Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tufa_

    aktív tag

    válasz parandroid #2926 üzenetére

    Már ne is haragudj de miért lenne gond a papírokal ha magánszemélytől vettem?
    Jogiproságba annyit azért még tömködj bele hogy a végrehajtáshoz nem minden esetben, de a biztosítóknak kell bírósági végzés.
    Mivel a helyszínelés során kiderült hogy nem én voltam a bünős, (főúton jött ki elém egy friss jogsis srác-17 volt ő akkor) igy engem nem terhelt pénzbüntetés.

    De még mindig nem értem minek ez az álszentkedés, kétlem hogy egyikötöksem ment mondjuk 45el 30as táblánál, esetleg mégtöbbel, ugyanolyan szabálysértés, sőt büncselekmény...

  • Calogero

    addikt

    válasz parandroid #2926 üzenetére

    Ha lenne igazság ebben az országban, akkor az okozott kárt és a büntetési tételt ledolgozná/leülné rács mögött a károkozó, ha nagykorú, de sem javai, sem keresete,

    Teljes mértékben egyetértek veled.

    A végrehajtásról meg annyi, hogy simán be lehetne hajtani a kint lévő összeget bárkitől.
    Vannak olyan tulajdonok/jövedelem ami névhez kötöttek (bér, ingatlan, gépjármű). De pl vannak olyan holmik amit elvihet.

    Itt egy Pl
    X tartozik 100 000 Fttal Y-nak.
    Y bepereli.
    X nem fizet
    Végrahajtás következik.

    A bírósági végrehajtó feltételezi, hogy pl a számítóggép amit X használ, az az övé. Ezt felírhatja a foglalási jegyzőkönyvbe.
    Erre X azt mondja nem ő vette, nem ővé a gép.
    Erre a végrehajtó akkor mutassa számlát. (A számlán név szerepel és nem X-é akkor nem viheti el, de ha X neve szerepel rajta, vagy nincs név vagy számla, akkor elviheti).

    Ekkor X-nek ellen keresetet kell benyújtani a bíróságra, hogy a lefoglalt számítógép nem az övé. Ha tudja bizonyítani hogy nem az övé, akkor visszakapja. Ha nem akkor két lehetősége van.
    1. fizet
    2. nem fizet de a gép marad, melyet a bíróság értékesít, és annak árát átadja Y-nak.
    Az ügynek vége.

    És itt van a másik dond.....
    A bírósági végrehajtó akkor is megkapja a fizetést ha sikerrel jár, és akkor is ha nem. Magyarul sz@rik az egészre. Egyszerűbb ráírni a jegyzőkönyvre, hogy "nincs lefoglalható vagyona" (kb 5 perces melő), mint hogy menjen ott a huzavona.

Új hozzászólás Aktív témák