Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adalbert1

    veterán

    válasz Tikakukac #92412 üzenetére

    Érdekes a megfigyelésed, én simán érzésből túlhúznám, már ha nekiállnék ilyen munkának :)
    A múltkori szervizes malőr után az én fejemben is megfordult, hogy inkább magamnak kellene olajat cserélni, viszont az utcán a fenének lenne kedve nekiállni, mikor meg elhozzuk vidékre a gyerkőcöt, akkor meg szintén nem ezzel akarom eltölteni az időmet - szóval olyan szempontból ideális ügyfél vagyok a szervizeknek, hogy nem sajnálom a munkadíjukat kifizetni, csak igazából a bizalmamat eléggé erodálták már.
    Mondjuk ehhez tényleg nem kell sok szerszám, lehet, hogy meg kellene egyszer nézem egy szereld magad műhelyt.

    Közben kicseréltem az akksit, találtam megfelelő hosszúságú 13-as kulcsot, hogy a lefogatót kicsavarozzam (a töltés nem segített már a régin, töltő szerint tele volt már, de 2 indítás után kampó) - a helyi tescoban még zárás előtt pont tudtam vásárolni, végül 22k-ért vettem egy Bosch S3 005 56Ah-ás, 480A-es indítóárammal rendelkező akksit (pont ilyen volt benne, az előző tulaj olyan 4-6 éve vehette), remélem, hogy ezzel kihúzza a következő 2-3 évet.
    Csere után ránéztem a titkos menüre, az U30-as érték járó motornál 14.3-14.4V, álló motornál csak világítás ér rádió esetén 12.9-13.0V.

    Azért a tesco ahogy nézem megkéri az árát, ez valami 30%-os akcióban volt 22k, eredeti áron majdnem 30 lett volna, árukeresőn meg olyan 18k körül már elhozható - de előre nem igazán készültem a cserére, így vagy ezt vettem, vagy megnézhettem volna holnap délelőtt, hogy a helyi bárdiban és unixban mi van készleten, de nem akartam azzal rizikózni, hogy semmi értelmeset ne találjak, és benyögjék, hogy akkor majd hétfőre hoznak.

Új hozzászólás Aktív témák