Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mecy_Lacee

    aktív tag

    Sziasztok!

    Furcsán viselkedik a masinériám. Nem (mindig) kapcsol be.
    A jelenséget leírom, amit a múlt héten kezdett:
    Első bekapcsolásra a gép nem kapcsol be teljesen. Vagyis, bekapcsolom a gépet, a ventik felpörögnek, a vinyó elvileg felpörög –mintha hallanám, s a LED-je is világít-, de nem csipog, s nem indul el a boot folyamata. Azóta volt időm kitapasztalni, hogy csak akkor indul el, mikor a vinyó pörgetést abbahagyja, s resetelek. No de akkor se mindig áll fel a win, van mikor a bootolás alatt egész egyszerűen „lelővi magát”, nem csinál semmit. Majd ezután megint csak reset segít, de ekkor már teljesen feláll. Nos miután felállt a gép, addig nincs baj, míg nem kell valami pluszt tennie (netezés, chat-elés, dokumentum olvasás, ilyen egyszerű dolgoknál nincs gond). Feltettem egy játékot, s miután elkezdek játszani (betöltésnél nincs gond…), a játék alatt egész egyszerűen leállítja a gépet semmit nem csinál. S ilyenkor kezdődik újból a procedúra: vinyó pörgetés leáll, reset, s jobbik esetbe újraindúl.
    Egy IT szakemberrel beszélve, a tápomra gyanakszunk. A héten tesztelgetem még.
    De történt más is. A szünetmentes tápegységem is „haldoklik”. A legkisebb APC, amit lehetett kapni. Ez volt akcióban, s eddig nem volt vele semmi. Nem az árammentesítés miatt lett véve, hanem a kedves DÉMÁSZ nálunk eléggé ingadozó minőségben szolgáltat áramot, naponta többször volt/van pillanatnyi áramszünet. Főleg ezért vettem. Én erre gyanakszom. Mióta a gépem „behülyült”, pont azóta viselkedik furcsán. Elkezd kattogni, stb. Tipikus akku halálozási/egyéb elektronikai hiba jelenséget produkál. Viszont hajnalban elviselhetetlenül produkálta ezt, ezért kikapcsoltam. Majd este hazaérve ezt is tesztelgetem majd.
    Holnap többet tudok mondani.
    Melyik lehet a hibás? Ötlet, vagy valami, hogy mit nézzek meg ezeken kivűl?

    [ Szerkesztve ]

    Az alkohol nem oldja meg a problémákat - bár a tej sem....

Új hozzászólás Aktív témák