Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • A Zéé

    addikt

    válasz t_a_m_a_s #44035 üzenetére

    BME-ÉMK, Tartószerkezetek Mechanikája Tanszék, Tartók Statikája vizsga best of:
    - 15-6 emberből a legjobb írásbeli 28%, 40%-tól lehet szóbelizni a kettesért
    - kb ugyanennyi emberből az én írásbelim lett a legjobb 44%-al, ottmaradt még egy csávó 38%-os írásbelivel, hogy legyen 2 szóbeliző, 10 perc után mindketten akkora egyest kaptunk, hogy még most is írja a tanár.
    - szóbelire várva kiabálás az egyik tárgyalóból: "mondtam, hogy én ma nem szóbeliztetek, dolgom van délután, erre ideadjátok a 12 külföldit..." Fél órán belül úton volt hazafelé a tanár, mindenki mehetett az egyesével
    - na meg a "mit számít magának, ha megbuktatom", amit 56%-os írásbeli után, fél órás szóbeli kínzás után kaptam meg

    Sajnos a felsőoktatás baromi nagy hibája, hogy tele van ilyen oktatókkal, aki baromira nem odavaló, baromira utál mindent és mindenkit, és mégis vizsgákról, sorsokról dönthet. És rohadtul nem érzik át, hogy egy-egy ilyen dacból és dühből elkövetett buktatásnak mekkora súlya lehet.
    Az a "mit számít magának ha megbukik, BSC-s, felvételizik újra, vagy kezd mást" duma... Itt konkrétan csak annyit számított, hogy a félév utolsó vizsgája volt, teljesített dékáni kérelemmel felvett tárgyak mellett, ha meglett volna következő ősszel diplomázhattam volna. Volt ez 2 éve, diplomám azóta sincs, majd csak most ősszel, miután Pécsen megcsináltam ugyanazt a tárgyat ugyanabból a tankönyvből, 90%-ban ugyanazzal a tematikával, elsőre, hármasra...

    Just a simple Lineman...

Új hozzászólás Aktív témák