Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz #65675776 #40131 üzenetére

    Ez igaz, de a 166Mhz-eshez (DDR333) azért még nem ártana ha lenne.

    Mivel a gépben amibe menne 1db 512MB 400Mhz és 1db 256MB 333Mhz mellé kerülne.
    Így a 256-os modul miatt max. 333Mhz-en hajtaná az alaplap. Amit meg ugye nem tud az 1GB-s modul, így marad a 266Mhz.
    Az alaplap (egy Asus P5GV-MX, Intel 915GV chipsettel: [link]), ami meg hivatalosan 333Mhz-en és 400Mhz-en tud csak menni.

    Múlt héten belerakva mind3 modult, elsőre nem működött.
    Utána csütörtökön volt egy kis időm még foglalkozni vele. Beállítottam manuális módon 333Mhz-re, memtest86 egy perc után hibát jelzett.
    Aztán próbáltam manuális időzítéseket is (inkább a lehető leglazábbra raktam amit a Biosba be lehetett állítani), úgy is 1-2 perc után memtest error.
    Vittem magammal egy 256MB 400Mhz modult is, beraktam az a 333-as helyett. Így ugye mind3 modul 400Mhz-s lett. El is indult auto Mhz-vel és időzítésekkel. De megint memtest error...
    Próbáltam manuális 400Mhz-t, 333Mhz-t, és valamelyiket manuális időzítésekkel is, de ugyanez.
    Aztán elfogyott az időm rá, majd tesztelem tovább amikor lehet.

    Az érdekes az, hogy a memtest86 valami kb. 107Mhz-et (DDR214) írt ki a sebességre.
    Amikor nem volt bent csak a két régi (hosszú ideje hibamentes) modul, akkor is !
    (Auto-n, nyilván itt nem dobott hibát a memtest.),
    A kiírt időzítéseket nem tudom fejből, de az kb. normálisnak tűnt.
    Miden bizonnyal a memtest jelzi ki rosszul. Csak akkor milyen programmal nézzem meg, ami hitelesebb/pontosabb ?
    A gépen Linux Mint 13 van (azaz elég új, úgy tudom még most is ez a legújabb stabil Mint), az ebbe épített memtest-et használtam. Ez biztos nem a legfrissebb, de azért elég új lehet gondolom (a kb. 2005-ös alaplaphoz képest mindenképp). Legközelebb viszek magammal külön is (ODD-t rádugok, vagy boot pendriveon).
    Mivel nem Win, CPU-Z és társai sem mennek, és nem tudok jó Linuxos alternatívát. :F

    Az 1GB modul másik gépben OK, bár ott valoszeg csak 266-on ment (Intel 845PE + 400Mhz FSB Celeron).
    Azt próbálom majd még ki először egymagában a gépben.
    De ha az oké, akkor hogyan nézzem tovább szerintetek ?

Új hozzászólás Aktív témák