Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Krystal_s #3816 üzenetére

    Igazából nem nehéz elhinni, ugyanis a TP-Link és Mercusys routerek nagy része szoftveresen egy vicc. Pont most írtam Mikrotik topikban is, hogy még az üzleti célú eszközeit is kerülném a TP-Link-nek, főleg Switch-eknél, mert ahol VLAN-ozás is van, ott eléggé meg tudja keseríteni az ember életét a TP-Link idióta logikája VLAN téren, de ugyan így egy csomó más szoftveres probléma van, én is találkoztam már olyannal, hogy más típusú, de ugyan úgy TP-Link márkájú router egyszer csak meghülyül és nem hajlandó kommunikálni egymással, vagy éppen a Cisco-s routerrel, ekkor nem sokat szaroztam, felraktam a TP-Link-re az OpenWRT-t azt csókolom, nem volt több hálózati probléma, amit az egyébként is szar szoftver és a hálózati protokollok nem megfelelő integrációja okozza. Van itt a topikban olyan, aki más márkánál találkozott olyannal, hogy a DHCP protokollt nem tudta rendesen egy jó drága routerbe integrálni a gyártó, sajna előfordul, mikor az IT szektor tele van hülyékkel nem nehéz az alap dolgoknál is problémát tapasztalni, ráadásul a TC7200 sem egy tökéletes router-modem kombó, ezért is javasoltam neked hogy cseréld le a fenébe egy Cisco modemre inkább, annyi hogy akkor egy WiFi-t elveszítesz, de cserébe lesz egy stabil hálózatod, vagy marad az hogy veszel egy másik típusú routert, ami kevésbé olcsó, viszont nem nem hülyül meg olyan gyorsan, vagy raksz rá egy egyedi FW-t, már ha támogatja, de egyébként eleve úgy célszerű TP-Link meg hasonló routereket venni, hogy szükség esetén akár egy másik FW-t is rá tudj rakni, mert bizonyos esetekben csak azzal használható rendesen. Elég szomorú amúgy, hogy az ilyen kínai gyártóknak egy évtized után is problémát jelentenek a hálózati protokollok megfelelő módon történő integrálása, de inkább már nem mondok semmit.

Új hozzászólás Aktív témák