Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #09355392

    törölt tag

    Sziasztok,

    Olvasgattam ezt a topikot, és nagyon megtetszett. Hogy miért? Mert itt olyan emberek jöttek össze, akik elfogadják egymást, érdekli a másik véleménye, szerzett tapasztalata. Nincs odamondogatás, lenézés, ha nem egyezik a véleményük. Geresics topikgazdának külön elismerés a hozzáállásáért, a tapasztalatai megosztásáért. Én még soha nem fórumoztam, pedig 60 felé járok, ezért elnézést, ha nem ismerem a stílust.
    Történetem a következő. Szeretem az újdonságokat, szeretek haladni a korra (már jó ideje). Így eset a választásom a napelemekre. 2017 decemberében elindítottam a folyamatot, egy 5 KW-os rendszer tervezetével. Több helyen érdeklőttem, és voltam személyesen is. Egy céggel meg is állapodtam, akik kijöttek személyesen, mert csak így adtak árajánlatot. Volt, aki ki sem akart jönni, mert ők mindent megoldanak helyeben, akár mi is van. Elég lett volna az én elmondásom.
    Szárazabb rész. 2000-2100 kWh az éves fogyasztásom. A plusz KW-ot klímákkal akartam elfűteni, mert eddig is volt egy Fujitsu klímám, amivel a 75m2-res családi házamat ősszel, tavasszal, no megtélen is, ha úgy volt, befűtöttem. Addig sem volt használva a távfűtés. Ha ez összejött volna, leváltam volna a távfűtésről. Viszont megijedtem, hogy 3 klíma „zúgott” volna egész télen, mert elég érzékeny vagyok a zajokra. A plusz 600 000 Ft a 2 klímára is elgondolkodtatott. Így változtattam, és 3,08 KWp rendszer lett, 11x280KWp Canadian solar panel, SE 4000HE Solaredge inverterrel, mert a bővítés lehetőségét meg szerettem volna hagyni. Dél +20 fok tájolású, 5 fokos lejtésű féltetőre került fel a rendszer, mert csak ez nézett valamejest dél felé. A ház egyébként északi fekvésű, palatetős, ami megint messze van az ideálistól. Ilyen körülmények között is kellett nekem a rendszer. A panelek ilyen lejtés mellett nem öntisztulóak, megmarad rajta minden porszem, falevél, ezért kéthetente egyszer esővízzel leöblítettem. Van egy 1500 literes tartályom, amibe az esővizet gyűjtöm. Az még hozzá tartozik, hogy reggel 7-9 óráig a szomszéd fája árnyékol, késő délután a saját házam. Ez bele volt kalkulálva. A rendszer 2018.07.19.-én öntudatára ébredt. Mivel a nyári nagy áramtermelő kampány lassan lecseng, inkább majd vételezés, mint visszatáplálás folyik, ezért készítés és tesztelés alatt van egy excel tábla, ami nyomon követi, a termelést, visszatáplálást, vételezést. Meg lehet adni neki a várható éves termelést havi bontásban, ehhez párosítva az általam kalkulált havi fogyasztásomat, ami az elmúlt években volt, plusz a klíma fogyasztása is hozzá véve. Ha kész, tervezem ezt átültetni microsoft access adatbázisba, mert azt jobban szeretem. Vagy használ valaki valami hasonlót nyomkövető programot? Egy képet is feltöltök, ha sikerül, a programról. Ha van valakinek kérdése, vagy ha majd érdekli a kalkulátor, szóljon.
    Szép napos időt mindenkinek!

Új hozzászólás Aktív témák