Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • matrai.milan

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítségeteket kérném! A probléma az lenne, hogy az itthoni gépet szerettem volna "felturbózni" ötletemmel vettem új alaplapot, procit, ramot, tápot (szal kibeleztem a gépet). Szépen össze is raktam, el is indult (vagyis bekapcsolódik), de sötét marad a monitor, az egér nem világít, sem a billentyűzet. Az indítást követően a billentyűzeten felvillan a numerkus rész feletti három led, de utána semmi. A ház ventillátor, meg a proci ventilátor megy szépen, de semmi nem tudok a géppel kezdeni!Jah igen, bekapcsot követően semmi alaplapi csipogás, viszont a lapra pakolt lámpa, ami jelzi a működést, az szép zölden világít! Van bármi tippetek, hogy mi lehet a baj??
    Az alábbi a konfiguráció:
    -ModeCome Logic 620W Pro ATX táp
    -AMD FM2 A10-5800K processzor
    -Asus F2A55 FM2 alaplap
    -Corsair vengeance 8gb 1600mhz cl9 2X4 gb ddr3 ram

    Olyanra gondoltam, hogy vagy a rammal van baj, mert az alaplapi kompatibilitási listán (vagy micsodán :)) nem található ilyen gyártószámú (utolsó pár karakter eltér), vagy pedig a táppal talán, mert a processzor tápcsatlakozás 4 tűs az alaplapon, a tápból meg egy 8 tűs jön ki, amit szétcsúsztatva 2 x 4-esre, az egyiket lehet csatlakoztatni! Esetleg a proci működéséhez kevés lenne a 4 tűs alaplapi tápcsatlakozó felvétele? (de akkor miért kínálják ezt az alaplapot, mint az AMD FM2 A-series-hez kompatibilis lapot?) Más nem jut esezembe..
    Ha esetleg vannak ötleteitek szívesen fogadnám! :)

Új hozzászólás Aktív témák