekem már nem is kell semmit hozzáfűznöm.
    Egyébként a PR-t sem kell bemutatnom, az utóbbi 1 hónapban 3 alkalommal volt majdnem egész napos kimaradás, 2 alkalommal a gerincen volt megint szakadás, ami azért is vicces, mert szinte az egész megyében nem volt több mint 10 órán keresztül szolgáltatás, ami szerintem ha hozzáértő szemmel nézzük, akkor 2017-ben tűrhetetlen több szempontból is, egyrészt ki az a hülye, aki egy megyét ily módon lát el? Semmi redundancia, azt az a vicc, hogy egy csomó cég, illetve a helyi bankfiókok is ezeknek az idiótáknak a szolgáltatására vannak rászorulva azt mikor van ilyen egy napos kiesés, akkor szó szerint megáll mindenhol az élet, se egy vásárlást, se egy helyi bankfiókon belüli ügyintézést nem tudnék elintézni ilyenkor és szerintem ez eléggé szánalmas ma már, vagy legalább is az, hogy egy ilyen nagy szolgáltató megengedhet ekkora idiótizmust és hanyagságot cégen belül. Persze amikor megkérdi az ember tőlük, hogy miért nincs szolgáltatás, akkor még ők vannak felháborodva, én meg mikor hazaérek a munkából akkor bámulhatom a plafont, mert se TV, se internet, se telefon, azt ha valamit pont akkora hagyok, hogy elintézem akkor más ha pl. egy vásárlás és más megveszi azt amit akarok, akkor be is buktam és így tovább.
    Már nagyon a mobilinternet felé hajlok, mert sokkal megbízhatóbb. Bár a Telekom nem, mert mikor volt a nagy vihar, akkor nekik is volt a mobilszolgáltatásban egy egész napos kimaradás (ami azért vicc, mert ha hálózat sincs, akkor még segélyhívást se tudsz intézni mobilon, főleg ha nem tudsz átcsatlakozni más hálóra, tehát akár fel is fordulhatsz, ha éppen olyan van), inkább Telenoron gondolkozok már, mert náluk rohadt kevés a kimaradás és elég jó sávszélességet adnak, ráadásul van most ez a korlátlan csomagjuk is, aminek csak egy hátulütője van, méghozzá az, hogy egy hónapban legalább egyszer telefonálni kell, ami nem is lenne baj, csak a jel miatt a padra kéne feltenni mondjuk egy 3-4 G-s routert, amihez ilyen meleg felsétálni havi szinten hát ... tudom ez legyen a legkisebb probléma.
    Meg még azt nem tudom, hogy milyen IP jár hozzá, mert ha privát akkor az gond lenne, viszont ha publikus, akkor már tényleg elég jó alternatíva lenne a két kábelszolgáltató mellett és akkor az a vicc, hogy mobilnetről beszélünk és jóval stabilabb mint a két helyi vezetékes szolgáltató, szóval több szempontból is röhej.

  • Krystal_s

    addikt

    válasz kovbandi82 #2631 üzenetére

    Köszönöm.
    Az elég durva :U, átlag használatnál jó dolog és kényelmes. A napi pillanatnyi szakadozás zavaró volt online rádió és PS4 online játék közben, mert ledobott a szerverről. Viszont PS-en sok a rosszindulatú cheater, modder, akik IP alapján dobálnak ki embereket DDoS támadással. Ezzel akár egész napra bármeddig lebéníthatják egy adott ember teljes internetét. Meg is teszik, ha valakit kinéznek. Sőt van, aki csak élvezetből, sajnos van ilyen ismerősöm.

  • Kisfundy

    aktív tag

    válasz kovbandi82 #2875 üzenetére

    Szia!

    Igen lehet,én is azt használom,illetve csak használnám mert az utóbbi időben valamiért nem indul el egy film sem.
    De még nem sikerült kiderítenem hogy a tv/szolgáltató/ vagy csak az hbo app szórakozik :)

Új hozzászólás Aktív témák