Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • matrai.milan

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítségeteket kérném! A probléma az lenne, hogy az itthoni gépet szerettem volna "felturbózni" ötletemmel vettem új alaplapot, procit, ramot, tápot (szal kibeleztem a gépet). Szépen össze is raktam, el is indult (vagyis bekapcsolódik), de sötét marad a monitor, az egér nem világít, sem a billentyűzet. Az indítást követően a billentyűzeten felvillan a numerkus rész feletti három led, de utána semmi. A ház ventillátor, meg a proci ventilátor megy szépen, de semmi nem tudok a géppel kezdeni!Jah igen, bekapcsot követően semmi alaplapi csipogás, viszont a lapra pakolt lámpa, ami jelzi a működést, az szép zölden világít! Van bármi tippetek, hogy mi lehet a baj??
    Az alábbi a konfiguráció:
    -ModeCome Logic 620W Pro ATX táp
    -AMD FM2 A10-5800K processzor
    -Asus F2A55 FM2 alaplap
    -Corsair vengeance 8gb 1600mhz cl9 2X4 gb ddr3 ram

    Olyanra gondoltam, hogy vagy a rammal van baj, mert az alaplapi kompatibilitási listán (vagy micsodán :)) nem található ilyen gyártószámú (utolsó pár karakter eltér), vagy pedig a táppal talán, mert a processzor tápcsatlakozás 4 tűs az alaplapon, a tápból meg egy 8 tűs jön ki, amit szétcsúsztatva 2 x 4-esre, az egyiket lehet csatlakoztatni! Esetleg a proci működéséhez kevés lenne a 4 tűs alaplapi tápcsatlakozó felvétele? (de akkor miért kínálják ezt az alaplapot, mint az AMD FM2 A-series-hez kompatibilis lapot?) Más nem jut esezembe..
    Ha esetleg vannak ötleteitek szívesen fogadnám! :)

  • matrai.milan

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítséget, illetve tanácsot kérnék az alábbi problémával kapcsolatban.

    gépem:
    cpu: i7-3770k
    ram: 16gb
    gpu: HD 7970 3gb
    táp: 800 watt corsair
    alaplap: asrock z77

    A fenti gépem kb. 5 éves, ez idő alatt nem volt semmi probléma vele. Egy napja játék közben (Far Cry 4) kb. 15 perc játék után fekete kép kíséretében kifagyott a rendszer. Billentyű parancsokra nem reagált semmi, úgyhogy a gépet "erővel" újraindítottam (bekapcsolás gomb hosszan nyomva). Újraindítást követően ugyanezt a játékot indítottam és kb 5-10 perc után ismét kifagyott, de ekkor világos háttér és sűrű zöld csíkok kísérték a dolgot. Ismét újraindítás, újabb próba, ismét fekete háttér/fagyás. Negyedik próbára megint fekete háttér, de legalább reagált a billentyű parancsokra, így ki tudtam lőne feladatkezelőből a játékot. Ezután másik játékkal próbáltam (Battlefield 1), amit kb 5 percig bírt: fekete háttér, semmire nem reagált, újraindítás (eddig szokásos) de ezután már a monitor sem érzékelte a kimenetet (mintha üresben, csak monitort kapcsoltam volna be). Kiszedtem a videokártyát és az alaplapi kimeneten (monitor azt érzékelte) szépen ment minden. Ezután a videokártyát átraktam az alaplap másik slot-jába, de ott is a fenti fekete hátteres problémákat produkálta, úgyhogy egyenlőre kiszedtem a kártyát.

    Az alábbi logot kaptam a "Megbízhatóságfigyelő"-ből:

    Forrás
    Windows

    Összegzés
    Videohardver hiba

    Dátum
    ‎2018.‎01.‎12. 18:43

    Állapot
    Nincs bejelentve

    Leírás
    A videohardver hibája miatt a Windows nem működik megfelelően.

    Probléma-aláírás
    Problémaesemény neve: LiveKernelEvent
    Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.1
    Területibeállítás-azonosító: 1038

    További adatok a problémáról
    BCCode: 117
    BCP1: FFFFFA8011A9D240
    BCP2: FFFFF8800760F99C
    BCP3: 0000000000000000
    BCP4: 0000000000000000
    OS Version: 6_1_7601
    Service Pack: 1_0
    Product: 256_1

    A kérdés az lenne, hogy ezt csak gpu/hardware hiba okozhatja?
    Lehet-e javítani vagy csere szükséges? (csak a legdrágább része a rendszernek).
    A segítséget és a válaszokat előre is köszönöm! :)

  • matrai.milan

    csendes tag

    válasz Zotya984 #36690 üzenetére

    Zotya984: az érdekes, hogy a sima rendszer-en belüli (windows használata) dolgokkal nincs baja, ha elkezdek játszani, akkor is 5-10 percig tökéletes. Lehet túlhevül (igaz, nem néztem semmilyen diagnosztikai eszközzel sem), bár a ventillátorok mennek. Van amúgy vga/gpu szervíz? van értelme bajlódni ilyennel?

  • matrai.milan

    csendes tag

    válasz Petya XT #36695 üzenetére

    Tettem egy próbát, visszaraktam a kártyát a gépbe és az általad ajánlott furmark-al teszteltem a gpu-t. Kb. 12 percig bírta a tesztet, a végére a hőmérséklet 70-71 celsius fok volt, a ventillátor 90%-on pörgött (végig kísérte a hőmérséklet növekedését). 12 perc után egyszer csak kifagyott a rendszer ismét: a képernyőt a furmark-al renderelt kép színeinek megfelelő világos háttér és sok függőleges halvány csík látszott. Billentyű parancsokra nem reagált a gép, úgyhogy megint force restart lett a vége. Bármi ötlet, hogy mi okozhat ilyet?

  • matrai.milan

    csendes tag

    válasz Petya XT #36704 üzenetére

    Sajnos igazad lehet... kipróbáltam gyengébb terhelés mellett, mit produkál.. 4k-s video-k nézegetése youtube-on jól ment neki.. aztán egy gyengébb játékkal (Limbo) próbálkoztam, ami során megint csak nem volta probléma... de amikor kiléptem a képernyő a windows-ban szétesett, össze-vissza csikok, és képernyő töredékek villództak... alt+f4 kikapcs, majd újraindulás után most megint egyben a kép.. érdekesség, még amit észre vettem, hogy a gép indításakor, mikor az alaplap "logo" -ját mutatja remeg a kép (mint a délibáb :D ) ez se volt eddig.. Ezekből nem a tápra gyanakszom.. :S

Új hozzászólás Aktív témák